Skoči na vsebino

IPB

Slika

Canon EOS 350D ali Nikon D50

Odgovorov v temi: 116

#41 4nDr3y

4nDr3y

Mojster

• Members
  • 1 907 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ptuj
  • Interesi:Fotografija, izdelava spletnih strani,

Objavljeno 16 avgust 2006 - 11:54

Luzdi, Ja potem sma že 2 da Canon ni tisto pravo! Nikon naredi takšne barve, ki jih canon še par let ne bo.

za petnax in podobno si že sam ugotovil da objektivov ni dosti, Olympus pa tako nima skoraj nobenega kunkurenčnega objektiva. Sony pa mi smrdi že na daleč, tako da bomo videli!

Jaz bi vzel nikon D50, baje da naredi boljše fotke kot d70s, pa še cenejši je in tudi lažji za uporabo je pa seveda manj funkcij

#42 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav
  • Kraj:Senovo

Objavljeno 16 avgust 2006 - 12:28

Kaj pa pravite na tole:

Canon EOS 350D KIT + SanDisk CF 2GB EXTREME III + darilo

#43 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 16 avgust 2006 - 12:58

omahens, ja je čisto vredu, ampak resno ti svetujem da pomisliš če ti bo recimo 2x ali 3x zoom zadostoval na forumili, če boš nekje na tribuni ali kjerkoli?

4nDr3y, ja za Pentaxa mi je malce škoda, saj je baje odličen, ampak ni objektivov katere bi jaz rad imel...
Skratka trenutno je moja izbira d50, zraven Sigma 17-70 f2,8 ter Nikkorjev objektiv 70-300 G za katerega pravijo, da je odličen glede na ceno.
Jutri, če bo vse po sreči pa grem kupiti :) :)

#44 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 16 avgust 2006 - 13:56

4nDr3y, ah daj ne s*ri, D50 ne bo nikoli naredil boljše fotke kot D70s, tako da je tole en velik brc v temo.

#45 howkar

howkar

Mojster

• Members
  • 1 819 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 14:30

Luzdi, Ja potem sma že 2 da Canon ni tisto pravo! Nikon naredi takšne barve, ki jih canon še par let ne bo.
za petnax in podobno si že sam ugotovil da objektivov ni dosti, Olympus pa tako nima skoraj nobenega kunkurenčnega objektiva. Sony pa mi smrdi že na daleč, tako da bomo videli!
Jaz bi vzel nikon D50, baje da naredi boljše fotke kot d70s, pa še cenejši je in tudi lažji za uporabo je pa seveda manj funkcij

jao kaj pišete eni. prosim da ne prodajaš bedastih misli. :joj:
sony alpha 100 je zelo vredu slr, boljši od d50 ;-)

#46 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 16 avgust 2006 - 15:56

howkar, Alpha je čisto drug cenovni razred kot D50.

#47 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 17:36

:joj:
No pa da vas vidim, sploh me zanima 4anDr3y-evo strokovno mnenje:
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

kaj je od koga? 350,d50 in d70s

#48 BLOODdh

BLOODdh

Poročevalec

• Members
  • 520 objav
  • Kraj:BreZinA CITY
  • Interesi:Fotografija, Šport...

Objavljeno 16 avgust 2006 - 18:00

bravo heki svaka čast :bow: :bow:
sploh pa andrej ne morš kr neki pametovat ker glej men je CANON bolši ne glede an to če sony alpha dela ne vem kuk dobre slike pa vsi ostali...isto sm meu dilemo med 350d al pa d50 pa sm se odločo za canon ker mam pač več izkušenj s canoni in me še niso na cedilu pustil...vsak posameznik probap a vidi ka mu odgovarja pa tud kot sm že reku pr takih cenah karkoli kupiš ne more bit slabo!
have a nice :ok:

p.s. heki s kerim objektivom je to slikano? :zvizg:

#49 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 18:58

Razlike med vsemi temi aparati so res minimalne, opaziti pa jih je mogoče res samo ob astronomskih povečavah. Kot že omenjeno je mnogo bolj pomembno, če imaš že kaj opreme za enko znamko recimo oz. kateri ti bolje leži v roki, saj sam občutek pri fotografiranju tudi veliko pomeni. Sem pa skoraj preprčan da na slikah v velikosti 20x30 cm (kar je že kar veliko) ne bo nihče opazil razlike med d50, d70s ali Canonom 350d, niti kar se tiče šuma!

Je pa jasno da je d70s boljši od d50 predvsem po načinu uporabe saj ima le ta več gumbov, večje število AF točk, boljše slikanje pri zaporednem slikanju, boljšo sinhnorizacijo z bliskavico, ar se pa same kvalitete slike tičče ali šuma pri slikah sta si pa zelo zelo podobna (pri višjem ISO je d50 celo malce spredaj če se lahko zanesemo na tale test):
http://www.dpreview....nd50/page20.asp
http://www.dpreview....nd50/page25.asp

Skratka mislim, da niti s D50 kot Pentaxom ali 350d ne more nihče zgrešiti z nakupom, bolj pomembna je optika katera se nanj namesti :)

#50 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 20:36

Kupi tisto s katerim lahko narediš največ ... Če že imaš kakšne objektive, ki ti pašejo na canon ... menda ja ne boš potem kupov nikona :S Nekateri si še vedno zatiskajo oči in mislijo, da je vse v opremi ... Pozabljajo pa, da je pomembno tisto, kar je za aparatom ... se pravi fotograf in ne oprema ... Dobr za profesionalno delo se ze rabi dobra oprema, ampak o tem tu ni govora ... Smo vsi zagnani amaterji :)
G. Matjaž pravi:"kupi tisto, kar si lahko privoščiš!"
Do razlik pride, ja, pri velikih povečavah. in to samo na monitorju! če daš razvit slike, ni tako velikih razlik.

to so kit objektivi.

http://www.e-fotogra...p=156296#156296

http://www.e-fotogra...p=155530#155530

zanimivo branje

:bravo:
tale k100d od pentaxa ... če mam priliko in lahko prodam istDs ... takoj zamenjam! mater sem se zagrel za tole mašinco!!!

#51 howkar

howkar

Mojster

• Members
  • 1 819 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 21:46

heki, je mogoče tako:

d50
350d
d70

#52 bsluga

bsluga

Vajenec

• Members
  • 325 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 21:50

preizkusil sem tudi d70 in kot neodvisni objektivni bodoci lastnik canona al pa nikona povem, da je na dotik imel res boljse ohisje kot 350d, se mi je pa zdelo res kak centimeter prevelko. Se kar cakam na ceno d80, ker mislim da bom ponosni lastnik, razen v primeru, da me canon preseneti s cim novim v tem razredu, kar pa dvomim, da bo cenovno dosegljivo.

Borut

#53 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 16 avgust 2006 - 22:04

d70s
350
d50

#54 howkar

howkar

Mojster

• Members
  • 1 819 objav

Objavljeno 17 avgust 2006 - 00:01

d70s
350
d50

ah, je blo pa dost blizu, ker razliko med d50 in d70 je res težko razbrati kater je kater...

#55 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav

Objavljeno 17 avgust 2006 - 08:37

omahens, ja je čisto vredu, ampak resno ti svetujem da pomisliš če ti bo recimo 2x ali 3x zoom zadostoval na forumili, če boš nekje na tribuni ali kjerkoli?

Ja kaj pa potem svetuješ? No jst sm prebral da ima 10X zoom, no aparat bi bil kr ta cannon 350d, za objektiv pa misliš da bi kterga drugega, samo kterga? Z ceno sem tukaj že zelo omejen.

http://www.e-fotogra...ticle_632.shtml

#56 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 17 avgust 2006 - 09:05

Ja kaj pa potem svetuješ? No jst sm prebral da ima 10X zoom, no aparat bi bil kr ta cannon 350d, za objektiv pa misliš da bi kterga drugega, samo kterga? Z ceno sem tukaj že zelo omejen.

http://www.e-fotogra...ticle_632.shtml

O katerem aparatu oz. objektivu je tu govora?? 350+18-55?? Če misliš slikat formulo s tribune s kit objektivom .... Je to brca v temo. Si boš moral omislit kakšno 300tko ... Aja ti rabiš hitr objektiv, da ti izostri v trenutku, ker formulo slikat s kakšnim počasnim objektivom ... Muka!!!
Za hitr objektiv boš pa rabil kar precej cekinov!!

#57 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 17 avgust 2006 - 09:59

Točno tako kot it je že Heki povedal...s 55mm je to tema, ker vse kar boš notri ujel je tribuna pa mogoče kakšne dva centimetra velika formula.
Malce razmisli o kakšnem dobrem hibridu kateerga že dobiš za ta enar..se pa tudi s kompakti da slikati hitri premikajoči se motiv, vendar so posebne tehnike slikanja (motivu moraš z aparatom slediti itd itd...) ampak se da, vendar ti svetujem da prej malce potreniraš ob kakšni avtocesti ali kaj podobnega :)
Bi ti pa za na formulo rajši svetoval kakšnega Panasonica FZ50, kateri je ravnokar prišel na tržišče pride te pa kakšnih 130k sit, s tem da ima 12x zoom, stabilizatro slike, 10MP,...bi bil kar soliden za na formulo, sigurno bolje kot pa katerikoli DSLR z kit objektivom 55mm :)

Evo: http://www.mimovrste...t_id=1730031419

#58 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav

Objavljeno 17 avgust 2006 - 10:25

Kaj pa če bi kupil 350D pa tale objektiv:

http://www.mimovrste...t_id=1130125518

#59 scarab79