Skoči na vsebino

IPB

Slika

Skuter Baotian

Odgovorov v temi: 15

#1 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 17:18

Sinu sem kupil nov skuter Baotian.Ko ga pripeljem domov se je sin vozil približno pol dneva.Nato sva ga dala v garažo in zaklenila krmilo(balanco).
A glej ga zlomka zjutraj ko se je sin hotel spet vozit skuter ni hotel več vžgati.Kaj menite kaj bi to lahko bilo?Ali je imel še kdo od vas podobne težave? :cool: :D :wall: :D :D

#2 metalc17

metalc17

Poročevalec

• Members
  • 726 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 17:56

Najverjetnje je garancija tako,da pel na servis.

#3 D.J.ANDY

D.J.ANDY

Govorec

• Members
  • 2 955 objav
  • Kraj:TREBNJE - (dream town)
  • Interesi:glej poklic

Objavljeno 03 november 2007 - 18:05

Mogoče tako izpraznjen akumulator? Ali pa da se sploh ni mogoče polniti - okvara alternatorja? Kaj zapacano mogoče? Garancija vsekakor.

#4 TaVelk

TaVelk

Govorec

• Members
  • 2 806 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 03 november 2007 - 18:15

Če bi bil samo akumulator ima skoraj gotovo tudi nožni zaganjač tako da... kaj bi bilo težave s svečko tako kot je bilo to pri nas? Sicer pa en skuter elektronike pa kot v avtomobilu skorajda.

Pelji na servis, saj ima garancijo pa bodo uredili. In pa bodi zlat očka in mu po cca 1000km odstrani blokado, pa ne zaradi ostale mularije ki bo pametovala ampak zato ker dejansko motorček deluje kot naj bi deloval.

#5 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 18:20

TaVelk, kaj si tudi ti imel problem s svečko?Tudi jaz mislim ,da bi bilo lahko okoli svečke.Mislim,da nima iskre.Ko sem dal svečko ven sem videl,da je bila zalita.

#6 mailer

mailer

Gospod s kravato

• Members
  • 1 348 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 18:29

Brez zamere do teh skuterjev ampak kupovanje skuterjev ki prihajajo iz raznih kitajskih tovarn odsvetujem. Raje kupite nekaj "preverjenega" ki je res 50-100% dražji od omenjenih znamk zato pa z njim niti slučajno ni toliko problemov. Več informacij dobite tule: http://www.motosvet....showtopic=13647

#7 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 19:55

Vsi so govorili ko kupuješ avto si kupi nemca ne bo te razočaral.Imel sem japonski avto in to nov iz trgovine ven pa razen olja in bencina ni bilo potrebnih drugih potreb.Sedaj imam pa nemca pa tudi novega iz trgovine pa sami problemi .Ta nemški avto je stal enkrat več kot japonski.Mislim,da sem plačal bolj znamko kot pa res kvaliteto.Sicer je pa vprašanje kje v kateri državi je sploh narejeno.

#8 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 03 november 2007 - 19:59

Brez zamere do teh skuterjev ampak kupovanje skuterjev ki prihajajo iz raznih kitajskih tovarn odsvetujem. Raje kupite nekaj "preverjenega" ki je res 50-100% dražji od omenjenih znamk zato pa z njim niti slučajno ni toliko problemov.

A veste kaj je pravzaprav zelo zanimivo? Da Kitajske skuterje vsi odsvetujejo.. A vendarle, če kaj poznate, se po Kitajski tričetrt ljudi vozi s skuterji (seveda kitajskimi), ne samo to, celo indonezijci tudi, in spet ne samo to. Ne vozi se le eden, ponavadi dva ali trije ali pa se pelje mama z dvema hčerkama in sinom po očeta v službo.. Pa vse dela..

#9 juree

juree

1101010

• Members
  • 5 208 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 20:00

Ampak japonec katere znamke? Tu se govori o neki xy znamki. Sam nebi kupil motorja in ne avta pri nevem kaki xy firmi.

#10 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 20:19

Imel sem Suzuki Swift-a.Lahko mi verjameš delal je ko urca.Sedaj imam Opel Astro takoj ko je potekla garancija mi je crknal motorček za šajbenbrisarje(oprostite slovnici)
in to v največjem nalivu.Prerjavel mi je tudi izpušni lonec,ki ga še sedaj nisem menjal.Zatem mi je spustila vodna črpalka.Letos pa malo pred morjem še tesnilo na glavi.Računaj vse po garanciji.Lahko pa ti povem ,da če šeštejem koliko sem dal za popravilo in dele se bi skoraj nabralo za polovico avtomobila.V moji bližini ima tudi prijatelj iste znamke avto pa ko sva se pogovarjala je imel podobne probleme.Pa še sem verjetno kaj pozabil.Tako ,da me je Opel zelo negativno presenetil :gun: :gun: :gun:

#11 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 03 november 2007 - 20:46

Za Opel sem jaz že večkrat rekel, da če Nemci nebi imeli Opla, bi bil BMW njihov najslabši avto.. :mrgreen:

Sicer pa je tema namenjena skuterjem. Sicer, kot so ti že rekli. Skuter je v garanciji, poskrbi, da jo uveljaviš. In sicer z marsikatero močno spremno besedo. Če je tako, kot si rekel, da je zadeva v bistvu čisto nova, če prav razumem je kupljen včeraj in danes ni hotel vžgat, bi jaz zahteval zamenjavo. Star je en dan in ne dela. Kar zagrozi z inšpekcijo. Sam sem ugotovil, da najbolj zaleže, če jih imaš kar v GSM shranjene in takoj pred prodajalcem začneš klicat. Se je še vsak omehčal..

#12 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 21:16

Selines, imaš prav malce smo zašli iz teme.V ponedeljek ga peljem na servis in bomo potem videki kako naprej ukrepat.To vprašanje sem zastavil.če je mogoče kdo od teh ki so na forumu avtomehanik pa da mi mogoče mal namigne v zvezi z okvaro.

#13 mailer

mailer

Gospod s kravato

• Members
  • 1 348 objav

Objavljeno 03 november 2007 - 21:22

Ne moreš primerjat japonske avtomobile za kitajskimi skuterji :joj: Japonski avtomobili so najzaneslivejši na svetu (Toyota, Honda). Moj skuter je Japonec sestavljen v Indiji in dela bp, v dveh sezonah 12500 km, je res da je Kitajska blizu je pa razlika v kvaliteti. Š e enkrat goldi 69, največ informacij boš dobil že na podanem linku od motosveta.

#14 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 04 november 2007 - 22:26

Kitajska razlicica modela Ape (Piaggio):
Objavljena slika

Ce bi vedeli, v kaksnih razmerah se vozijo tile skuterji, bi gledali drugace nanje.

Ceneno ni isto kot skart!

goldi 69, verjetno je tezava v nizkih temperaturah. Tudi moja Yamaha slabo vziga, ko temperature padejo.

#15 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 05 november 2007 - 15:16

Danes sem ga peljal na servis pa bomo videli kaj bodo dejali.Javim!

#16 Perinca Slapnik

Perinca Slapnik

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 03 april 2016 - 16:21

Zdravo, stara sem 14 let in se zanimam za nakup skuterja,ki ga lahko voziš brez izpita (25 km/h).
 Glede na to, da iščem ugodno, za pogledat lepo varianto sem razmišljala o baotianu (npr. eagle ali sport).

Slišala sem, da niso kaj prida kvalitetni a ga potrebujem za manjše razdalje (4 km v obe smeri). Problem je v tem, da živim na hribu in me na splošno skrbi če bo baotian ali celo nasplošno skuter z 25 km/h potegnil?

Hvala za odgovore :)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov