Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Digitalnega Fotoaparata Do Okoli 400 €

Odgovorov v temi: 23

#1 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Celje
  • Interesi:Programiranje KUKA robotov,ElektroTehnika,grafično oblikovanje,...

Objavljeno 22 september 2009 - 21:00

Torej,odločam se za nakup optično zmoglivejšega dig. fotoaparata in potrebujem pomoč od katerega,ki se malo bolj spozna na njih. :) Cena aparata se naj giblje do okoli 400€. :)

Jaz,osebno sem gledal naslednje tri in nevem za katerega bi se odločil,vendar če imate kakšne druge ponudbe,se priporočam. :)

Kot prvega,nekako meni najbolj všečnega sem gledal:
* http://www.mimovrste...rtikli#pictures
kod drugega:
* http://www.mimovrste...90-crn#pictures
ter tretjega:
* http://www.enaa.com/...werShot_SX20_IS

Fotoaparat bom uporabljal predvsem za ljubiteljsko slikanje. Vendar tudi kot malo bolj zahtevni uporabnik,saj grem naprej študirati v smeri Multimedije. Zato potrebujem čimboljšega v tem rangu do 400€ ali kakšen € čez. :)

lp

#2 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 22 september 2009 - 21:55

Za canona ne vem popolnoma nič.
Lumixi so baje zelo dobri fotoaparati.
Lahko ti pa povem da ta P90 Nikon raztura, sem ga mel možnost testirat in je res bombastičen fotoaparat. Tako da jaz bi ti priporočal kar tega nikona.

#3 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 22 september 2009 - 22:15

Jaz imam Panasonic DMC-FZ28 torej prejšnji model in sem zadovoljen. Nekaj slik pa si lahko ogledaš v galeriji in sicer v mojem albumu.
Jaz se ponavadi naslanjam na mnenje www.steves-digicams.com. :)

#4 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav

Objavljeno 23 september 2009 - 16:33

Jaz imam Panasonic DMC-FZ28 torej prejšnji model in sem zadovoljen. Nekaj slik pa si lahko ogledaš v galeriji in sicer v mojem albumu.
Jaz se ponavadi naslanjam na mnenje www.steves-digicams.com. :)

Super,hvala za nasvet ter link. Sem si tudi ogledal tvoje slike in so čudovite! Kako se pa kaj obnese v temnejših prostorih ter nočno slikanje?A ima tvoj model tudi akumolatorsko baterijo? Če ima,me zanima kako se kaj obnese? :)
Mislim pa,da se bom kar za Panasonica odločil. :)

Če še ima kdo kakšen nasvet,pa naj kr napiše. :)

#5 krmaca

krmaca

Sufler

• Members
  • 161 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 23 september 2009 - 17:51

Pozdravljen!

Doma imam Nikon-a (ne vem točno kateri model :)) ampak moram povedati da ga ne bi zamenjal za nič... Preprosto odličen je! Na tvojem mestu bi se odločil za Nikon-a.

Lep pozdrav, Blaž

#6 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 23 september 2009 - 18:28

Med temi tremi bi jaz vzel Lumix-a (DMC-FZ38) je novejši od Nikona P90, ni pa nevem kakšne velike razlike med njima.
Res, da ima Nikon 24x povečavo Lumix pa le 18x ampak kaj ti bo takšna povečava je 18 čisto dovol, pri DMC-FZ38 je pa tudi stabilizacija slike dosti bolj popolnjena in deluje odlično.

Priporočam ogled tega posnetka Lumix DMC-FZ35/38
Je pa v angleškem jeziku

#7 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 23 september 2009 - 19:30

krmaca niti ne veš kaj imaš točno za fotoaparata in ga že kar priporočaš. :) Pa, da me ne bo kdo razumel napačno saj je Nikon, kot firma in njegovi produkti čist o.k. :) je pa tako, da enkrat ena firma naredi model, ki izstopa in potem spet druga.
ShadowMaN z baterijo sem kar zadovoljen saj me še nikoli ni pustila na cedilo in sem ga mantral že tudi po cel dan napolni pa se, kar hitro (nekje 2h). Saj si lahko recimo kupiš rezervno zraven (40-50€), če boš slučajno potreboval. Dobiš tudi neoriginale, ki so nekaj cenejši (do 30€). Za slike v slabi svetlobi pa uporabljam stojalo in ročne nastavitve, ki jih je mimogrede z ročico enostavno uporabljati. Z flashom pa me je tudi prijetno presenetil. Jaz ti priporočam, da si pogledaš več opisov in ocen teh vodilnih modelov priznanih firm in potem izbereš tistega, ki te najbolj prepriča.

#8 krmaca

krmaca

Sufler

• Members
  • 161 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 23 september 2009 - 19:43

Jah nisem ravno ne vem kako navdušen kar se tiče fotografiranja... Vem samo da ima 12 MP in (če se ne motim) 24-kratno povečavo... Model bi lahko točno povedal ampak ga nimam pri roki, ker sem ga posodil očetu (kupil sem ga pa par dni nazaj).

LP, Blaž

#9 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 23 september 2009 - 21:47

krmaca niti ne veš kaj imaš točno za fotoaparata in ga že kar priporočaš. :) Pa, da me ne bo kdo razumel napačno saj je Nikon, kot firma in njegovi produkti čist o.k. :) je pa tako, da enkrat ena firma naredi model, ki izstopa in potem spet druga.

Že res, ampak med DSLR-ji pa Nikon in Canon že nekaj lepega časa izstopata od konkurence. :)

krmaca, po opisu je verjetno potem P90? Poglej malo slike, boš videl če je podoben/enak :)

Sicer se mi tudi zdi fajn da je Medicius predlagal ogled njegovih fotografij posnetih z Panasonicom, pa lahko pogledaš še tudi moje z Nikonom(sicer je DSLR), samo fotoaparat ne dela slike, ampak roka, tak da naj te to preveč ne zavede.
Vem pa da sta oba tale Nikon in Panasonic oba bombastična fotiča, tudi nekak enake cene in sem prepričan da ne z enim in ne z drugim ne boš zgrešil.
Sicer sem že v prvem postu mislil predlagat, pa sem si potem premislil pa bom potem zdaj. Praviš da rabiš za bolj resno rabo, itd. Si že morda razmislil od DSLR? Res so malo dražji, ampak sem prepričan da ti ne bo žal če boš se odločil za nekega DSLR-ja srednjega ranga.

#10 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav

Objavljeno 25 september 2009 - 15:56

Najprej se opravičujem za zamudo. :)

Medicius,xfirestorm hvala za nasvete,ter ostalim. Danes sem se odločo da kupim kar tega Panasonica! In že komi čakam da ga dobim. Imam še pa eno vprašanje. Naročil ga bom preko mimovrste, TUKAJ,in spodaj lahko izberem komplet,zraven še torbica,ter SD kartica. Sedaj pa nevem kakšno naj vzamem,da bo dovolj hitra! Količina 2 Gb bo pa vrjetno zadostovala. Zanimam me torej katero znamko priporočate. :)

#11 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 25 september 2009 - 16:11

Ja glej, da bo minimalno 4GB in da bo imela zadostno hitrost prenosa oz. zapisa podatkov. Jaz imam Transcend SD-HC 4GB (Class 6).
Recimo naslednja je dobra ponudba: http://www.mimovrste...isk-ultraii-8gb
Ali pa ta: http://www.mimovrste...8gb-8gb-class-6

#12 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav

Objavljeno 25 september 2009 - 17:50

Zaenkrat bi vzel 4 gb. Saj si bom sproti shranjeval na računalnik slike. Kaj pa praviš na kaj takega?

Vrjetno je pa slabša kvaliteta izdelave?Nespoznam se tak na te kartice. Sklepam po tem,manj € manj slik. Bi se lahk rekl.:)

#13 hmm-lol

hmm-lol

Iznajdljivec

• Members
  • 773 objav
  • Kraj:Logatec

Objavljeno 03 oktober 2009 - 12:44

Zaenkrat bi vzel 4 gb. Saj si bom sproti shranjeval na računalnik slike. Kaj pa praviš na kaj takega?

Vrjetno je pa slabša kvaliteta izdelave?Nespoznam se tak na te kartice. Sklepam po tem,manj € manj slik. Bi se lahk rekl. :D

Ne šparat na kartici če je fotoparat vreden 400€, vzemi kaj takega http://www.mimovrste...lass-6#pictures , imam tudi sam in je res hitro, sem imel prej neke bolj poceni kartice za 15€ in je razlika več kot očitna.

#14 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav

Objavljeno 03 oktober 2009 - 17:35

Evo,danes sem dobil nestrpno pričakovano pošiljko! ;) Panasonic DMC-FZ38 ! :) Ko sem začel slikat,sem si pri sebi rekel,TO JE TO! :D :) Slike so res čudovite! Hvala vam za vsa mnenja! :D

lp

#15 WebSpy

WebSpy

Sufler

• Members
  • 234 objav

Objavljeno 03 oktober 2009 - 17:45

Je dober, ampak predrag! Bistveno predrago. Osebno ne bi dal toliko za to zadevo, ampak bi se lepo peljal do hoferja in kupil 10 pikslov za 80 evrov in bi imel skoraj močnejšo zadevo kot ti in tri krat cenejšo, pa še roba je pri hoferju. Kupil si dobro, ampak, kot sem navedel zgoraj.

#16 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav
  • Kraj:Cerkno
  • Interesi:Računalništvo, kitara

Objavljeno 03 oktober 2009 - 20:53

Nekateri gledamo bolj na kvaliteto kot ceno... :D

#17 ShadowMaN

ShadowMaN

Sufler

• Members
  • 233 objav

Objavljeno 04 oktober 2009 - 07:22

Ja,se strinjam s Tjaze-tom ,saj ne da imam preveč denarja,sam za tehniko ni dobro varčevati z €. Po izkušnjah to trdim. :D Sicer pa Hofer živilska trgovina,se ne more primerjati z Panasonicom. Ni v istem clasu! :D

#18 Bojam

Bojam

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 07 oktober 2009 - 12:52

Poglej malo tukaj mogoče pa najdeš kakšnega po tvoji meri :D :D :)

#19 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 07 oktober 2009 - 18:44

Je dober, ampak predrag! Bistveno predrago. Osebno ne bi dal toliko za to zadevo, ampak bi se lepo peljal do hoferja in kupil 10 pikslov za 80 evrov in bi imel skoraj močnejšo zadevo kot ti in tri krat cenejšo, pa še roba je pri hoferju. Kupil si dobro, ampak, kot sem navedel zgoraj.

Prvi del posta bi še razumel če bi se nadaljeval z nekaj podobnega temu:
"ampak bi raje dodal še par evrov in kupil kak DSLR za resnejšo uporabo"
Ker ti kompakti za <150-200€ se nikakor ne morejo primerjat, ne z "močnejšimi" digitalci, še manj pa z DSLR fotoaparati.
Če bi ti mali hudiči res bili tako dobri, verjemi da v rokah nobenega profesionalca ne bi videl mašine za par tisoč €. :D

ShadowMaN, ti pa ne pozabit kake fotke pripopat sem gor kdaj pa kdaj. :D

#20 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 13 oktober 2009 - 17:19

Kot Canon user bi rekel Canon, se pa je treba zavedat da ima Canon marsikje višjo ceno za isto stvar kot konkurenca (ime pač).

Imam pa D-SLRja, tako da ne morem rečt kako so kaj ti dragi digitalni fotoaparati...
kar se tiče izjave, daj malo več in kupi dslrja pa se ne bi strinjal, če človek da cca 400€ za fotoaparat in nič več, potem bo vsekakor boljša izbira digitalni... d-slrji so predvsem fajn, ker je body ločen od objektiva in lahko objektiv enostavno zamenjamo in šele tukaj dobimo tisto več od fotoaparata, če kupiš nekaj navadnega, dobiš 18-55mm objektiv, ponavadi z nepreveč kvalitetnimi lečami, in če ne daš nič več denarja za kaj novega, ne vem če se ravno splača kupovat d-slrja...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov