Skoči na vsebino

IPB

Slika

nekaj glede IP-ja

Odgovorov v temi: 7

#1 xdyphx

xdyphx

Sufler

• Members
  • 187 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 17 oktober 2008 - 16:16

Jaz sem izvedel od prijatelja da se da na internetu od nekoga IP napisat in ti izpiše vse podatke o njem. nikoli me ni zanimalo o tej strani dokler nisem dobil opozorilo da mi negdo poskuša vdreti v računalnik. Potem pa sem vprašal prijatelja kako se ta stran imenuje da preveriš IP (da izveš nejgove podatke) ampak je pozabil kako se imenuje stran.

zato me zanima naslednje:
mogoče pozna gdo tole stran, ali mogoče obstaja tudi kaki program, pa še kje bi lahko prijavil zlorabo in če se jo splača prijaviti?

EDIT:
sem izvedel čigav je tisti email in izvedel tudi to da mi vdira v komp en kretenski slovenček in sem tudi najdel njegovega ponudnika storitev (operaterja)
Zato me pa zdaj zanima kje živi in bi to rad preveril preki IP naslova.
A se to da preveriti?

Hvala,

#2 jurepl

jurepl

Sufler

• Members
  • 171 objav
  • Kraj:nekje v deželi cvička :)

Objavljeno 17 oktober 2008 - 17:47

poizkusi tukaj http://www.iplocation.net/

#3 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 617 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 17 oktober 2008 - 20:17

Ne, tega se ne da. Razen če prek sodnega naloga zahtevaš od ponudnika internetnih storitev.
Prek linka ki ti ga je dal jurepl, pa izveš le lokacijo operaterja in nič več.

#4 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 17 oktober 2008 - 21:59

poizkusi tukaj http://www.iplocation.net/

To je le približek kateri je ponavadi zelo napačen.

Podatke o uporabniku IPja ima samo internetni ponudnik tega IPja, zdaj če je pa to še kaka zasebna organizacija potem si pa tam :mrgreen:
Skratka, kaj lahko narediš je da zveš kateri ISP ali organizacija sedi za tem IPjem, podatkov o uporabnikih pa ISP ne izdaja razen pristojnim organom in šele takrat ko gre za kako hujšo kršitev.

Dr.1m lahko daš na sodišče, ampak odgovor bo NE. Zakaj? Ker ni škode. Ko bo škoda, velika, se bo nekdo začel brigat zase, dokler so grožnje in slutnje pa ne bo nič iz tega.

Osebni podatki na internetu so zelo delikatni podatki in se jih ne izdaja kar tako oz. če jih ISP izda brez zgoraj opisanega primera jih lahko ta oseba toži za poštene miljonske zneske.

#5 miruj74

miruj74

Raziskovalec

• Members
  • 27 objav

Objavljeno 03 december 2008 - 10:45

In kako lahko sploh preveriš IP nekoga?Oziroma dobiš njegov IP?

#6 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 617 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 03 december 2008 - 11:41

In kako lahko sploh preveriš IP nekoga?Oziroma dobiš njegov IP?

Če se z njim povežeš. Povsem logično kajne? Ali pa če ti pošlje sporočilo.
To sicer govorim na pamet, ker za vsako vrsto povezave je potreben IP naslov. Kako ga vidiš pa nisem najbolj prepričan. :mrgreen:
Vsekakor pa ne boš dobil nič več kot le goli IP naslov pa mogoče še to kdo je ponudnik dostopa do interneta. Ostalo pa je bilo že vse predhodno povedano.

#7 fajtd

fajtd

Vajenec

• Members
  • 287 objav
  • Kraj:Maribor

Objavljeno 03 december 2008 - 12:31

IP vidiš lahko na požarnem zidu (če ga imaš namreč - tisti od windows-ov je bolj zanič). Sam IP, kot je bilo že povedano, ti v najboljšem primeru pove, preko katerega ISP-ja se je uporabnik priklopil na splet, več pa nam navadnim smrtnikom (in tako je tudi prav) ni dano izvedeti, sicer bi lahko vsakdo po mojem IP-ju izvedel moj naslov, telefonsko, matično, št. čevljev, ipd., česar pa si niti pod razno ne želim.
Policija tukaj nima kaj iskati, saj se ni zgodilo nič. Da pa se sprožiti zasebno tožbo :mrgreen: , a to je pri našem sodnem sistemu tudi bolj kot ne :).

#8 David Paine 333

David Paine 333

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 20 april 2020 - 08:46

Prebral sem vsak komentar. Brez dvoma je lokacija spletnega servisa IP Iskanje precej vprašljiva. V državah zunaj ZDA in Evrope je natančnost v območju polmera 25 km / 40 km približno 55%.
  Samo ponudnik internetnih storitev ima natančno lokacijo IP. Ampak po nalogu sodišča ali če policija zahteva lokacijo, vam jo posredujejo, sicer ne.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov