Skoči na vsebino

IPB

Slika

Emule za začetnike...+ vse v zvezi z Emulo

Odgovorov v temi: 838

#41 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 05 maj 2004 - 13:50

je dovol dober zone alarm pro

#42 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 05 maj 2004 - 14:14

Kot sem rekel, ga ne poznam.. Misli da je najbolje da greš pod rubriko Virusi, varnost ipd. ter odpreš novo temo, kateri firewall priporočate, ali pa poglej če ježe kaka taka tema..
Jaz osebo sem s tem v routerju zelo zadovoljen, zato se ne ganem od tega, niti tega pa nimam 24/7 priklopljenega..

#43 m-2-j

m-2-j

Spammer

• Members
  • 4 130 objav
  • Kraj:Bled

Objavljeno 05 maj 2004 - 15:16

Zone Alarm ti bo kar uredu ja, če ne misliš kasneje še kašnih serverjev postavljat.

#44 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 10 maj 2004 - 17:52

Nekje sem slišau da si ni dobro spreminjat uporabniškega imena.Kako pa narediš ko hočeš inštalirat novo verzijo emule.

#45 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 10 maj 2004 - 20:35

Hm.. uporabniškega imena v muli? Ja ko boš naložil novo si daš pač nazaj enak nick.. ;-) Al kaj drugega misliš? Ker načeloma se te prepozna po IPju ne po nicku.. Nick bi potemtakem imelo nekaj ljudi enakega ali še bolje, originalnega/defaultnega pa bi zmagal..

LP
Selines

#46 Klemi4

Klemi4

Govorec

• Members
  • 2 747 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 11 maj 2004 - 09:01

A kdo ve kako si nastavš High ID v Muli? Jezt mam doma napisan :mrgreen: , lohk pol sporočim, sam men noče delat.

LP

#47 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 09:44

Da si nastaviš HighID? Mislim da si ga prav nastavit ne moreš, ampak rešiš lahko problem s tem da v preferences izkolpiš "use smart LowID..".. To običajno pomaga..
Sicer če bi temo prebral od prvega posta naprej bi to vedel.. :mrgreen:
Ampak saj smo zato tudi tle da vprašaš..

LP
Selines

((mene so dostikrat kregal, ko sem od začetka na forumu vprašal stvari, katere sože obdelali :lol: )) :lol:

#48 Klemi4

Klemi4

Govorec

• Members
  • 2 747 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 10:32

Selines, High Id si pridobiš tako, da veliko cajta uporabljaš Mulo in veliko fajlov sharaš (bral sm na forumu od Mule). Vem, da si ga nemoreš nastavt samo lohk pa Mulo "pretentaš", da si si prislužil High Id. Sm si sprintu postopek iz foruma pa ga bom pol postu, sam men ne rata.

LP
P.S.: Sm prebral od začetka in si ful dobr napisu :bravo: .

#49 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 11:24

Ja vem, sem tudi sam dejaven na parih forumih, kjer je glavna tematika file sharing, oz. direktno Emule.. Na tem so spodbili to teorijo, ker seže v štartu ne moreš konektat na večino serverjev, če imaš lowID, torej HighID-ja sploh nebi mogel pridobiti..

Sicer pa Emule doesn't keep track (sorry se ne morem slovenskega izraza spomnit) tvojega početja ko se enkrat disconnectaš, torej naslednjič ko zaženeš program naj bi šel kakor toliko iz nule, pri tem kreditu sharanja.. Ta teorija je bila podana pred kakim letom, če se prav spomnim, bom pa vsekakor še enkrat preveril in potem izčrpno poročal, če seveda bo toliko podatkov za izčrpno poročilo.. :mrgreen:

Seveda pa kar pastaj kar imaš doma, je dobrodošlo, lahko da se motim, tudi moje znanje emulea ni 100%, verjetno še 50% ne.. :lol:

LP
Selines

P.S.: Obljubljeno je še eno nadaljevanje tega "priročnika za začetnike", takoj ko bo kaka ura časa odveč ga spišem..

#50 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 11:31

Sicer pa Emule doesn't keep track (sorry se ne morem slovenskega izraza spomnit) tvojega početja ko se enkrat disconnectaš, torej naslednjič ko zaženeš program naj bi šel kakor toliko iz nule, pri tem kreditu sharanja..

samo še tole.. :mrgreen: Če bi emule spremljal (to mi prej ni šlo iz ust:) ) tvoje sharanje, bi ob inštalaciji nove verzije, oz. drugega moda, bilo potrebno prenest kak kredit fle, oz. bi ga skoraj sigurno lahko kje potegnil dol (za malce goljufanja :lol: ), da bi lahko spet normalno downloadal, oz. da bi imel HighID, pa se ta težava , vsaj pri meni, ne pojavlja, čeprav dostikrat menjam verzije/mode, da bi jih prečekiral, če je kje kaj novega/uporabnega, pa imam vedno HighID in nikoli ni slaba hitrost downloada..
Ravno ta vikend sem spet imel nekje povprečno hitrost okoli 80 - 100 (seveda skupno), kar je za emule kar luštna brzina..

#51 Klemi4

Klemi4

Govorec

• Members
  • 2 747 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 11:49

Selines jezt Mulo uporabljam cca. 2 tedna, ker sm pred kratkim dubu ADSL, tko, da mi je ta tvoj post prav prišel, šel sm prec na forume od Mule, ker me je zanimal zakaj mi tok počas dl, in zvedel, da je skor vse v ID-ju. Dubu sm neki kako lohko nardiš, da maš High ID, sam kot pravm mi ne rata!
Ti maš izkušne z Mulo, pa kot si reku maš High ID, kaj če bi bil še tok dobr, da bi še to napisu :mrgreen: .

LP :lol:

#52 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 11 maj 2004 - 13:55

Hehe, novopečeni ADSL-jevec.. Š e eden.. Welcome to the club! Očitno je Siol res povzročil cel val novih ADSLjevcev s to akcijo.. :mrgreen:

Hja HighID, mislim da se zdaj paže res zelo ponavljam.. Glej, najprej izklopi funkcijo "use smart lowID check on connect" (najdeš jo v Preferences -> Server).. Če to ne pomaga, predvidevam da je problem v dinamičnem IPju, katerga ti je dodelil Siol, oz. po defaultu je v paketu ADSL naročnin... Tega spremeniš zelo preprosto, greš na -> http://servis.siol.net in uporabiš svoje uporabniško ime ter geslo. potem poklikaš e-poštni računi in izbereš Zahteva za statični IP naslov.. prikaže se ti obrazec, katerega sprintaš in podpišeš, pošlješ na Siol.. Oni ti v "najkrajšem možnem času" :lol: spremenijo IP v statičnega, oz. ti dodelijo stalni IP, potem bi morala ta težava s LowIDjem za vedno izginiti.. Jaz sem moral to narest, potem nisem več imel težav s tem..

Za začetek pa le tisto funkcijo izklopi, morda pomaga, dostikrat je to dovolj..

LP
Selines

#53 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 12 maj 2004 - 01:33

Hm.. torej še na nekaj sem se spomnil.. Čisto tako, za foro, spremeni porte katere emule uporablja - nastaviš jih v Preferences -> Connection in tam pod Client port so trije porti katere uporablja vaš Emule client.. probajte za začetek te tri spremenit. Karkoli, NPR 4000, 4200, 4400.. ali kaj podobnega.. Restartajte Emule in poizkusite še enkrat če vam javi LowID.. Potem poročajte kako je šlo..

Opozoril bi rad tudi, da vsi ki uporabljate routerje in emule, prosim to povejte preden je izgubljenih 10 postov da se to pove.. :mrgreen:

LP
Selines

#54 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 12 maj 2004 - 03:03

Aja pa upam da nimate firewallov od XP-jev vklopljenih ane..

LOL semže ležal v postelji pa sem se spomnil na tole... :mrgreen:

LP in LN
Selines

#55 Klemi4

Klemi4

Govorec

• Members
  • 2 747 objav

Objavljeno 12 maj 2004 - 07:36

Iščm in iščm tisto k sm reku da bom postu za High ID pa ne najdem!
Drugač sm pa naredu vse kar si reku pa mam zaenkrat High ID :ok: .
Samo noče mi pa, do sedaj vsak file k ga dam notr, vlečt z več kot ene 15, pa mam zelo dobr ADSL (unaga za 4mege)? :roll: Tko, da pol odprem še TS pa še tm dl in če seštejem dl iz obeh programov pride kr lepa št. sam vseen.

LP
P.S.: Mogoče je to zarad IP-ja bom poslov na Siol, pa še en dobr Firewall pol treba met ne.

#56 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 12 maj 2004 - 11:15

Čakaj.. zaenkrat HighID? Če je High, je high..

Če bo spet lowID bomo pa naprej reševali.. Zdaj ti ni treba zahtevati statični IP, čeprav je za moje pojme bolj praktičen, čene zaradi tega ker te ne disconnecta, da zamenja Ip.. takrat izgubiš vrsto v muli.. Torej gre kar nekaj čakanja v nič..

LP
Selines

#57 odisej2K

odisej2K

Raziskovalec

• Members
  • 25 objav

Objavljeno 13 maj 2004 - 12:28

HEJLOU!!!

me zanima kok mate kej povprečne downloade kater program uporablate pa kerga ponudnika+paket; jst mam adsl od siola 4096 pred kratkim dobu heheh akcija 4 sit kr prepričljiva pa me zanima kakšen prenos loh prčakujem

#58 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 13 maj 2004 - 15:06

prenos ni odvisen od hitrosti tvoje linije.. No ja v neki meri je, samo dejansko nikoli ne boš dosegel downloada, kateri je kukr maximum tvoje linije, tega ne pričakovat. Stvar je v tem, da npr. emule vleče z drugih računalnikov v tem ed2k omrežju, kjer je hitrost tvojega downloada bolj pogojena z hitrostjo njihovega uploada.. Pa še ta njihov upload ne koristiš v celoti, ker se na en računalnik nadrugi strani veže več ljudi za isto ali različne stvari, poleg tega pa še ljudje omejujejo svoj upload! Nad čimer se vsi jezimo in te prosim da ne narediš enako, ker če bi to vsi naredili, nebi nihče mogel nič dol potegnit, poleg tega pa so zaradi tega še bolj mizerne hitrosti downloada..
Tudi sam sem imel nekaj časa ta paket, ampak sem ga zmanjšal nazaj na 2048/768, ker je bilo enostavno brez veze, ker nikoli nisem izkoristil te hitrosti.. Pa še ta je v veliki meri neizkoriščen..
Sam uporabljam Emule Morphkad, hitrosti pa variirajo, oz so odvisne tudi od tega koliko časa je računalnik/Emule prižgan.. Če dalj časa (več kot dan) in pustim računalnik pri miru (torej na njem nič ne počnem - običajno ponoči), dosežejo hitrosti tudi do 240kB/s (to je skupno sveda za vse stvari katere vlečem dol, posamezne hitrosti posameznih downloadov, pa mi redko presežejo 100) -- to so extremne cifre, bolj rekordi, nekje normalne hitrosti,katere drugače dosegam so okoli 140..

Upam da nisem preveč zakompliciral.. :wall:

LP
Selines

#59 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 13 maj 2004 - 16:05

kaj je kademlia?Kaj ti pomagajo različni modi od emule?

#60 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 13 maj 2004 - 17:02

Kademlia je drugo omrežje, ki ga uporabljajo novejši klienti emule (večinoma vsiže zadnje pol leta), je nekako dodatek ed2k omrežju, naj bi pohitrilo download, samo po pravici odkar so dodali to opcijo v kliente, ne čutim kake drastične razlike.. :shock:

Hm.. modi, so več ali manj, modificirane originalne Emule, ko jih ljudje po svtu po svoje preurejajo, kakr se jim zdi, da bi znala zadeva delovati še bolje seveda potem od programerja do programerja dodajajo tudi svoje dodatke Emuli, kar se jim zdi, da bi znalo biti uporabno.. modi pridejo prav kakim bolj zahtevnim uporabnikom, ki se poglabljajo v vse možne dodatne funkcije Emulea, za začetek so osnovne popolnoma dovolj, kar se ostalih tiče, jih spoznajte in preštudirajte, ko vas bo zanimalo, sam nikoli ne utegnem vsega naštudirat, dajejo pa ven nove in nove verzije programa, tako da komaj sledi človek.. Sicer pa je za download raznih zadev popolnoma dovolj če se ukvarjate s temi osnovnimi funkcijami, ki so pravazaprav v vseh verzijah/modih enake..

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov