Skoči na vsebino

IPB

Slika

sxga zaslon??

• Zaklenjena tema Tema je zaklenjena
Odgovorov v temi: 6

#1 onsight

onsight

nOObie

• Members
  • 20 objav

Objavljeno 02 november 2003 - 16:31

Zdravo!

Imam (verjetno) neumno vprašanje. Kupil sem notesnik z Radeonom 9000 64 mb, zaslon je sxga, avtomatsko mi je ob namestitvi gonilnikov nastavil zaslon na 1400 resolucijo na 60Hz, pa me zanima,kako je s to resolucijo. Meni osebno je ta resolucija prevelika, ikone premajhne..., skratka, raje bi uporabljal kakšno drugo (npr 1024/768).
V trgovini so mi rekli, da je za monitor najbolje uporabljati ga na tisti resoluciji, ki je privzeta. Je to res ali lahko brez skrbi nastavim drugo? Drugo vprašanje pa je, kako je z Hz? V nastavitvah imam opcijo, nastaviti tudi 200 Hz, če hočem. Koliko Hz lahko nastavim na kateri resoluciji na tem displayu? Imam lahko npr. na resoluciji 1024/768 nastavljenih 85 Hz? Mi lahko kdo kaj pove o tem?

#2 Spider1

Spider1

Sufler

• Members
  • 235 objav

Objavljeno 02 november 2003 - 16:52

desni klik na namizje - lastnosti - nastavitve - 1024x768 - 32bit

nič drugega !!!!!!!! :x

#3 jernejk

jernejk

Vajenec

• Members
  • 315 objav

Objavljeno 02 november 2003 - 16:53

Lahko daš slabšo resolucijo, vendar ti odkrito povem da je v teh LCD zaslonih ena velika slabost...in to je pokritost zaslona v okviru priporočene resolucije....če bi meu zaslon pokrit za uporabo pri resoluciji 1024X... bi najbols v tej delalo. Večat nad dovoljeno ti bo sicer dovolilo softwersko vendar ti hardware ne bo tega dovolil....
Kar se tiče osveževanja je vse lari-fari...raj pust na mir kokr samo nastavi.... lahko se pa pozanimaš kakšen odzivni čas ima zaslon... le to je bistveno pri samem osveževanju....

Mogoče nisem pravilno razložil, upam da si ujel bistvo....
lp

#4 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 02 november 2003 - 20:30

Nastavi na 1280x1024 !!!To je resolucija SXGA!!!!

1600x1200 je UXGA in je ta zaslon v bistvu ne podpira!!!!

Pri kom pa si kupu prenosnik, k tega ne ve? Pojdi ga poucit!!!! :roll: :roll: :roll:

Za tiste ki ne veste kaj posamezne oznake pomenijo pa je http://whatis.techta...i211966,00.html eden od naslovov!!! :evil:

LP

#5 Dvorjan

Dvorjan

RN forum freak

• Members
  • 7 562 objav

Objavljeno 02 november 2003 - 20:57

Ce prav razumem ima tvoj monitor privzeto locljivost 1.400*1.050 tock. (SXGA) Najbolje, da ga na tej locljivosti tudi pustis, saj bo na vseh ostalih slika opazno slabsa in ti tega nikakor ne priporocam. Osvezevanje 60 Hz pri LCD-jih ni noben problem, ker ne sevajo in tako ima 98% notesnikov 60 Hz osvezevanje zaslona.

Kot resitev tvojega problema "majhnosti" ti priporocam, da si pac v Windowsih (predvidevam, da imas MS operacijski sistem) nastavis vecjo velikost pisav in tako resis zadevo - to naredi vecina uporabnikov v takem primeru. Lahko si tudi na internetu najdes kako tako temo, ki ima vecje pisave ze "po defaultu", tako da bo celota v stilu, saj vcasih vecje pisave prav popacijo videz namizja. Kaj naj recem - malo se igraj, ni hudic da ne bi nasel nekaj, kar ti bo odgovarjalo.

Locljivosti pa nikar ne spreminjaj in jo pusti na 1.400*1.050.

Lp,

Dvorjan

#6 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 02 november 2003 - 21:06

Sm malo spregledal, pa sm zamenjal standardno resolucijo 1600 za 1400, ki je nestandardna, vidim pa da nas Dvorjan je bolj pozoren kot jaz! :D

Bravo za Dvorjana :( !

LP

#7 burekar

burekar

Igračar

• Members
  • 101 objav

Objavljeno 02 november 2003 - 23:38

hehe

Tale Sraufciger mojster pa vse ve. :D
A bo mel kak kviz?? :(

burekar