Skoči na vsebino

IPB

Slika

Vprašanje Glede Kopiranja Novic

Odgovorov v temi: 5

#1 Flozo

Flozo

Iznajdljivec

• Members
  • 862 objav
  • Kraj:Lendava

Objavljeno 09 avgust 2009 - 14:22

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Upam da boste vedeli odgovorit na to.

Na svojo spletno stran kopiram novice iz različnih drugih spletnih strani, iz teh spletnih strani tudi zlinkam fotografije.
Na koncu članka VEDNO dodam ime in priimek avtorja članka, ter povezavo do izvornega članka, pripišem pa tudi avtorja fotografij (razen če je avtor članka avtor tudi fotografij)
In me zanima če je to dovoljeno/zakonito, oz če se to lahko počne če vse avtorske podatke z povezavami pripišem zraven.

Najlepša hvala za odgovor.

#2 TechFreak:)

TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Celje

Objavljeno 09 avgust 2009 - 22:05

Določene dele lahko citiraš iz originalnega članka s tem, da dodaš še povezavo. Za kopiranje celotnih zadev pa moraš dobiti dovoljenje od avtorjev.

#3 roomeo

roomeo

Raziskovalec

• Members
  • 49 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 12 avgust 2009 - 11:04

Določene dele lahko citiraš iz originalnega članka s tem, da dodaš še povezavo. Za kopiranje celotnih zadev pa moraš dobiti dovoljenje od avtorjev.

Pozdravljeni

Tako je.

Lep pozdrav

#4 Janezek

Janezek

nOObie

• Members
  • 18 objav

Objavljeno 24 avgust 2009 - 09:26

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Upam da boste vedeli odgovorit na to.

Na svojo spletno stran kopiram novice iz različnih drugih spletnih strani, iz teh spletnih strani tudi zlinkam fotografije.
Na koncu članka VEDNO dodam ime in priimek avtorja članka, ter povezavo do izvornega članka, pripišem pa tudi avtorja fotografij (razen če je avtor članka avtor tudi fotografij)
In me zanima če je to dovoljeno/zakonito, oz če se to lahko počne če vse avtorske podatke z povezavami pripišem zraven.

Najlepša hvala za odgovor.

Če si se zmenil z avtorjem... potem je v redu. Drugače pa ima on pravico ustvariti kakšne, hm, škandale okrog tega. Sicer ne bom trdil, pa mislim, da se za zdaj, ko dodaš avtorja in povezavo do članka, ne bo nihče razburjal.
Sicer pa za to zaprosi avtorje, ker nikoli ne veš, kaj lahko pričakuješ pri ljudjeh.
Ostalo, dovoljeno, sta ti pa že povedala tako ali tako roomeo in webphp...

#5 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 921 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 11 september 2009 - 18:13

Sam sem se domenil z avorji novic na tek-9.org in so mi dovolili. Vse kar moram je, da napisem "nick" od tistega, ki je zadevo spisal ter prilepim povezavo do orginala.

#6 Elvis

Elvis

Raziskovalec

• Members
  • 53 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 04 junij 2010 - 00:06

...vse povedano + kolikor vem, moreš imeti zravn citata še svoje kratko mnenje. Vsaj tako so mene naučili =) LP

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov