Skoči na vsebino

IPB

Slika

ATI Sapphire 3870 temperature

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 Wizmaster

Wizmaster

Poročevalec

• Members
  • 595 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Vrhnika

Objavljeno 17 februar 2008 - 00:03

Ker vidim da še nobeden ni nič spraševal pa bom kar jaz. Zanima me ''tisti ki jih imate seveda'' na kolk se vm vrtijo in temperatural le teh +stopnja vrtenja ventilatorja. Sprašujem izključno za Sapphire 3870 512 ddr4. Ker sem zasledil da se te grafe zalo grejejo, nekatere pa so zelo glasne ker se ventilator vrti z zelo veliko vrtljaji neprestano.

Moja

875/2250

temp pa je na full load 70-80C normalna pa je 50C nič navit

#2 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 17 februar 2008 - 02:13

Wizmaster, moja ATI3870 tiktaka na privzeti hitrosti(776/2250), saj mi je do zdaj ni uspelo naviti tako, da se ne bi sistem obešal in javljal napake. Tam nekje na 810 sem jo imel stabilno, a to ni prineslo velike razlike zato sem šel nazaj na privzete nastavitve.
Na IDLE se ne greje čez 48°C, ob obremenitvi (z ATITool-Scan for artifacts) pa se greje do največ 90°C ventilator pa se vrti na 75%(GPU-Z.0.1.6 sensors) a ni velike razlike v glasnosti ventilatorja od IDLE, kar pomeni, da ni glasnejši od drugih ventilatorjev v ohišju, ki so boljše kvalitete iz SilentPC ponudbe. Dvomim, da ta ventilator/hladilnik sploh opravlja svojo nalogo tako, kot bi moral. Po mojem preslabo hladi. Če z RivaTuner nastavim ventilator na 50% moči je ventilator bolj glasen in ima večji učinek, kot pa ko se avtomatsko nastavlja, pa čeprav kaže v GPU-Z 75% moči je ta dosti bolj tiho, kot ročno nastavljen in dosti slabše hladi. Torej je tu nekaj nejasnosti glede učinkovitega hlajenja.
Me pa zanima kako si ti prišel do cifre 875 in če uporabljaš original hladilnik glede na navedeno temperaturo za grafično kartico in kateri BIOS si uporabil?

#3 Wizmaster

Wizmaster

Poročevalec

• Members
  • 595 objav

Objavljeno 17 februar 2008 - 12:01

Objavljena slika

Objavljena slika

tole je slikano v 2D modu.Ventilator tudi v 3D modu se ne dvigne in hladi vedno z 47%. Trenutno čakam na novi uradni bios od sapphire katerega delajo za mojo serijo grafičnih. Moj kolega p aima tudi 3870 sicer malo drugačno pa mu vedno dela za 76%. In tudi na drugih forumih sem bral da ima ta grafična ta določen BUG če se temu lahko tako reče

#4 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 17 februar 2008 - 12:26

Wizmaster, nisi mi odgovoril na dve vprašanji. Kako si prišel do cifre "875" in če uporabljaš original hladilnik?
BIOS-a pa očitno nisi posodobil, saj ti kljub nastavitvi na 875MHz ne gre čez 865MHz. :)

#5 Wizmaster

Wizmaster

Poročevalec

• Members
  • 595 objav

Objavljeno 17 februar 2008 - 12:41

zgornje cifre so v 2d modu. V 8.1 katalistih sem imel 300/1125 za 2D mode, kar mi je malo čudno da bi mi katalisti to spremenili ker ponavadi se to v biosu nastavlja. Zato imam zgornje cifre nižje kot spodnje (spodnje so za FULL 3D mode) da ni vedno polhna obremenitev. In ja uporabljam originalen hladilnik.

Aja BIOS še nisem posodobil ker čakam na verzijo delano zato grafično.

#6 Wizmaster

Wizmaster

Poročevalec

• Members
  • 595 objav

Objavljeno 17 februar 2008 - 12:52

Opazil sem še to da pri moje je možnost navijanja use do (core/mem) 1500/1400, kar pri njegovi in pri še nekaterih drugih ni. Baje da nemorejo presegat 877. Naj bi bila blokada na tolko naštimana. info zasledil na sapphire forumu in pri kolegu.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov