Skoči na vsebino

IPB

Slika

Photoshop vodiči

Odgovorov v temi: 25

#21 Maša

Maša

nOObie

• Members
  • 13 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 25 april 2010 - 11:07

Kako se naredi takšna fotografija?

Objavljena slika

#22 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav
  • Kraj:Cerkno
  • Interesi:Računalništvo, kitara

Objavljeno 25 april 2010 - 13:14

Najbrž je bil tukaj uporabljen t.i. Fish-eye objektiv (ti imajo majhno goriščno razdaljo in veliko popačenje pri robovih).
Podoben rezultat bi se dalo dobiti tudi s pomočjo Photoshopa (Warp tool), vendar rezultat ni popolnoma primerljiv z uporabo "pravega" fisheye objektiva.

#23 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 20 maj 2010 - 19:38

Naj še jaz napišem en mini vodič.
Torej, pokazal vam bom, kako se hitro lahko spremeni neko barvo oz. se jo povdari.
Program: Photoshop CS5

1 korak: Izberite fotografijo, ter jo odprite v Photoshopu. Jaz sem izbral fotografijo kopača.
Objavljena slika

2 korak: Sedaj pritisnite Ctrl + U, in odpre se vam novo okno. Kot je na sliki spodaj označite rumeno barvo. To pomeni, da bo spreminjalo le to barvo, druge pa nebo "tikalo"
Objavljena slika

3 korak: Sedaj, ko imate nastavljeno rumeno barvo, samo še premaknite drsnike. Jaz sem premaknil prvi (hue) drsnik kot kaže spodnja slika.
Objavljena slika

4 korak: Sedaj ko ste to naredili je kopač že druge barve. Slika bi lahko bila dokončana. Če pa pogledate žlico kopača, se je tudi tam barva spremenila. Hmm, kako jo dobiti nazaj. Torej, označite history brush tool. Običajno se nahaja pod orodjem za klonirati (pa ne ta pravih ljudi :sorry: ) Bljižnična tipka je y. Določite velikost krogca na sliki primerno ter ga potegnite čez tisti objekt, za katerega hočete da se vrne v prejšnje stanje. (PS. Če ste sliko prej kaj obrezali, in jo še niste shranili, to orodje ne dela) (PS2. Če hočete da se Dvojčka spet postavita, to orodje nebo primerno ;) )
No, na sliki vidimo, kako je leva polovica like že v prvotni barvi.
Objavljena slika

5 korak: Tako, končali smo to malo lekcijo. Oglejte si nastalo sliko.
Objavljena slika

Ta mini vodič sem naredil predvsem zato, da sem "obudil" temo v upanju, da bo kdo dodal še kakšen vodič. Seveda pa tudi v pomoč tistim, ki teh dveh orodij še ne poznajo.

LP Matej

#24 anika87

anika87

Sufler

• Members
  • 214 objav
  • Spol:Ženska
  • Kraj:južna štajerska

Objavljeno 02 december 2010 - 18:20

Prosim za pomoč, ker se mi malo mudi z urejanjem ene slike, pa imam program prvič "v rokah".
Skozi eno sliko bi rada dala kot da padajo snežinke. A ima Photoshop takšne efekte? Hvala!

#25 Stormx173

Stormx173

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 01 januar 2014 - 23:51

Tukaj je vodič, kako narediti sneg in na tej spletni strani je tudi veliko drugih photoshop vodičev: http://www.zmaga.com...tent.php?id=806

PS: Oprosti za malo pozen odgovor, ampak pred 3 leti in 1 mesecem nisem še bil na tem forumu ;D.

#26 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 02 januar 2014 - 07:23

Kot si sam omenil je tema stara preko 3let, kar pomeni, da je uporabnik v tem času že našel rešitev...

Tudi zapisan vodič je že obstajal v času nastanka te teme...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov