Skoči na vsebino

IPB

Slika

Vse O Prenosnikih

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 2587

#1 Dvorjan

Dvorjan

RN forum freak

• Members
  • 7 562 objav

Objavljeno 15 november 2006 - 09:57

Ker se v Strojni opremi parkrat dnevno pojavi tema o prenosnikih, kaksno opremo vzeti itd, tezave s prenosniki itd., smo odprli prav posebno temo "VSE o prenosnikih".

Torej ce imate vprasanje/mnenje/kaj tretjega v povezavi s prenosnimi racunalniki, ga obdelajte tukaj!

Ostale teme o prenosnikih se bodo zaklepale!

EDIT-irano s strani moderatorja Medicius!

#2 g-force

g-force

Pomagač

• Members
  • 372 objav
  • Interesi:vse razn faxsa...

Objavljeno 15 november 2006 - 10:23

Kaj mislite o temle prenosniku: http://www.enaa.com/...MD_Turion_TL-56 Meni se zdi kar ok za to ceno (210k). :) A bi lahko za cca. 200k dobil kakšnega boljšega? Če ga je po kdo že kupil naj malo opiše kako je z njem zadovoljen.

Lahko bi pa dobil tudi tega: http://www.mimovrste...p...21&mid=2528 za 190k, ki ima pa win gor (kar pa je zame prej - kot +, saj ne bi rad plačeval za win) vendar, kot sem že omenil, ga lahko dobim novega za 190k in ne 220k (z garancijo brez računa, a je to ok?). Torej kaj izbrati?

#3 Dvorjan

Dvorjan

RN forum freak

• Members
  • 7 562 objav

Objavljeno 15 november 2006 - 17:55

Pa saj ce si malo pobrskal po nasi strani, si verjetno videl, da nismo ravno navduseni nad HP-ji. Kako pa mislis uveljavljati garancijo brez racuna (ce je morebiti prenosnik ukraden ti ga bodo na servisu samo zasegli pa te pricakali z mozmi postave)?

#4 g-force

g-force

Pomagač

• Members
  • 372 objav

Objavljeno 16 november 2006 - 12:08

Kupil sem kar prvi računalnik (v Merkurju). Končna cena (z gotovinskim popustom in merkur kartico) je bila 200k in se mi zdi, da boljšega prenosnika za ta denar ne moreš dobiti. Upam, da mi ne bo žal. Drugače pa prenosnik dela ok in sem zaenkrat z njem zelo zadovoljen. Prva stvar, ki mi je zelo všeč je ta, (za razliko od Acer itd.), da je ventilator zelo tih in je v bistvu v 2h naredil mogoče kak glasnejši obrat :mrgreen: Ohišje se mi zdi kvalitetno, procesor odličen, monitor dober...tak, da nakup svetujem tudi drugim ;-) Mogoče me je motilo samo to, da ni bilo zravem gonilnikov (sicer jih je pa enostavno presneti iz hp uradne strani saj je zelo dobro opremljena) in mogoče se mi malo DVD zdi sumljiv (mogoče sem pa samo jaz občutljiv saj mi je pri prejšnjem prenosniku neprestano crval :zvizg: ). Podaljšanje garancije iz 1 na 3 leta se mi pa zdi tudi razmeroma ugodno (40k). Samo še ram dokupim in to je to :mrgreen: Kaj več pa po kakem mesecu uporabe :ok:

#5 Dvorjan

Dvorjan

RN forum freak

• Members
  • 7 562 objav

Objavljeno 16 november 2006 - 13:10

No ja, srecno.

To da ni gonilnikov zraven, pa ni nicemer podobno. Pojdi jim tezit.

40k za dodatni 2 leti garancije ni poceni, je pa res dokaj standardna cena. Sam imam bistveno raje prenosnike, ki imajo ze v osnovi 2 leti garancije, pri teh ne doplacujem ...

#6 DeViAx

DeViAx

Poročevalec

• Members
  • 666 objav
  • Kraj:In Search oF Sunrise

Objavljeno 16 november 2006 - 15:32

Končna cena 200k je bila z 1 letno garancijo ali 3 letno?

Ker če je bila z 1 letno in si ti kupil s 3 letno potem to ni tvoja končna cena :mrgreen:

Osebno nebi kupoval v merkurju, never. Pa to procesor odličen, monitor dober ne pove ravno dosti ;-)

#7 g-force

g-force

Pomagač

• Members
  • 372 objav

Objavljeno 16 november 2006 - 20:48

Š e razmišljam, če bi doplačal za garancijo (imam še 2 meseca časa) :mrgreen: Zakaj pa ne v Merkurju? Meni se zdi, da znajo veliko bolj svetovati kot pa v kakem Comtronu. Mogoče bi bil lahko res bolj natančen kaj pomeni odličen procesor :mrgreen: Prej sem imel p4 2.8 in sem bi z njem povsem zadovoljen no tale dvojedrni Turion se mi pa zdi še hitrejši in je zato zame odličen (uporabljam pa Macromedia studio, photoshop...in ko je vse zagnano kak slab procesor kmalu izdahne) :wall: Pri monitorju je pa tako, da sem imel prej tastarga 15.1" TFT in je tale 15" TFT XGA Bright View občutno boljši (lepše barve, ostrejši in tudi iz strani se lahko gleda - pri prejšnjem si moral gledati pravokotno, iz strani se ni nič videlo). Seveda se pa monitor še vedno ne more primejat s kakim katodnim...

#8 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 16 november 2006 - 21:50

Glede na to, da si vzel HPja, bi na tvojem mestu kar doplačal za tisto garancijo, se ti zna izplačati kasneje..

Sicer pa, zadnje čase se očitno vse vrti okoli tega Inspirona 6400, osebno bi se rajen stegnil za 40k in vzel v Big Bangu (če akcija še traja in jih še imajo - takrat so šli kot za med in jih je bilo potrebno čakat) in bi vzel tega. Potem v parih mesecih, enako kot v Merkurju, bi lahko doplačal za podaljšanje garancije. S tem, da bi tam imel že 1Gb rama, ki ga boš zdaj ti dokupoval, imel bi 50% več diska in pa občutno boljšega Core 2 duo, ki bi sopihal v mašinci.. Ok, nebi imel čitalca prstnih odtisov, ampak .. Mnja, no, to ti pride prav praktično le, če ti ga ukradejo. Pa tudi takrat.. No, nebi zdaj o tem..

#9 GodFather

GodFather

Govorec

• Members
  • 2 564 objav
  • Kraj:Šmartno ob Paki

Objavljeno 17 november 2006 - 22:51

No pa daše jaz slišim kateri prenosnik bi priporočili do nekje 250k. Jurja gor/dol. A bi se za ta denar dalo dobit C2D/x2, giga rama in pa neintegrirano grafiko? Mogoče v končni fazi tudi v tujini, če bodo cene občutno nižje kot pri nas.

#10 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 025 objav
  • Kraj:Kranj

Objavljeno 18 november 2006 - 11:26

Godfather...jaz sem kupil mojo toshibo na nizozemskem, pa je bila 1080 evrov. Sicer nima core2 duo, pač pa "le" core duo 2300, giga rama ddr2, 100gb disk (5400), ati radeon x1600, dvd pekač in true brite 15.4 zaslon. To je bilo jeseni, septembra. Tam imajo načeloma dokaj poceni zadeve napram našim cenam. Okej, samo za notesnik se ti res ne splača potovati...ampak....ceneje pa je :ok:

#11 GodFather

GodFather

Govorec

• Members
  • 2 564 objav

Objavljeno 18 november 2006 - 12:10

ngc2392, bolj sem imel v mislih avstrijo/italijo/hrvaško (madžarske vrjetno ne :mrgreen: ) Drugače pa zelo dobra cena, če si ga res dobil tak ugodno.

#12 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 025 objav

Objavljeno 18 november 2006 - 12:33

Ja, saj sem mislil, da hočeš malo bližje naši Sloveniji :) Drugače pa, ja...res je tako ugodno tam gori. Sicer je bil na eni online shop, vendar jaz imeti keš, oni pa ne ne, njet keš :) Pa sva z frendico zavila v lokalne trgovince in sva narajmala pri enmu "revnem" tipu glih tak model. Dobava naslednji dan (bil sem že v časovni stiski zaradi povratka :). Ja itak da sem samo vrgel denar na pult :hmm: Drugače pa tisti online shop redno pregledujem :)

#13 GodFather

GodFather

Govorec

• Members
  • 2 564 objav

Objavljeno 18 november 2006 - 13:07

ngc2392, link?

#14 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 025 objav

Objavljeno 18 november 2006 - 15:17

Izvolijo :hmm:
http://www.takeitnow.nl

#15 g-force

g-force

Pomagač

• Members
  • 372 objav

Objavljeno 18 november 2006 - 20:05

Glede na to, da si vzel HPja, bi na tvojem mestu kar doplačal za tisto garancijo, se ti zna izplačati kasneje..

Sicer pa, zadnje čase se očitno vse vrti okoli tega Inspirona 6400, osebno bi se rajen stegnil za 40k in vzel v Big Bangu (če akcija še traja in jih še imajo - takrat so šli kot za med in jih je bilo potrebno čakat) in bi vzel tega. Potem v parih mesecih, enako kot v Merkurju, bi lahko doplačal za podaljšanje garancije. S tem, da bi tam imel že 1Gb rama, ki ga boš zdaj ti dokupoval, imel bi 50% več diska in pa občutno boljšega Core 2 duo, ki bi sopihal v mašinci.. Ok, nebi imel čitalca prstnih odtisov, ampak .. Mnja, no, to ti pride prav praktično le, če ti ga ukradejo. Pa tudi takrat.. No, nebi zdaj o tem..

Prenosnik sem zamenjal z enakim modelom samo, da ima 1GB ram (cena 217 000SIT). Ne bi ga zamenjal z Dellovim, ker ima intelovo grafično, HP ima pa vsaj ATI Radeon Xpress 1150 (žal integrirana ampak igre pa delajo :hmm: ). Torej ima Dell le boljši procesor (pa recimo disk, ki pa pri meni sploh ne igra vloge) in je dražji za 40k. Zaenkrat sem se kar prav odločil :)

Evo nove karakteristike

- Procesor: AMD Turion 64 X2 Mobile Processor TL-56, 1.8 GHz, 2x 512KB L2 pomnilnika
- Pomnilnik: 1024 MB DDRII, 667 MHz (2×512 MB)
- Trdi disk: 80GB, 5.400 rpm
- Optična enota: DVD +/- RW, DualLayer
- Mrežna kartica 10/100/1000, analogni modem V.92, WLAN 802.11b/g
- Grafični pospeševalnik: ATI Radeon Xpress 1150 do 128 integrirana
- Zaslon: 15" TFT XGA, 1024x768, Bright View
- Vmesniki: 1x VGA, 1x S-Video, Express Card/54 slot, 1x FireWire, 3x USB 2.0, 7v1 čitalec spominskih kartic, 2x PC Card Type II, čitalec prstnega odtisa, TPM varnostni čip, vtič za potovalno baterijo, vtič za Port Replicator
- Li-Ion baterija, do 4 ure delovanja
- Dimenzije: 329 x 247 x 30 mm
- Teža: 2.6 kg

#16 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 18 november 2006 - 20:14

Za moje pojme sploh ni slabo!

#17 g-force

g-force

Pomagač

• Members
  • 372 objav

Objavljeno 19 november 2006 - 19:15

Do kdaj pa lahko podaljšam garancijo na 3 leta? Prodajalci niso bili enotnega mnenja in sem dobil občutek, da ugibajo :hmm: Zanima me tudi koliko natančno to stane in kje jo lahko podaljšam?

#18 LIPI

LIPI

Mojster

• Members
  • 1 744 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:uffffff! ful stvari!

Objavljeno 19 november 2006 - 20:00

Hm.. Ko razmišljam o prenosnikih, se mi zdi, da so ratali zelo hudi compi. Majo uredi ekrane, rami so sposobni, da o procesorjih ne govorimo... pa o diskih...

Znajo kr uredu nadomestit osebni računalnik.

Prenosnika bom kupil nekje septembra07. Pri izbiri bom pa res skrben, tako da se takrat oglasim :ok:

#19 thesharky

thesharky

Raziskovalec

• Members
  • 32 objav

Objavljeno 19 november 2006 - 20:33

g-force...meni so na HP-ju zatrdili po telefonu da lahko podaljsas teoreticno garancijo en dan pred iztekom le te...je pa najbolje kak mesec prej, da ni nepotrebnih zapletov.

#20 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 025 objav

Objavljeno 19 november 2006 - 22:29

Lipi...res so postali huda konkurenca namiznim žvercam :) Vendar...pri diskih jih ima še vedno velika večina le 5400 obratov, 7200 so pa še kar dragi. Do naslednjega leta, ko imaš namen kupiti svoj, domnevam, prvi notesnik, se bodo pa zadeve še dvakrat obrnile in zamenjale generacije procesorjev. Tako da...se vidimo ob letu osorej :hmm:

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov