Skoči na vsebino

IPB

Slika

Tv out problem

• Zaklenjena tema Tema je zaklenjena
Odgovorov v temi: 22

#1 timl

timl

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 22 oktober 2003 - 23:29

Dejte mi prosm pomagat!!!

Mam nVidia GeForce4 440mx pa noce tv out neki delat, kot da ne bi dajal signala TV-ju (ta je skos blank)
Hvala

#2 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 00:03

slabo opisan problem.

A si sploh poslal signal na TV out? to lahko nardiš po d nastavitvami grafične karte, ali s programom TV Tool. ...zaenkrat toliko, ker ne vem, do kje si prišel do zdaj..

#3 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 09:25

Glej t prvo mora dat TV signal grafični kartici šele potem ko grafična kartica spozna TV lahko ona pošilja signal na TV, kot prvo. Kot drugo morš met pretvorni iz SCART na koaksialca in iz tega na grafično na karkoliže maš...je tud važn kter AV kanal ti televizja podpira...to so pa GF...pr ATIju je vse kompaktibilno...
lp

#4 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 11:14

:D kakšen pa je "pretvornik" iz skarta v koaksialca? to sta dve različni stvari. V primeru da na tvju nima superVHS vhoda pol mora met pretvornik iz s-videa v skart.

Pa tud ne vem, kaj da ni kompatibilno?

#5 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:21

Jst nism kriv če ga še nisi vidu....pretvornik je vse v enem...na eni strani SCART...na drugi strani pa s-video,ter trije koaksialni priklopi...en rumen za video, dva -rdec pa bel za stereo zvok....majo po vseh trgovinah...

ne priporocam pa uporabo s-video kabla...raj navaden koaksialc...
lp
PS: dej povej mi kak je to super VHS vhod???? prvič slišim za tak vhod....to naj bi bilo nekaj drugega ane????

#6 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:25

stavim jurja da imam jaz prav. :P

tisto je kompozitni in NE koaksialni konektor :D
barve pa so res take, kot praviš.

SuperVHS = SVHS = S-Video

Jasno pa je, da je S-video bolši od kompozitnega, saj za prenos slike uporablja večžil kabla.

#7 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:27

glej ljudem je lazje ce jim lepo poveš da majo koaksialni kabl...to se prav da ma DVEžički....a zastopš?

super VHS pa ni ist k s-video ne tumbaj!

#8 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:33

oprosti, honorarno delam na televiziji. Kot video tehnik.

Koaksialni kabl je tud antenski, ter vsak kabel z ovojem in sredico. Kabel in konektor pa sta različni stvari.

No, pol mi pa povej prek kakšnega kabla se snema na Super VHS kasete, če ne ravno prek S-Video kabla(seveda, če jih hočmo posnet v polni kvaliteti)

#9 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:37

Evo vidiš če rečeš kasetam super VHS...ne more bit tud kabl super VHS...sam sebe si zaštrikal...to kot prvo...
Če delaš honorarno na TV še ne pomen da si v tem domač....kot drugo
In še kot tretje ti povem da imam jaz 20 metrov antenskega koaksialnega kabla, na vsaki strani sm prcinu en lep rumen činč in nimam problemov z gledanjem filmov na TVju...pa še pocen zadeva je...nisi na to pomislu? AJA če je kabl koaksialni ni logično da je konektor oziroma činč drugačen kot konektor za s-video?

smo se zastopil?

#10 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:38

Če pa nisi še vidu pretvornika is SCART konektorja na video in audio, oziroma s-video konektor...je pažalostno....zaprite televizijo

#11 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:45

dj mi povej, kje sm napisou, da nism vidu adapterja iz skarta v s-video/kompozit? ne izmišluj si.

Nč nism sebe zaštrikal. Temu kablu se celo reče "SuperVHS kabl". Uporablata se obe imeni.

tisto, kar pa ti navajaš kot tretje, pa ne mislm komentirat, ker je to tvoj problem in sploh nima veze z mojim pisanjem. Mi pa povej, kaj si hotu vprašat s zadnjim vprašanjem.

#12 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:48

Glej nima smisla vec komentirat...upam da boš še naprej en kabel uporabljal za priklop petih TVje...pa lep dan...hehe

#13 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 13:53

me veseli, da si spoznal, da imam prav.

se pa ne spomnim, da bi kje napisal, da sem kje na en kabel priklopil 5 TVjev.

#14 timl

timl

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 16:21

OK, tak je moj problem... Mam Nvidia 440mx karkol in svhs out, potem imam pa original kabel (kakrsn koli ze) s činčem na koncu. Kupu sem tudi pretvornik v SKART ker pač moj televizor nima vhoda za činč. Ok.
Probu semže miljon stvari, pa ta nove driverje od nvidie pa še vedno pomoje ne dobi signala iz tv-ja. Hm, pomoc?

#15 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 23 oktober 2003 - 17:05

Ne dobi signala iz TV?

Zdej pa nism nc razumu! Si zihr da nisi mislu: TV ne dobi signala iz kartice?

Tezave ti zal se ne znam resit, ampak bi rad vedu v cem je problem!

#16 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 17:58

Glej t prvo mora grafična kartica zaznat televizor, šele nato lahko pošilja signal in šele nato lahko tv out konfiguriraš...
Pri GF karticah je velikokrat tako da ko preklopiš na TV ti slika na ekranu izgine..tako da pazi kaj boš pritiskal ko boš dal Twinwiev....
A poveš s kakšnim kablom imaš povezano...pa ali je direkt na tv na rumen video konektor...ali imaš pretvornik pa na scart?
lp

#17 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 23 oktober 2003 - 21:32

Najbolš bo, da si dobiš TV Tool. S tem programom boš najlažje rešil problem. pa zapomni si bližnice da boš potem sliko iz TV načina spravil nazaj namonitor. Pri klasičnem twin viewu se res lahko presneteš, kot je napisano eno sporočilo višje.

Pa ne pozabi na TVju preklopit na vhodne naprave. Pač s tipko AV najdi scart vhod.

#18 Bitboy

Bitboy

Pomagač

• Members
  • 359 objav

Objavljeno 25 oktober 2003 - 11:59

Geforce4 MX440 ? Za ta dnar je to to :)

#19 Toni22

Toni22

Gospod s kravato

• Members
  • 1 198 objav

Objavljeno 25 oktober 2003 - 16:49

kaj si hotu s tem povedat? men na gf2 mx dela normalno.

#20 Bitboy

Bitboy

Pomagač

• Members
  • 359 objav

Objavljeno 25 oktober 2003 - 17:57

Kaj sem hotel s tem povedat ? Da je za ta dnar res to to.
Mal dnarja, mal muske :wink:

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov