Skoči na vsebino

IPB

Slika

Grafične tablice

Odgovorov v temi: 17

#1 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Dream place

Objavljeno 25 oktober 2008 - 12:48

Jaz že nekaj časa premišljujem ali naj si kupim grafično tablico ali ne. Vedno me od tega odvrne cena. Vsaj cena WACOM tablic. V BOFu imajo na primer tole A4 tablico od TRUSTa pa ne vem če se jo splača kupiti, glede na to da je od WACOMa vsaj 400€.

Ima kdo kaj izkušenj s temi tablicami od TRUSTa?

#2 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 25 oktober 2008 - 14:52

Hm.. Torej, če mi je kaj znano, so edine vredne omembe in primerne od Wacoma..

#3 Lukeatluke

Lukeatluke

Iznajdljivec

• Members
  • 876 objav

Objavljeno 25 oktober 2008 - 15:02

Mah, razlika med eno in drugo so leta izkušenj, malo slabši hardware in parkrat boljši software.

Nekje je treba začeti.
Kupi cenejši, če ne boš zadovoljen pa imaš 30 dni časa za vrnitev :), če ne boš zadovoljen pa imaš 30 dni časa za vrnitev ;-)

#4 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 25 oktober 2008 - 15:10

Jaz sem imel tablico od Wacoma in sicer Volito 2 A6...Nisem kaj preveč uporabljal, zato sem jo prodal(premajhna površina) :/
Zdaj jaz sem seznanjen samo z Wacom firmo in tukaj ti je lahko takoj jasno, da je stvar bolj kakovostna. Vendar pa, če ti je pomembna velikost površine, jo kupi saj za grafično tablico je 400€ kar malo veliko(vsaj zame) :wall: Pri teh bolj cenenih firmah je pa tut tkotko-lahko, da boš zadovoljen lahko pa, da ti bo delala preglavice in boš primoran zgubiti voljo do risanja. :)

#5 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 25 oktober 2008 - 19:13

Trust je bolj ena firma ki cenene izdelke vseh vrsti uporablja da bi bili kaj dobri nisem slisal. Samo Wacoma imamo 2 doma oba sta v redu:)

#6 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav
  • Kraj:V Pikslih

Objavljeno 30 oktober 2008 - 21:23

Ima prijatelj Trustovo tablico.. kvaliteta je obup če primerjamo proti Wacomu. Ne kot je rekel Lukeatluke, da so razlike opazne z leti.. razlike so opazne in moteče samemu začetniku.

Sedaj imam Wacom A5 Bamboo, v omari lovi prah še Wacom A6 Graphire3.
Večina začetnikov meni da je A6 premajhno.. kar sploh ni res, A6 je čisto dovolj za vsakršno delo. Cena je okoli 100eur, kar mislim da ni tak strošek, če uživaš v grafiki.

Pri wacomu je treba paziti na eno stvar.. ta tablica mogoče ni to kar ste mislili, sposodite si jo od prijatelja in imejte jo en teden, da vidite če je sploh primerna vašim potrebam.

Staro tablico Graphire 3.. ni ravno bleščeča, ampak dela brezhibno in nikoli nobene težave z njo lahko tudi prodam če si kdo želi za 30eur.. prevzem v Ljubljani, po pošti se mi pa ne da pošiljati.

#7 blazkom

blazkom

Poročevalec

• Members
  • 656 objav

Objavljeno 30 oktober 2008 - 21:37

Če se ne motom ta prikazuje sliko ekrana na risalni površin(mogoče se motim)
Sam imam Wacom CT-420 ki ima sicer razmeroma majhno površino(A6 če se ne motim) ter ne prikazuje slike.
Osebno sem zelo zadovoljen ter jo kar nekaj ubporabljamv photoshopi ter priložen programu(kjer se pozna razlika v risanu med močnim pritiskom in rahlim pritiskom)

#8 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav

Objavljeno 30 oktober 2008 - 21:48

blazkom, ni ekran tole ne... običajna tablica. Cintiq majo zaslon.

#9 blazkom

blazkom

Poročevalec

• Members
  • 656 objav

Objavljeno 30 oktober 2008 - 22:53

Potem je podobna kot moja meni se zdi vredu.
Sicer cene ne vem ker sem jo dobil za rojstni dan se mi pa zdi da take prodajojo v bigbangu. Seveda če ti a6 ni premalo.

#10 BriskiThaMan

BriskiThaMan

Vajenec

• Members
  • 290 objav

Objavljeno 31 oktober 2008 - 11:53

Ali je na grafično tablico možno pisati in ti potem to avtomatsko pretvarja v tekstovni dokument?

#11 uryjzhehe

uryjzhehe

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 05 november 2008 - 21:57

ja... je možno ... če imaš windows vista, kjer imaš tablični računalnik je to možno...- drugače pa ne vem

#12 MatejGeršak

MatejGeršak

Raziskovalec

• Members
  • 43 objav
  • Kraj:Behind You !!11!1!1!
  • Interesi:Graphix

Objavljeno 11 november 2008 - 20:57

Drugače pa:
Tole sm 6 ur z wacom a6 Bamboo MTE-450
moja četrta wacom slika
http://1.bp.blogspot...-h/nekilul1.jpg

#13 JakacBatko

JakacBatko

Mojster

• Members
  • 1 726 objav
  • Kraj:Kostanjevica na Krki

Objavljeno 13 november 2008 - 17:34

Danes mi je zapasalo, da bi si jo tudi jaz kupil. Ker se mi ne da čakati do rojstnega dneva, in ker je moje finančno stanje 0, sem našel tole:
http://www.comshop.s...articleid=56591
Zanima me vaše mnenje. Vem da ni super enkstra fajn...ampak a bo zadostovala za začetniško pacarjenje?

#14 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav

Objavljeno 14 november 2008 - 16:49

JakacBatko, ne bo.. če boš kupil to stvar pričakuj da boš jo v enem tednu postavil v kot ker ne bo zadostovala stvarem za katere jih boš potreboval in občutek dela z to tablico bo po vleiki verjetno obupen.

#15 JakacBatko

JakacBatko

Mojster

• Members
  • 1 726 objav
  • Kraj:Kostanjevica na Krki

Objavljeno 14 november 2008 - 16:52

Hehe....sej sem fajn premislu...in bom počaku še tale mesec oz. man pa jo bom za rojstn dan...eno od Wacoma. Bo še najbolje.

#16 zmavcic

zmavcic

Raziskovalec

• Members
  • 85 objav
  • Kraj:Novo mesto

Objavljeno 07 februar 2009 - 17:06

Jaz sem danes od svojih staršev za rojstni dan dobil grafično kartico od genius - a in me zanima če so kje na internetu kakšni vodiči za risati.

A bi sedaj lahko dobil odgovor prosim?

#17 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 07 februar 2009 - 17:20

Js sm danes od svojih staršev za rd dubu grafično kartico od geniusa in me zanima če so kje na internetu kakšni vodiči za risat.

zmavcic, a ne bi bilo lepo, če bi to napisal, kot se spodobi?
Bom jaz začel po prekmurski, pa bomo potem videli kako se bomo razumeli.
Preberi si: http://www.racunalni...pic.php?t=48564

#18 xinyouji

xinyouji

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 10 maj 2019 - 03:31

mi smo za našo dve leti nazaj vzeli tole :

in je super zadovoljna - XP-Pen Deco 01 smo pa vzeli ker Star G430S/G640  ima premalo ploščo za risanje, tale Aktivna površina 10"x6.25" pa je ravno pravšnja (baje)

8192 nivojev pritiska, resolucija 5080 lpi,  odzivnost je boljša, svinčnik je bolj natančen in občutljiv. XP-Pen Drawing Pad svinčnik ne potrebuje baterije . Deco 01 tablica ima 8 zelo uporabne gumbe, marsikaj pa lahko hitro narediš z dotikom prstov. 

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov