Skoči na vsebino

IPB

Slika

Varnost V Prometu!?

Odgovorov v temi: 621

#1 medic

medic

Vajenec

• Members
  • 345 objav

Objavljeno 13 julij 2007 - 19:00

Moti me, da naši "modri prijatelji" policisti največ pozornosti v prometni varnosti namenijo hitrosti in alkoholu. Osebno me motijo šoferji v mestnem prometu, ki si očitno ne zaslužijo vozniškega izpita. Mladi vozniki divjajo in na cesti ne vidijo drugega kot sebe, starši ne poskrbijo za vzgojo in varnost otrok v avtu in prometu, starejši pa itak ne poznajo prometnih novosti in so pri vožnji malomarni(zavijanje v križišče po drugem pasu, nepoznavanje talnih označb, itd.). V Prekmurju srečujem voznike, ki ne znajo kaj pomeni polna črta na asfaltu, so imeli probleme z novostjo kot je krožni promet(veliko nesreč), ob nakupovalnih centrih, kjer prevladujejo talne označbe pa se vozijo kot v teksasu vse povprek. Kazen bi morali povečati tudi za parkiranje na invalidskem mestu!!! Š e nešteto stvari bi naštel, ki mi vsak dan načenjajo živce, ampak bi trajalo predolgo. Zato vas prosim, da napišete svoja mnenja in predloge glede izboljšanja varnosti v prometu.

#2 black ice

black ice

Poročevalec

• Members
  • 625 objav
  • Kraj:N.U.
  • Interesi:vektorsko risanje

Objavljeno 13 julij 2007 - 19:14

medic mislim, da vsi našteti (vsak po malem).

#3 Matthew1

Matthew1

Gospod s kravato

• Members
  • 1 324 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Si/USA

Objavljeno 13 julij 2007 - 19:20

Medic za predsednika... samo takrat boš vse to dosegel... :oops:

#4 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav
  • Kraj:TREBNJE - (dream town)
  • Interesi:glej poklic

Objavljeno 13 julij 2007 - 19:59

O tem smo že tukaj veliko govorili, pa v bistvu nič novega ugotovili.
Tako pač je - eno navadno sranje. Jaz, ko vozim otroke, jih vsaj lepo na sedežu pripnem, tako da za njih že poskrbim, pa tudi takrat vozim bolj umirjeno.
Majhen korak, a več kot večina drugih staršev.

#5 kolo1

kolo1

Iznajdljivec

• Members
  • 754 objav
  • Kraj:Na planincah

Objavljeno 13 julij 2007 - 20:06

Za varnost v prometu so krivi vsi udeleženci v prometu. Če se vsi držijo predpisov do nesreč sploh nebi prihajalo.

#6 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav

Objavljeno 13 julij 2007 - 20:08

kolo1, zaspanost, nepozornost, vremenski vplivi, starost, strah, mehanske okvare - kaj pa ti vzroki nesreč? :oops:

#7 azbi

azbi

Govorec

• Members
  • 2 564 objav
  • Kraj:Vrhnika
  • Interesi:računalništvo, čebelarsto, tenis

Objavljeno 13 julij 2007 - 20:20

kolo1, s tem se nebi strinjal. Kot je že omenil D.J.ANDY so tu razni drugi dejavniki, ki so tudi pogosto vzrok nesreče.

Mislim, da največje probleme na cestah predstavljajo ti. "duvači" oz. se delajo, kakor da je cesta samo njihova. Velik problem predstavljajo tudi dolge kolone tovornjakov.

#8 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 13 julij 2007 - 20:50

In tudi duševna raven kar precej voznikov je na ravni primatov(nekateri celo že izgledajo tako butasto!), ampak izpit na koncu dobi skoraj vsak! :oops:
Prometno varnost pa sicer najbolj ogrožajo:
-prepotentneži
-mečkači
-pijanci
-butci
-kamijondžije
-telefonisti
-motoristi(a ti vsaj predvsem sami sebe)
Skratka:na koncu na cesti ni nič kaj varno!
:shock:

#9 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 13 julij 2007 - 23:02

Nekaj tako mimogrede..

Pred pol ure me je premagala lakota. Sem se zapeljal v center na burek. In se peljem mimo sodišča (očitno neke luči tam ne delajo je bilo bolj temno), ko se kar naenkrat začne vse nekaj svetlikati. In kaj se je svetlikalo? Š tirje policisti, oziroma natančneje trije policisti in ena policistka na kolesih. Vsi štirje bre luči na kolesu. Toliko o osveščenosti, varnosti....

#10 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav

Objavljeno 14 julij 2007 - 02:27

Ravno kar sem povozil mačko. Zapeljem nazaj pa je ni bilo nikjer. Se mi je zdelo, da sem odtrgal izpuh. Jaz grem spat. :nene:

#11 damndyd666

damndyd666

Vajenec

• Members
  • 311 objav
  • Kraj:LJ

Objavljeno 14 julij 2007 - 19:17

Medic za predsednika... samo takrat boš vse to dosegel... :hmm:

Medic, če boš kdaj predsednik, zrihtaj, da bojo kazni tudi za počasne voznike. Če tip (30-ih let, ne kak starček) vozi 60 od LJ do Š kofje Loke po vseh odsekih (tudi tam, kjer je omejitev 90), bi si zaslužil vsaj toliko kazni kot če greš 30km/h prehitro! Al pa izločit iz prometa kot tovornjakarje pa še enkrat na CPP! Matr!

#12 breakdancer

breakdancer

Gospod s kravato

• Members
  • 1 468 objav

Objavljeno 14 julij 2007 - 19:50

Druzba

#13 thaking

thaking

Iznajdljivec

• Members
  • 818 objav
  • Kraj:Internet
  • Interesi:Ni da ni :)

Objavljeno 14 julij 2007 - 19:54

Vse po malem, NISO pa si vsi enaki :ok:

#14 brane_new

brane_new

Poročevalec

• Members
  • 574 objav

Objavljeno 15 julij 2007 - 09:39

Če tip (30-ih let, ne kak starček) vozi 60 od LJ do Š kofje Loke po vseh odsekih (tudi tam, kjer je omejitev 90), bi si zaslužil vsaj toliko kazni kot če greš 30km/h prehitro! Al pa izločit iz prometa kot tovornjakarje pa še enkrat na CPP! Matr!

Že sedaj je kazen, če vozi 50 % ali manj kot je najvišja dovoljena hitrost za ta odsek. 60 km/h to ni. Lahko ga kaznujejo, če s svojo vožnjo ovira promet ali dela kolono. To je pa že policistova ocena.

#15 crapzor

crapzor

Gospod s kravato

• Members
  • 1 471 objav
  • Interesi:racunalnistvo

Objavljeno 15 julij 2007 - 10:41

Tone Fornezzi-TOF ki ga najbrž vsi poznate kot velikega šaljivca iz vsake stvari se je šel delat norca iz policistov. Posnel je svojo vožnjo in se je peljal točno po omejitvah, a kaj, ko se je najbrala kolona in so ga možje v modrem ustavili? What the fuck se lahko samo še vprašamo? Če voziš po omejitvah je očitno prepočasi in te ustavijo, če voziš pod omejitvami te ustavijo, če voziš nad omejitvami te ustavijo. :hmm:

#16 damndyd666

damndyd666

Vajenec

• Members
  • 311 objav
  • Kraj:LJ

Objavljeno 15 julij 2007 - 12:04

brane_new, no tega pa nisem vedel. Vsaj nekaj. :roll:
crapzor, verjetno je Tof to probal pred 10 leti, ko s(m)o še vsi vozili povsod preko omejitev. Danes bi z vožnjo po omejitvah zelo hitro pustil koga daleč za sabo. VSaj meni se to pogosto dogaja.

#17 medic

medic

Vajenec

• Members
  • 345 objav

Objavljeno 15 julij 2007 - 18:28

Sem peljal v četrtek materin avto na tehnični pregled, saj je ona na bolniški. Ko mi je tam tehnik preiskusil zadnje zavore, je počila cev zavornega sistema(kovinska). Vse je bilo preparelo, cev je počila že ob rahlem upogibu. Tehničnega seveda nisem naredil, je pa mati imela avto pri serviserju pred enim letom prav zaradi zavor, pa vidite kaki so rezultati. Obe strani sta vredni komentiranja. Mati, ki je vedela, da zavore slabo delujejo in ni naredila nič (totalna neodgovornost) in serviserji, ki ne znajo oceniti zdržljivosti cevi glede njenega videza in življensko dobo avtomobila (malomarnost, za uro pa prosijo 25EUR!!!). :bah:
Zdaj mi pa povejte, kaj bi se zgodilo, če bi cev počila med vožnjo?!?! :hmm: :D

#18 Wilheim

Wilheim

Mojster

• Members
  • 1 785 objav
  • Interesi:sadjarstvo, računalništvo, čebelarstvo....

Objavljeno 15 julij 2007 - 18:48

In tudi duševna raven kar precej voznikov je na ravni primatov(nekateri celo že izgledajo tako butasto!), ampak izpit na koncu dobi skoraj vsak! :hmm:
Prometno varnost pa sicer najbolj ogrožajo:
-prepotentneži
-mečkači
-pijanci
-butci
-kamijondžije
-telefonisti
-motoristi(a ti vsaj predvsem sami sebe)
Skratka:na koncu na cesti ni nič kaj varno!
:shock:

k temu bi dadal:
-objestneži
-nestrpneži
- na žalost mladi vozniki... po letih in stažu! :joj:

Ne more biti drugače, če pa vidim inštruktorja Avto šole :yes: , ki telefonira, prevozi rdečo luč...pa kaj bi še naštevel! :D :joj:

Naša vozniška kultura je na psu!
Lp

#19 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 15 julij 2007 - 23:59

medic, mati je ze prav ravnala, da je avto peljala na servis zaradi zavor. Napaka je na servisu, ki ocitno ni pregledal vsega kar bi moral.

Glede Tofovega testa: jaz ce vozim po omejitvah bom na 5km dolgi relaciji 100% imel moznost prehiteti vsaj 3 avtomobile in pri tem mi ne bo potrebno prekrsit nobenega zakona. Folk preprosto vozi obupno. Zame je prepocasna voznja in nenakazana sprememba smeri najbolj nevarna stvar na cesti.

#20 medic

medic

Vajenec

• Members
  • 345 objav

Objavljeno 16 julij 2007 - 08:31

scarab79, saj vem da je ravnala prav prvič, ampak drugič pa ni šla na servis, čeprav je bilo nekaj narobe z zavorami. Mislila je, da če je že enkrat bila, da je to tako dobro, da delajo tako slabo(ne vem če so delale na 30%-ih). ;-)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov