Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako Kupiti Lcd/plazmo

Odgovorov v temi: 78

#61 bureq

bureq

nOObie

• Members
  • 15 objav

Objavljeno 24 november 2009 - 23:07

Do novega leta bi si rad kupil lcd 32 za svojo sobo, kjer bom gledal z 2-3 metrov.
Nagledan imam ta model:
http://www.ceneje.si...32p3600?tab=pod

Prosu bi za kakšno mnenje kakšna se vam zdi za ta denar.

#62 bureq

bureq

nOObie

• Members
  • 15 objav

Objavljeno 05 december 2009 - 16:16

ceno so spustili za 90 eur, samo nekaj bi rad vprašaj kaj pomeni dvb-c tuner. prvi prodajalec mi je rekel da to ni sile met, drugi mi je rekel če mam kabelsko televizijo doma, da brez tega bom moral imet sprejemnik svoj in posledično 2 daljinca. torej če hočem doma gledat navadno kabelsko televizijo rabim dvb-c ali ne?

#63 TechFreak:)

TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Celje

Objavljeno 05 december 2009 - 22:41

DVB-C je za digitalno kabelsko. Navadno (analogno) kabelsko boš pa lahko spremljal tudi brez tega.

Res pa je, da imaš na digitalni TV veliko več programov, poleg tega pa se lahko naročiš tudi na nekatere plačljive pakete ... za več informacij povprašaj svojega ponudnika.

#64 Deathadder

Deathadder

Raziskovalec

• Members
  • 67 objav

Objavljeno 07 marec 2010 - 19:07

Kupujem novi TV. Sem malce gledal po trgovinah in po spletu in sem pač opzail tole plasmo:
http://www.mimovrste...nik-lg-42pq6000
Zanima me če se splača kupiti v današnje času plasmo ker ta tv je zelo poceni, edino kar me moti je da ni Full HD vendar pri meni zaenkrat še niso mogoči HD programi čeprav imam siol tv in sem tudi slišal daj plasma boljša za siol tv.
Za tv bi dal največ 600-700€ tako da ta novi LED TV odpadejo ker 42" led tv stane najmanj 900 €

Kaj menite vi bi bilo boljše če se odločim raje za LCD 42" ali Plasmo 42" (zaradi cene se nagibam bolj k plasmi vendar če je slika boljša na LCD-ju ne bom gledal na ceno do max 700€)

LP

#65 milan

milan

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 25 marec 2010 - 00:08

Nove plasme , ki sem jo kupil http://www.mediaplan...tx-p42g20e.html ne zamenjam za nič

#66 illusion

illusion

Pomagač

• Members
  • 361 objav

Objavljeno 31 marec 2010 - 10:17

Za gledanje TV programov so dones take velke plazme precej mim. Ma fotr velko LG-jevo plazmo, ki je v tem cenovnem razredu,, ampak slika programov je zanič. Bolša je na polovico cenejšem LCD-ju. Ko bodo vsi kanali v HD, pol bo pa njegova plazma super..

#67 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 31 marec 2010 - 19:05

Tole je seveda povsem zgrešena trditev!Pa ne mislim sedaj ponovno od začetka razlagat, da velja pač logika "gnoj not, gnoj ven" tudi pri kakovosti video signala in kaj se na koncu vidi.O tem smo pisali že večkrat.
Po zgornji logiki je pač najboljša slika na ekrančku mobilnika.Čeprav je njegova ločljivost mala, pa je majhna tudi velikost pike in to je to!
Velika plazma (ali enako velik LCD, saj je vseeno) bo imela odlično sliko, če je primerno kakovosten tudi signal na vhodu!In seveda tudi velja, da je treba TV pri standardni PAL resoluciji gledati vsaj tam nekje iz razdalje, ki ustreza 2,5 do 3-kratniku diagonale.
A komu pade v glavo, da bi denimo na drago hi-fi napravo priključeval en poceni kasetofon?Seveda lahko, a potem se naj ne pritožuje nad šumenjem, pomanjkanjem visokih tonov ipd. :D

#68 jernej

jernej

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 14 april 2010 - 15:02

Kupujem LED TV pa me zanima vaše mnenje. Nova SAmsunngova serija:

LCD LED TV sprejemnik - televizor :cool:

#69 Luka

Luka

Raziskovalec

• Members
  • 35 objav

Objavljeno 24 maj 2010 - 07:38

Če kdo kupuje TV pred nogometom, je sedaj odlična priložnost.

Stari modeli se odprodajajo npr. 37sl8000 za ceno 699€

Vaše mnenje od tem modelu?

#70 Elvis

Elvis

Raziskovalec

• Members
  • 53 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 27 maj 2010 - 12:51

Jaz ti odsvetujem 37sl8000. Sliko ima kvalitetno vendar ima zelo zelo, če ne največji odsev. Torej ob temnih kadrih in svetlem prostoru boš videl odsev okolja v katerem je TV. Za nekatere je to celo nemoteče, v večini primerih gre to za prodajalce :sorry:

Kasneje sem se odločil za LG 37LH7000 pri katerem dobiš za ta denar največ. Ob gledanju bluray filmov je prava zmaga in se njegovi konkurenti gibljejo pri 900 ali celo 1000€ naprej. LP

#71 gusti85

gusti85

Raziskovalec

• Members
  • 76 objav

Objavljeno 07 junij 2010 - 09:52

Mene pa zanima kako bi se tale tv obnesel na razdalji gledanja od 2,5 do 3m in ob amisovem IPTV signalu: http://www.sony.si/p...geType=Overview
Ali je bolje vzeti 42"?

Zanima me tudi, če imam prenosnika z hdmi izhodom in grafično z specifikacijami: največja zmogljivost prikazovanja na zunanjih zaslonih: največja ločljivost : 2.048 x 1.536, največja hitrost osveževanja : 100 Hz, ločljivost brez prepletanja pri največji hitrosti osveževanja : 1.600 x 1.200, potem praktično ne potrebujem blueray predvajalnika in pekača za dobro kvaliteto gledanja (v HD formatu zdownlowdanega) filma?

Koliko slik na sekundo pa sploh pride do tv-ja preko IPTV? Glede na to, da prenosnik ne zmore več kot 100Hz, potem dvomim da je IPTV kaj boljši. Potem je čisto brezveze, da imam TV, ki podpira 200Hz, ali pa razne plazme, ki imajo po 600Hz?

#72 mitja2803

mitja2803

Raziskovalec

• Members
  • 30 objav

Objavljeno 13 junij 2010 - 09:28

Pomoč bi rabil pri nakupu LCD-TV-ja, če je kdo v kratkem kupoval in zna kaj priporočati...?
Zanima me diagonala od 92 do 107.
Pa zanima me na kaj morm bit pozoren kaj je pomembno da pa LCD-TV dobr.
A je kontrast ful pomemben al ni ker je ful razlika, eni majo ful mal eni ful velik...?
hvala

#73 Luka

Luka

Raziskovalec

• Members
  • 35 objav

Objavljeno 16 junij 2010 - 08:29

42LE5500

Kontranst je pomemben za filme, ker ti pol nardi sliko res hudo. Drgač bi pa jst reku, da je ena pomembnejših stvari osveževalnik, ki bi moral biti vsaj 100MHz. Še boljše je več.

Če bi imel dinarčke bi definitivno 47le8500 :P

#74 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 16 junij 2010 - 19:13

Pomoč bi rabil pri nakupu LCD-TV-ja, če je kdo v kratkem kupoval in zna kaj priporočati...?
Zanima me diagonala od 92 do 107.
Pa zanima me na kaj morm bit pozoren kaj je pomembno da pa LCD-TV dobr.
A je kontrast ful pomemben al ni ker je ful razlika, eni majo ful mal eni ful velik...?
hvala

Evo, da ti dam en ful dober link, da se lahk ful načitaš testov:
www.testfreaks.com/televisions/
Pa pozabi one navedbe okoli kontrastov.So stvari ful zakomplicirane in se nekateri tudi ful lažejo!
Za nakup pa lahko pogledaš recimo na:
www.ceneje.si
www.technomarket.si
www.electronic4you.at

#75 Filip

Filip

nOObie

• Members
  • 24 objav

Objavljeno 18 september 2011 - 21:56

Pozdravljeni!

Stari TV mi je nažalost crknil, zato moram kupiti novega za v sobo. Ker televizorja ne gledam dosti, nebi rad preveliko plačal.
Odločam se med:

http://www.bigbang.s...s-32pfl3606h-12

http://www.ceneje.si...0205290?tab=pod

Če mi lahko prosim poveste, če je ta sharp kaj vreden ali pa je kar nekaj?

Če ima TV USB, pomeni da lahko snemam oddaje na USB ključ/disk ali pa mora to posebej omogočati?

Hvala

#76 zaanonimnost

zaanonimnost

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 27 maj 2012 - 15:57

/

#77 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 28 maj 2012 - 08:51

Samo vprašanje... zakaj izrecno LCD? Plazma sploh ne pride v poštev?

#78 zaanonimnost

zaanonimnost

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 28 maj 2012 - 21:12

Ni nujno da LCD bi pa raje zaradi tega, ker imam slabo izkušnjo s plazmo (burn-in image) bi zadnjem TVju.

#79 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 28 maj 2012 - 21:35

Hm, Panasonicove zadnje plazme sploh nimajo težav z burn-inom, razen če jo pustiš prižgano na enaki sliki za ene 10 ur or so :D

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov