Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako Kupiti Lcd/plazmo

Odgovorov v temi: 78

#21 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 07 januar 2009 - 20:25

Saj nisem reagiral, ker bi mislil, da sem zmerjan! :shock: :hmm: Le zato, da povem, da prav vseh tem niti nisem mislil zaobjet, da tudi ne mislim nekaj silit v svoj prav, ker imamo tudi pač različne pogoje tako za gledanje kot po financah, in pa da opozorim, da je to odprta tema, ne nekaj "mojega"!To je vse! :D
In dandanašnji tudi ne vidim razloga, da kdo nebi kupil HD televizorja!Le gledat je treba, da pravo stvar tudi notri pripeljete!

#22 venom007

venom007

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 24 januar 2009 - 14:47

Pozdravljeni! Odločam se za nakup plazme ali LCD-ja tako da vas prosim za pomoč. Najbolje da kar povem mojo situacijo.
V sobi bi si na steno montiral TV in sicer velik približno (90X50cm)gledal bi pa iz bribližno 3 metrov razdalije. Sedaj pa me zanima če je mogoče dobiti Plazmo ali LCD, ki bi vsaj približno ustrezal mojim potrebam, pa bi bilo vse skupaj cenovno zelo ugodno (okoli 500eur) če je seveda mogoče najti kaj podobnega.
Če imate v mislih kakšen konkreten primer televizorja, mi prosim podajte link.
To je za enkrat vse, in lep pozdrav

#23 MACGYVER7

MACGYVER7

Pomagač

• Members
  • 373 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 24 januar 2009 - 18:05

Mogoce kej tazga!! sam ni glih ne vem kaj firma!!
:x

http://www.bigbang.s...7sc-lu2b-tv-lcd

#24 venom007

venom007

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 24 januar 2009 - 20:35

Hvala za predlog, sedaj me pa še zanima ali je tak tv kvaliteten in zanima me kakšna je kvaliteta slike!

Hvala za pomoč

#25 MACGYVER7

MACGYVER7

Pomagač

• Members
  • 373 objav

Objavljeno 25 januar 2009 - 04:36

To pa nebi vedu kaksno ma to kej sliko!! ali kvaliteto!! Sam men se zdi da je BEKO od Turškega proiz. VESTEL ali ARCELIK!! :)
MogoČe bi ta bil boljsi! Malce dražji ampak ne spet tok!!
http://www.bigbang.s...37lg3000-tv-lcd

#26 venom007

venom007

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 25 januar 2009 - 16:50

hvala za pomoč bom malo pobrskal po trgovinah in upam da bom našel kaj primernega

#27 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 13 februar 2009 - 23:35

Kogar zanimajo slabe in dobre plati LCD in plazemske tehnologije, si naj prečita kakovostno in razumljivo napisan članek v februarski številki revije SWP.
Dobro, da pri avtorju ne gre za nekoga od pri nas številnih, ki so plazme "prešpricali" in mislim, da je stvari kar objektivno prikazal! :ok:

Pripete priponke

• logo4.gif

Pripete slike

• PanterIPB.png

#28 djdj

djdj

Raziskovalec

• Members
  • 25 objav

Objavljeno 18 junij 2009 - 10:04

Noben LCD televizor v trgovini me ni prepričal. Ker imam digitalni satelitski signal(Total TV) se bom nekoč odločil za LCD. Trenutno mi boljšo sliko prikazuje CRT televizor. Ne vem zakaj oglašujejo LCDje z 200Hz ker take frekvence ne potrebujem.

#29 TechFreak:)

TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav
  • Kraj:Celje

Objavljeno 18 junij 2009 - 21:49

Trenutno mi boljšo sliko prikazuje CRT televizor.

Odvisno od signala. Full HD se bolje prikaže na Full HD TVju, kot pa na CRTju.

Ne vem zakaj oglašujejo LCDje z 200Hz ker take frekvence ne potrebujem.

Ti mogoče ne, ampak nisi edini kupec. Nekateri pa očitno to potrebujejo.

#30 MACGYVER7

MACGYVER7

Pomagač

• Members
  • 373 objav

Objavljeno 25 junij 2009 - 18:07

Pomota! se opravičujem!

#31 katimm

katimm

Sufler

• Members
  • 186 objav

Objavljeno 03 julij 2009 - 22:15

Lp.

Zanimam se za nakup televizije, ki naj bi imela vsaj 82 cm dolgo diagonalo ali pa več. Kaj bolj priporočate LCD ali Plazmo? Gledam pa da bi imel televizor MPEG-4 in pa da bi bil 100 Hz. Ima mogoče kdo kakšen predlog? Kakšne izkušnje s takimi televizorji? Pripravljen sem dati največ do 650 eurov. Tako da s predlogi na plan ali pa z nasveti.

Hvala za vse predloge...

#32 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 04 julij 2009 - 13:03

Poglej na www.ceneje.si !Tam lepo označi kriterije in pojavile se ti bodo lepo razvrščene ponudbe.
Če boš izbiral med Philipsom, LG-jem, Panasonicom, Samsungom in Sonyjem z veliko verjetnostjo ne boš naredil kaj narobe.Ampak najprej si naredi ožji izbor, pa potem zopet vprašaj!
Izogibaj se Beka, Gorenja in Grundiga.Vse to je turška proizvodnja.Ne da bi imel kaj proti Turkom, a številni so signali, da imajo pri LCD-jih res mizerno kakovost! ;)
Tule pa nebi 101.-vič odpirali diskusije o LCD-jih in plazmah.Preberi si na tem forumu, saj piše!Piše pa tudi na ceneje.si!

#33 celjski grof

celjski grof

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 22 julij 2009 - 09:34

Pozdravljeni,

prosim za pomoč..kupujem nov televizor..izbral sem, seveda, LCD. Odločam se med 42 in 47 palčnim..Nekaj sem brskal po netu in zbral veliko informacij..Zdaj mi pa ni več jasno kaj dosti.Bolj, ko se poglabljam v te zadeve, manj mi je jasno vse skupaj. Zato nekaj vprašanj:
Kaj se izplača: HD ready ali Full HD (TV bo za gledanje programov, filmov,..vsega po malem)?
Kakšen kontrast?
Imamo kabelsko televizijo, kaj je s temi signali potem (koristi DVB-T, DVB-C, al kaj je s tem zdaj...)?
Na mimovrste sem gledal LCD TV sprejemnik LG 47LH4000 (http://www.mimovrste.com/artikel/135013.... Prosim, če mi lahko svetujete (je OK ali ni, kaj je slabo, kaj je dobro,..)

Hvala za vse odgovore..
LP

#34 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 22 julij 2009 - 11:15

Za gledanje bo seveda ampak odvisno preko cesa bo gledal TV.
DVB-T, DVB-C, itd... so oznake katere oznacujejo preko katerega dobivas dejansko signal, C-Cable, S-Sattelite, itd...
Podrobnosti si lahko preberes tukaj : http://en.wikipedia....eo_Broadcasting

Kupuj TVje v Sloveniji da bos imel MPEG4 TV vnaprej, ker dosti ljudi se je baje zalomilo ko je dobilo ugodne cene in potem prineslo npr iz Avstrije MPEG2 TV ki pa seveda tukaj na digitalnem signalu ni delal.

Apek je dal rok do konca leta 2010 da se bodo vsa analogna TV ukinila in bo prisla v veljavo samo digitalna.
Sigurno sem se kaj zmotil in me lahko kdo kaj popravi ker sem to pred casom gledal. Upam da sem ti dal dokaj zadovoljive odgovore.

Pozabil dodati: HD kanali bodo najbrz placlii posebej, kakor ima tudi T-2 ze urejeno saj rabijo npr pri IPTVju veliko vecji stream kakor navadni.

#35 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 616 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 22 julij 2009 - 13:01

Izbira velikost diagonale TV-ja je odvisna od tega s katere razdalje booš le to gledal. Daljša kot je ta razdalja bolj primerna je TV z večjo diagonalo in obratno. O tem obstajajo neki teoretični izračuni, katere mislim, da je mirko53 tudi omenil.
Glede FullHD in HD ready pa je le vprašanje katere vsebine boš s to TV spremljal. Če bodo to le klasični SD programi in filmi z DVD-ja, potem ni razlike kaj kupuješ. Če pa boš gledal HD filme iz Bluray diskov ali kakšnega drugega vira ki je FullHD, potem je pa smiselno kupit FullHD TV.
V vsakem primeru je pametno imeti TV z vgrajenim DVB-T mpeg4 sprejemnikom. Edino na ta način boš po letu 2010 lahko spremljal lokalne TV programe, kateri ti bodo prišli prav, ko bo zatajila CATV. Pa še lažje jo boš prodal če se jo boš naveličal. :wall:

#36 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 23 julij 2009 - 11:41

Ne vem kaj me je pičilo, da sem šel svojo dobro, staro(3leta) plazmo Panasonic menjavat za LCD! :wall:
Za gledanje SD signalov(kar je pri 98% ljudi še vedno standard) je tak TV bistveno boljši od LCD-ja!Predvsem bolj naravne barve, pa ne glede na kot gledanja ostra slika.
Po parih dnevih bom LCD menjal nazaj za plazmo!

#37 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 23 julij 2009 - 13:28

Ne vem plazme se je nekaj govorilo da jih bodo v EU prepovedali zaradi veliko vecje elektricne porabe kakor LCD ce se ne motim:)

#38 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 23 julij 2009 - 13:40

Res je, da je poraba plazem višja, a tako strašno tudi ni kot se govori!Je pa res možno, da lahko v EU pride do prepovedi njihove prodaje, če se njihova poraba ne spusti pod neko mejo.Verjetno so nekatere firme spoznale, da bi jih tovrstni razvoj stal preveč in so raje zaustavile njihov nadaljni razvoj in proizvodnjo.
Velika škoda! :wall:

#39 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 616 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 23 julij 2009 - 14:05

Četudi osebno še nisem imel dovolj priložnosti, da bi opazoval razlike med tema dvema tehnologijama, pa sem vseeno nagnjen k plasmatskim TV-jem. Edina slabost je to da so večji od 32" katera je edina ki bi ustrezala prostoru omare. Pa še ta ne sme biti širša od 81cm. Najbolje bi bilo da kupim še novo omaro :wall:
Sicer pa se obljublja prihod OLED televizorjev kateri bi morali biti z lastnostmi ki jih ima plasma TV. Baje je le vprašanje časa. No, upam da je temu res tako. Pa da bi bila živjenska doba le teh primerljiva. Saj baje so modre OLED najbolj problematične in se prehitro iztrošijo.

#40 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 23 julij 2009 - 17:21

Z OLED-om bo pa treba še kar malo počakati!Bo pa scena čez 5 et verjetno povsem drugačna:OLED na pohodu, LCD-ji napol zastonj, plazme pa zgodovina za ljubitelje!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov