Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako se učiti angleščino?

Odgovorov v temi: 24

#1 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 01 oktober 2007 - 16:42

Rad bi, da mi kdo razloži kako se najlažje učiti angleški jezik. Je prvo leto na urniku in bi rad pomagal sinu, da bi doumel kje mora uporabiti w kje sta ll itd..... Kako in na kakšen način bi se to najlažje dalo. Nekaj sem poskušal sam, a po vsej verjetnosti to ne bo šlo!
Vsak nasvet bo dobrodošel!
Že v naprej hvala lepa!

#2 !Raffy!

!Raffy!

Mojster

• Members
  • 1 666 objav
  • Kraj:Somewhere over the rainbow ;)
  • Interesi:Fitness, glasba, šport...

Objavljeno 01 oktober 2007 - 17:01

Star sem 16 let (točno danes :mrgreen:) in lahko rečem, da obvladam pogovrno angleščino (razumem razen skoraj vse), slovnica pa je seveda že druga stavar, ki pa tudi ni posebej težka.

Angleščine sem se naučil predvsem iz televizije, gledal sem veliko risank (zdaj jih več ne seveda :mrgreen: ), filmov (z podnapisi in pozneje že tudi brez), ampak za začetek bodo kar kakšne komedije, (zdaj ne vem koliko je vaš otrok star), risanke kar vredu za učenje, je pa res da je k mojem dobremu razumevanju angleščine pripomogel tudi moj bratranec ki je me naučil zelo dosti stvari. - To je glede razumevanja

Glede slovnice in rabe w ter dvojnih črk pa bo treba v šoli poslušat, si zapisovat in kdaj pa kdaj pogledat tudi v kakšen učbenik.

In seveda še to: Internet dela čudeže! :ok:

Upam da bo vsaj malo pomagalo! ;-)

LP!

#3 pentium1

pentium1

Govorec

• Members
  • 2 774 objav
  • Kraj:Kamnik
  • Interesi:Vse

Objavljeno 01 oktober 2007 - 17:13

bimbam, jaz sem se glede dvojnih v-jev(W) največ naučil tako, da sem v šoli poslušal, doma pa vedno delal naloge. Tako je bilo prve dve leti. Potem mi za angleščino ni bilo treba nič pogledati in sedaj je tudi tako(2. letnik splošne gimnazije). :ok:
Poslušanje v šoli prinese veliko več kot učenje na pamet. :mrgreen:
P.S.: Vse najboljše !Raffy!. :beer:

#4 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 01 oktober 2007 - 17:37

!Raffy!, Vse najboljše ti želim pa veliko uspeha še naprej!
pentium1, hvala!
Vendar je problem, ker je sin star 9 let in imajo že v 4 razredu OŠ  prvo srečanje z angleščino!
To me zanima, kako otroku približati, da mu ne bi bilo v breme ampak v veselje!!!!!!!!

#5 Wilheim

Wilheim

Mojster

• Members
  • 1 785 objav
  • Interesi:sadjarstvo, računalništvo, čebelarstvo....

Objavljeno 01 oktober 2007 - 17:54

bimbam, tudi Ti misliš, da Tvoj otrok ne zmore, da je še premajhen, da je to zanj pretežko, da....!
On bo vse zmogel, Ti pa pridno sodeluj s šolo in z učiteljico se posvetuj.
Vse bo OK
!Raffy!, ostani še naprej tak kot si in čestitke. :bravo: :beer:

#6 juree

juree

1101010

• Members
  • 5 208 objav

Objavljeno 01 oktober 2007 - 17:54

bimbam, angleščina v četrtem razredu ni bav bav. Moraš pa vedeti da kje stoji W in kje LL neboš moral razložiti, te pravila če se bodo učili se bodo v srednji šoli (ČE!!!), to bo dobil z besednim zakladom, več besed bo prebral več besed bo vedel kako se napišejo, vrjemi to mu bo prišlo v glavo. Edina stvar ki je za piflat so nepravilni glagoli v 8 razredu. Ostalo ni skoraj nobene piflarije. Nasvet? V šoli naj posluša, res. Pri teh letih res ni nobene težke angleščine s pravili.

#7 !Raffy!

!Raffy!

Mojster

• Members
  • 1 666 objav
  • Kraj:Somewhere over the rainbow ;)
  • Interesi:Fitness, glasba, šport...

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:00

Hvala za vse čestitke! :thumbsup:

Se strinajm z vami, treba bo poslušat v šoli in doma delat naloge ter se malo učit, če pa ne bo šlo pa poiščite kakšno dodatno pomoč. Bo se že navadil.

PS: Če se je tvoj sin ta tri leta dobro učil, mislim da mu angleščina ne bi smela delat večjih preglavic, daj času čas, se bo že navadil.

;-)

#8 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:03

Torej mi svetujete, naj si snov prebere z knjige :?:
:mrgreen: Bomo poizkusili!

#9 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:28

bimbam, tudi jaz sem se največ učil s pomočjo televizije. Sčasoma dobiš "filing", kje se uporablja v in w in kje enojni in dvojni l. Najlažje si bo zapomnil tako, da mu razložiš, da se w bere kot (uv, 'zategne'), v pa kot navaden v. Naprimer welcome (uelkam), ali pa visitor (vizitor).
Pri dvojnem l-ju je malce težje, vendar bo z gledanjem ameriških filmov in kakšnem branju knjig z angleško vsebino sam dobil občutek, kje so dvojni l-ji in kje ne. Jaz si razlagam po svoje. Naprimer fill, če daš v present continous tense, dobiš filling. Torej če je l na koncu, je velikokrat to dvojni l. Filling, telling... Vendar ne deluje povsod, v veliko primerov pa. Vendar naj te ne zavede, naprimer swim, swimming. Kjer pretvoriš v present continous tense, se večinoma zadnje črke podvojijo (razen, če gre za samoglasnike). Malo offtopic, ampak mu bo slej ko prej prav prišlo.
Sicer pa je v šoli, mu bo že učiteljica razložica. Zato so tam, a ne? :ok:
Obstajajo pa tudi neki priročniki za računalnik, kjer na mediju dobiš vaje in se učiš izgovarjati besede, tam bo tudi dobro treniral, kje je v in dvojni w.
Mogoče bi prav prišel kakšen tečaj Little England. Jaz sem hodil tja, se hitro naučiš osnove pa to :ok:

#10 silvo20

silvo20

Raziskovalec

• Members
  • 96 objav

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:30

Vsako besedo naj si večkrat napiše, nič pa ne bo samo padlo v glavo, če ne bo sam delal.

#11 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav
  • Kraj:V Pikslih

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:42

Jaz sem se angleščine postopoma učil skozi igre, vsaj besedni zaklad se mi je tako povečal.

Kje stoji W in kje LL je pa bolj ali manj potrebno vedeti na pamet, se da sicer tudi drugače pogruntati, če veš pravilno izgovorjavo, ampak to bo le še težje.

#12 NeoN

NeoN

Poročevalec

• Members
  • 708 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 01 oktober 2007 - 18:44

Čim več Cartoon networka, it works.

#13 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav
  • Kraj:TREBNJE - (dream town)
  • Interesi:glej poklic

Objavljeno 01 oktober 2007 - 19:01

Jaz sem se vse po posluhu naučil, tako sem delal na začetku in na maturi isto, pa sem jo naredil s pet. Res, da ne znam čisto vsega slovnično pravilno, itd, vendar popolnoma razumem govorjeno angleščino.

Jaz sem se naučil predvsem iz filmov. In to je to. Super učenje v bistvu. Oni govorijo, spodaj prevod. Sčasoma pa ugotoviš, da tisti, ki delajo prevode, ne delajo vedno prav - ampak pustimo to za drugo temo. No, ja, jaz priporočam filme.

#14 player123

player123

Spammer

• Members
  • 3 778 objav
  • Interesi:računalniki

Objavljeno 01 oktober 2007 - 20:59

Rad bi, da mi kdo razloži kako se najlažje učiti angleški jezik. Je prvo leto na urniku in bi rad pomagal sinu, da bi doumel kje mora uporabiti w kje sta ll itd..... Kako in na kakšen način bi se to najlažje dalo. Nekaj sem poskušal sam, a po vsej verjetnosti to ne bo šlo!
Vsak nasvet bo dobrodošel!
Že v naprej hvala lepa!

V knjigarnah imajo razne stvari za ucenje abecede, besed in vsega skupaj, poglej, mogoce imajo kaj za anglescino.

!Raffy! hvala enako. Ko pride pa do kaksnih strokovnih besed pa ... zaskripa tu pa tam ^^

#15 avinko4

avinko4

Pomagač

• Members
  • 462 objav
  • Kraj:Sem pozabil
  • Interesi:Vse o računalništvu in izven tega

Objavljeno 02 oktober 2007 - 07:25

Angleške risanke pomagajo, meni so ko sem bil mali. :zvizg:
Tečaji so dobri samo predragi gledano od tega kaj nudijo.

#16 pentium1

pentium1

Govorec

• Members
  • 2 774 objav
  • Kraj:Kamnik
  • Interesi:Vse

Objavljeno 02 oktober 2007 - 14:37

bimbam, knjiga je obvezna stvar. Sedaj v splošni gimnaziji nas sprašujejo samo snovi iz knjige.

#17 Majestic Cry X

Majestic Cry X

nOObie

• Members
  • 7 objav
  • Kraj:Hrastnik
  • Interesi:Vse o računalnikih,konzolah in igrah.

Objavljeno 03 oktober 2007 - 01:10

Najbolje je da gleda Cartoon Network,saj se bo tam veliko naučil.Tudi jaz sem se,vendar največ sem se pa iz igric.Resnično ti to priporočam.Pa čisto nobenih tečajev ne potrbuje :ok:

#18 specops

specops

Poročevalec

• Members
  • 535 objav

Objavljeno 03 oktober 2007 - 06:32

Tudi meni je angleščina zelo lahka. Star sem 14 let in razumem že skoraj vse, povedati znam malo manj. Naučil pa sem se je največ z gledanjem televizije, igranjem igric in surfanjem po internetu. Nekateri se pač angleščino težje učijo, nakateri se pa lažje. Priporočam, da tvoj otrok čimveč posluša kakšne angleške ali ameriške filme ali risanke. Na ta način se lahko naučiš zelo veliko, brez da bi se tega sploh zavedal.

#19 player123

player123

Spammer

• Members
  • 3 778 objav
  • Interesi:računalniki

Objavljeno 03 oktober 2007 - 14:52

Lepo vas prosim. Na CN sem se sicer tudi jaz naucil nekaj besed samo stvar je v tem, da on ne bo dobil dovolj znanja s tem. Mislim, da se bo treba vsesti zraven njega, ker to bo se edino pomagalo. Verjetno pa more besede tudi znat napisat :mrgreen:

#20 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav
  • Kraj:V Pikslih

Objavljeno 03 oktober 2007 - 15:13

player123, prav imaš.. otrok se ne bo navadil angleščine z tem, da ga boš sedaj posedel za CN... take reči trajajo več let.. mogoče ste vi že od kadar ste imeli 3 leta vsak dan gledali CN... potem takšne stvari delujejo.. ampak to ni rešitev, katero potrebuje bimbam. Priporočam kakšno knjigo, katera izgleda zanimiva na oko, ker takšne bolj privlačijo.. pa dosti ukvarjanja z otrokom in da mu pomagate ko se uči, če ne znate angleščine pa z rešitvami v sili.. zraven se boš pa še ti naučil angleščino :mrgreen:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov