Skoči na vsebino

IPB

Slika

Arhiviranje Fotografij

Odgovorov v temi: 4

#1 itanium

itanium

Spammer

• Members
  • 3 389 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ratež 18
  • Interesi:Arduino, Gadgeteer, fotografiranje, spletne strani, ...

Objavljeno 09 april 2009 - 15:44

Torej po dolgem času se je na mojem disku nabralo ogromno RAW fotografij.
Imam "obilne" težave z arhiviranjem...

Kako pravzaprav sploh arhivirat slike?
Sedaj jih imam po mapah, vendar nikoli ne vem v katero mapo dat trenutno sliko <_<

Uporabljam Adobe Bridge, vsaki sliki dodam ključne besede, kar zelo olajša iskanje.

Kako pa vi arhivirate fotografije? Po datumih, tematiki, krajih???

#2 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 610 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 09 april 2009 - 16:22

Trenutno si jaz fotografije arhiviram po datumu, oziroma v mape ki do velikosti CD medija in je poimenovana po datumu prve fotografije.
Ker so to večinoma družinske fotografije se mi zdi tako razvrščanje dovolj primerno. Če pa bi hotel kaj več, pa bi si moral omisliti kakšen katalog.
Sicer pa si od najboljših in edinstvenih fotografij izberem nekaj in jih dam razvit v fotolaboratorij in jih spravim v fotoalbum. Prednost slednjega je
da imaš najboljše fotografije na enem mestu in takoj dostopne <_<
Me pa malce bega, čemu imaš fotografije shranjene v RAW? Že razumem da je to najboljši način za nadaljnjo obdelavo, pa vendar jih ne obdeluješ vse po vrsti. Kajne?

#3 nebivedu

nebivedu

Gospod s kravato

• Members
  • 1 137 objav
  • Kraj:kranj

Objavljeno 23 april 2009 - 19:01

Kar po mapah glede na dogodek, ponavadi še naredim podmapo za raw slike, da so ločene od jpeg. Predelane pa spet v drugo mapo. :)

#4 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 29 april 2009 - 09:02

Jaz jih arhiviram glede na tip, ali so to družinske fotografije, kakšni dogodki(car show, airsoft fight,...), slikanje motivov(rožice, živalce,...),...
Potem po teh tipih še poskušam arhivirati glede na kraj in datum, ko mam čas seveda. Počasi bom potreboval spet par urc da se spravim zraven in uredim trenutne slike.

#5 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 303 objav
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 06 julij 2018 - 13:22

Presenetljivo, da je družinsko fotografiranje novorojenčkov zelo dosegljivo - priporočam!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov