Skoči na vsebino

IPB

Slika

Iz Ge Force 8800GT v TV

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 13

#1 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 19 januar 2008 - 16:45

Imam omenjeno kartico.Sedaj mi prosim pomagajte kako to kartico nastavim ali kakšen kabel potrebujem,da bom spostavil sliko med grafiko in TV.Zraven sem dobil kabel za povezavo komponent in samo ta kabel zazna v nastavitvah.Pomagajte. :?: :?: :?:

#2 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 19 januar 2008 - 17:33

goldi 69, preberi si navodila ali pa uporabi gumb IŠ ČI na forumu, saj je govora o DVI, HDMI in S-Video kablih že bilo na pretek. :(

#3 IVoXXL

IVoXXL

Vajenec

• Members
  • 339 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 19 januar 2008 - 17:34

Kakšen TV pa imaš? LCD oz. plazmo ali katodnega? Da vem kater priključek priporočiti...

#4 goldi 69

goldi 69

Poročevalec

• Members
  • 594 objav

Objavljeno 19 januar 2008 - 17:46

Imam navaden katodni televizor SAMSUNG.Naj še povem ,da sem imel prej Radeon grafiko in priklop je deloval normalno prek S-videa.Z to pa sedaj imam problem.

#5 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav
  • Kraj:Mb

Objavljeno 03 februar 2008 - 21:43

Jaz pa imam grafično Asus 3870EAH 512mb in bi jo rad povezal na navaden Sony TV 81cm diagonale. Zanima me kakšna bo slika na televizorju, ali bo kaj popačenja ali pa čista? In pa kateri kabel je najbolši za to? S-video, DVI ali....? :mrgreen:

#6 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav

Objavljeno 03 februar 2008 - 22:28

Priporočam ti HDMI povezavo, saj boš imel enako sliko na LCD TV-ju, kot na LCD monitorju. :ok:

#7 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav

Objavljeno 03 februar 2008 - 22:59

To je tale kabel http://www.mimovrste...vi-10m#pictures

Malce je drag :x Pa tud priklop vidim da ima na eni strani drugačen kot jaz na Tv, torje bi potreboval še nek pretvornik. A kaj pa S-Video kabel se lahko primerja z njim? Namreč ker je poceni :mrgreen:

A drži to da S-video kabel prenaša samo sliko, HDMI pa zvok in sliko??

#8 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav

Objavljeno 03 februar 2008 - 23:09

Aleko90 :joj: oprosti. Površno sem prebral tvoj prispevek in sem avtomatsko sklepal po dimenzijah ekrana, da imaš LCD. S-video bo po tem takem primeren. :ok:

#9 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav

Objavljeno 03 februar 2008 - 23:20

Potemtakem moj navaden televizor nemore niti imeti priključenega HDMI kabla? pa znx za odgovore :mrgreen:

#10 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav

Objavljeno 04 februar 2008 - 22:05

Š e me muči ta stvar :mrgreen: Zraven grafične sem dobil ta kabel http://en.wikipedia.org/wiki/YPrPb. Na eni strani so ti trije barvni priključki, na drugi strani pa S-video priključek.

A je možno da bi uporabil ta kabel na mojem katodnem televizorju? Namreč na wikipediji prebiram da je boljša kvaliteta.

V primeru da ga ni možno uporabiti, potem mi ostane le še opcija S-video kabel? Kateri kabel pa potrebujem potem zraven še za zvok? Lp

#11 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav

Objavljeno 04 februar 2008 - 22:37

Aleko90, ja kupiš k RGB-ju zraven podaljšek do TV-ja in adapter iz RGB v Scart(na sliki). Ne vem kako velike razlike pa ne bo med tako povezavo v tvojem primeru in S-video povezavo.

RBG v scart in podaljšek.
Objavljena slika Objavljena slika

Glede zvoka pa odvisno kak vhod imaš v TV.
Eden od teh bi moral za zvok skoraj biti pravi.
Objavljena slika Objavljena slika

#12 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav

Objavljeno 04 februar 2008 - 22:53

Ta kabel torej tud ne podpira zvoka. A potrebujem ta scart priključek ki si ga podal na prvi sliki ali pa gre kable kar direktno povezat na navaden scart? Tam so seveda barve rumena,bela,rdeča. Sam če nebo velike razlike potem nevem.

#13 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav

Objavljeno 04 februar 2008 - 23:06

Aleko90, rumena je video, rdeča in bela pa zvok. RGB ne gre na tak adapter ampak na tega, ki sem ti ga prilepil. Razen, če na koncu iz RGB narediš S-Video in uporabiš scart adapter, ki ima tak vhod.
EDIT:
Katero verzijo pa boš uporabil je pa na tebi.

#14 Aleko90

Aleko90

Poročevalec

• Members
  • 550 objav

Objavljeno 04 februar 2008 - 23:09

Probal sem zdaj povezati modri kabel na rumeni in imam sliko na tvju :mrgreen: Problem je le da imam to na dolžini 1,5m začasno postavljeno. Naj jutri kupim ta činč kabel ali pa S-video, kateri je boljši? :dance:

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov