Skoči na vsebino

IPB

Slika

Varnost V Prometu!?

Odgovorov v temi: 621

#41 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 20 april 2008 - 18:51

Ja, policaji in oni, ki naj bi skrbeli za varnost v prometu, na prvem mestu med krivci še vedno omenjajo prehitro vožnjo in alkohol.Je pa neizpodbitno na prvem mestu z naskokom kretenizem, ki pa se ne omenja! :twisted:
In žal proti njemu tudi kazni ne zaležejo!
Od kar so se zvišale, ne opažam prav nič manj voženj skozi rdeč semafor, nič manj brezglavega divjanja mladcev in nič manj pomenjkovanja po telefonu med vožnjo.
So pa zato mene (enkrat več!) na prazni in pregledni cesti skozi zaselek ujeli med jutranjo vožnjo v službo s 87km/h.Korektnemu policaju se imam zahvaliti le za kazen 83€! :)
Vselej pri teh kaznih najbolj nastradamo tisti, ki smo največ na cesti! :joj:

#42 boriZ

boriZ

Poročevalec

• Members
  • 592 objav

Objavljeno 20 april 2008 - 20:17

Mogoče kdo ve, kako je zdaj s CPPjem pri "nekaterih" podjetjih?
Plačaš 10EUR, dobiš rešitve ali pa ti celo inštruktor reši polo. Z eno napako.
Ali pa.. 10EUR, se podpišeš in greš. Reši ti inštruktor, isto z eno napako..
Pol se pa sprašujemo o nesrečah. :ok:
Če prideš na tak način skozi še pri občinskih.. :)

#43 Tennessee Titan

Tennessee Titan

Spammer

• Members
  • 3 222 objav
  • Kraj:Ajdovščina

Objavljeno 20 april 2008 - 21:45

boriZ, na CCP je tako, da niso zakonsko obvezni, le plačati jih moraš. Na občinskih je pa drugačna pesem. Čeprav tudi tam, tistih 10 ali 11 pol se naučiš in je to to. Konec koncev pa teorija ni tako pomembna, kakor izvajanje le te v praksi...
Če jaz zanm rešit 40 primerov križišč na papirju mi nič ne pomaga, če zmrznem v avtu.

#44 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 20 april 2008 - 21:56

latilen, se ne strinjam da teorija ni "tako" pomembna. Predvsem bi bilo potrebno več poudarka dajati na teorijo in začeti s prakso šele, ko bi to imel v malem prstu. Zraven tega mislim tudi "vsaj" teoretično obvladanje prve pomoči. :)
Obvladati je potrebno kombinacijo teorije in prakse. :ok:

#45 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 21 april 2008 - 09:00

Absolutno je treba tudi teorijo poznat in je to sploh osnova dobre vožnje!In vsaj ta del bi po moje šoferji morali obnavljati na (recimo) 5 let.Bi bila 2 pozitivna učinka:obnavljanje znanja in malce dodatnih sredstev v proračun! :)

#46 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 29 april 2008 - 16:52

Veselo branje vam želim. ;-)

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA
Spoznajte spremembe 2008 (velikost PDF brošure = 10MB)

VIR:www.vozimo-pametno.si

#47 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 29 april 2008 - 21:47

Kaj pa so spremembe, res se mi ne da vsega brat.

#48 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 29 april 2008 - 22:02

borutvel vse je spremenjeno. Višje globe in več kazenskih točk dobiš za prekršek. Si kar preberi. :ok:
Bo se od zdaj naprej marsikdo drugače vozil ali pa pač od trenutka, ko bo plačal prvo globo v znesku nad 1000€, imel odvzem vozniškega dovoljenja in če bo dvakrat "prestopil" zakon še odvzem vozila. :x

#49 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 30 april 2008 - 14:09

Mislim, da je vse že kar malce noro! :joj: Seveda bo v večini primerov tako kot je s tatovi:dobili, maltretirali in kaznovali bodo tistega, ki je sunil čokoladico, onega z ukradenimi milijoni pa ne bodo dobili ali ga bodo pustili na miru. :nene:
Če se boš po prazni cesti s parimi bajtami 20m s strani, ki se jim bo reklo zaselek, peljal z 80km/h, boš že kar zločinec in ti recimo tretjič lahko že kar avto zasežejo! :shock:
Da ne govorimo o tem, da nam bodo na glavo spravili še nekakšne vaške stražarje, ki bi naj imeli kar enake pristojnosti kot policaji.Dobesedno groza!
Folk pa seveda razmišlja le o tem, kako fino bo, ko bodo "onega drugega presnet..." in celo kar ploskajo vsaki oslariji, ki pride ven iz (samocenzuriram, kakšnega!)parlamenta(ga nisem jaz volil!).
Ne, v tej državi je že kar frustrirajoče živet!Seveda zdaleč ne le zaradi tehle novih kazni! :twisted:

#50 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 01 junij 2008 - 19:09

Najprej sem razmišljal o odprtju nove teme o pešcih in o njihovi odgovornosti na cesti z anketo a sem si premislil.
Sem pa ta teden pretekel vsak dan vse skupaj cca. 80km in na tej ralaciji nisem srečal enega pešca, ki bi hodil po pravilni strani cestišča. :x
Mislim, katastrofa. :joj: A res živimo v državi id..tov, ki se ne zmenijo za noben zakon, pravilo in delajo kar hočejo. Če se pa seveda kaj zgodi pa je kriva Policija in država, ki ni poskrbela za vzgojo. :shock:
Kaj pa potem šele pričakujemo od voznikov, če še peš ne znajo hoditi po pravilni strani. Me je to že dlje časa motilo a je zdaj v tem času, ko je več ljudi peš na cesti intenzivneje. Bom naslednjič enega v rit nabrcal, če se mi ne bo maknil. To so že skrajnosti a kaj ko so skrajnosti tudi to, da ljudje ne vedo po kateri strani morajo hoditi. :verymad:

#51 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav
  • Kraj:TREBNJE - (dream town)
  • Interesi:glej poklic

Objavljeno 01 junij 2008 - 19:13

Medicius, žal se vsak v svoji vlogi počuti vsemogočnega. Pešec pri hoji, kolesar pri kolesarjenju, avtomobilist pri vožnji - skratka,vsak misli, da je sam na cesti. Žal - only in Slovenia.

#52 odstranjen uporabnik

odstranjen uporabnik

Mojster

• Members
  • 1 891 objav

Objavljeno 02 junij 2008 - 11:25

Kazni vedno večje in tudi prometnih nesreč vedno več!? Minuli teden je bilo kar 160 prometnih nesreč, 211 ljudi poškodovanih, 7 mrtvih... Letos so ceste terjale 87 smrtih žrtev, že pred poletno sezono oz. pol leta je komaj minilo. Lani v enakem obdobju 102 smrtnih žrtev. Kam to vodi?

#53 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 02 junij 2008 - 11:42

KIKER team ja trenutno stanje vodi v katastrofo. :shock:
Katastrofa je že bila, pa bo še samo večja zaradi takšne populacije, kot je. Je D.J.ANDY povedal in tudi jaz nekaj prispevkov nazaj, da se vsak na cesti počuti vsemogočnega, neranljivega in najboljšega. Ravno v tem je problem, ker smo država egoistov, ko drugega ne vidimo, kot sebe, sebe in potem še sebe. Smo pa tudi država id..tov, ko ne vemo po kateri strani se hodi kaj šele bi se zavedali kake so lahko posledice kršenja cestnih predpisov. :verymad:
Če vprašaš prvošolčka po kateri strani ceste se hodi bo ti dal pravilen odgovor, a kaj ko bo hodil po napačni strani saj bo moral za roko držati "pametnega" očeta ali mamo. Pa je zdaj to Policija kriva in država ali starši? Sovražim take ljudi, pa to pomeni, da sovražim več, kot polovico države. :gun:

#54 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 13 junij 2008 - 22:06

borutvel vse je spremenjeno. Višje globe in več kazenskih točk dobiš za prekršek. Si kar preberi. :ok:
Bo se od zdaj naprej marsikdo drugače vozil ali pa pač od trenutka, ko bo plačal prvo globo v znesku nad 1000€, imel odvzem vozniškega dovoljenja in če bo dvakrat "prestopil" zakon še odvzem vozila. :x

Divjajo predvsem tisti z dobrimi avtomobili in pobritoglavci. Takšnih pa naši policaji seveda ne bodo lovili, ker se jih bojijo, po drugi strani pa takemu, ki ima kakega novega Mercedeza, glih ne bo težko dati 1000EUR. Tak, za dobro jutro...

Tiste, ki bodo vozili čez 100km/h čez limit, noben policaj ne bo lovil. Lažje je loviti tiste s slabimi avtomobili, ki prekoračijo 10km/h. In ravno te povzročajo nesreče, a ne? :roll:

#55 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 13 junij 2008 - 22:18

cannibal ne, ni res. Ti le izstopajo zate in podobne tebi, ker ti gredo na "jetra". Je stvar okusa...no, to je že problem stalnica v naši državi, da eden drugemu gremo na jetra. Se lepo vidi v prometu. :oops:
Sicer pa tudi dolgolasci "dirkajo" in delajo probleme na cesti, kot vsi mi ostali. Pravila so za vse enaka, kot za mene, pobritoglavce, voznike z dobrimi ali slabimi vozili, "čupavce", itd. :ok:

ps
Tudi za tiste, ki vozijo "samo" 10km/h nad omejitvijo. ;-)

#56 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 14 junij 2008 - 12:54

cannibal ne, ni res. Ti le izstopajo zate in podobne tebi, ker ti gredo na "jetra". Je stvar okusa...no, to je že problem stalnica v naši državi, da eden drugemu gremo na jetra. Se lepo vidi v prometu. :oops:
Sicer pa tudi dolgolasci "dirkajo" in delajo probleme na cesti, kot vsi mi ostali. Pravila so za vse enaka, kot za mene, pobritoglavce, voznike z dobrimi ali slabimi vozili, "čupavce", itd. :ok:

ps
Tudi za tiste, ki vozijo "samo" 10km/h nad omejitvijo. ;-)

Si prepričan?
Že večkrat sem videl, kako policaj ustavi kakega tipa ali žensko v FIATu, medtem ko je kakih 100m nazaj, pa Audi z vso silo prehiteval tega FIAT-a. Zanimivo, da tistega Audija policaj seveda niti pogledal ni, njega je pa ustavil, ker je imel 10km/h čez limit.
Pa takšnih zgodb sem že večkrat slišal od prijateljev in sorodnikov, pa tudi na Trenjah se mi zdi, da je enkrat točno ta problem izpostavil.

O naših policajih pa še to. Kamniški kifeljci so pred leti zasegli veliko trave. Seveda je trava iz postaje (ja, postaje) izginila neznano kam. Se sprašujem, kam že? :roll:

#57 player123

player123

Spammer

• Members
  • 3 778 objav
  • Interesi:računalniki

Objavljeno 14 junij 2008 - 13:50

cannibal, tocno tako :oops:
Kazni so velike in kot si rekel. En nedeljski voznik, ki je malo prekoracil ga naje** tisti v Audiju zadaj, ki ga do blokade seka pa ne dobi nic, nikoli.

#58 TechFreak!

TechFreak!

Spammer

• Members
  • 3 243 objav
  • Kraj:Ulica Bratov Tatov št.: Ukradena

Objavljeno 14 junij 2008 - 14:25

Moje mnenje je da je največji krivec to da lahko dobi izpit čisto vsak idijot ki ima napol pokretne roke in noge (tu nisem mislil na fizične invalide ampak bolj mentalne invalide).
Ena izkušnja: Ko sem šel na preizkus reakcijskega časa (voznik C kategorije) je pred mano delal enak preizkus nekdo ki je v 2× več časa kot sem ga porabil jaz naredil 2× več napak... Skratka za enako število preizkusov je porabil 2× toliko časa kot jaz in naredil 2× toliko napak. Ampak OK razumem da tak človek dobi izpit B kategorije (manjši, ožji, krajši in bolj pregleden avto) ampak on je delal za C in s tem preizkusom je bilo vse OK...
Potem so tukaj prepotentneži... OK mogoče spadam mednje tudi jaz... Ja fajn mi dvigne pritisk ko se pred mano naslika nekdo z MB ali še slabše MS tablicami, ki si vozi 30km/h počasneje kot bi se lahko in ja res tako kot je medic napisal NE VE kaj so talne označbe in vozi cik cak po dveh pasovih, ker se nemore odločit kam bi šel.
Ja no včasih se očitno opravičeno sprašujem koliko je kdo plačal za svoj izpit... No če je ženska pa kaj vse je kaj morala naredit komisistu da ga je dobila...

#59 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 02 julij 2008 - 19:57

Z glavo na zabavo!!!

#60 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 617 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 07 avgust 2008 - 08:30

O tem kdo je kriv za katastrofalno podobo Slovenije v prometu, lahko debatiramo do onemoglosti. Znano je da smo Slovenci agresiven narod do samega sebe (podatek o visokem številu samomorov) in se to odraža tudi v prometu. Koliko se to izrablja za izgovor, pa je tudi vprašanje. :D
Vsekakor odgovornost nosijo vse pristojne službe, saj sam zakon ne pomaga nič če se ga ne dosledno ne izvaja. Kot je tudi cannibal, omenil imam tudi sam občutek da policisti raje ustavljajo "nebogljene" ovčke, ki so prekoračile omejitev do 20% kot pa "divje" ovne ki bi jih lahko še butali z rogovi...(malo prispodobe ne škodi). :D
Sam se nimam za vzornega voznika, a vseeno dosledno upoštevam omejitve hitrosti, pa četudi se mi zdijo nesmiselne, in poskušam biti strpen do drugih. Slednje pa mi bolj uspeva s počasnimi vozniki, saj da vozijo "počasi" imajo verjetno upravičen vzrok. Težko pa prebavljam tiste agresivne voznike, ki prehitevajo za vsako ceno in na najmanj primernih krajih, ali pa da ti vozi za "ritjo" brez varnostne razdalje.
Sam si vedno ponavljam, da je pametneje priti na cilj, četudi kakšno minutko kasneje, kot pa sploh ne priti. Vendar se nekaterim to zdi kompetenca slabičev. In taki so večinoma tudi ignoranti do soudeležencev v prometu, s tem da niti smernih luči na avtu ne uporabljajo in zato ne moreš predvideti kaj pravzaprav namerava storiti... :D :nene:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov