Skoči na vsebino

IPB

Slika

Avto gume

Odgovorov v temi: 90

#1 fajtd

fajtd

Vajenec

• Members
  • 287 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Maribor

Objavljeno 19 oktober 2009 - 07:31

Mislim, da je po zakonu že kar nekaj časa tako, da tam, kjer kupiš nove gume, ti morajo prevzeti stare (ne vem sicer, kako je to urejeno preko interneta), saj ob nakupu plačaš neko takso, ki naj bi bila plačilo za uničenje.

#2 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 19 oktober 2009 - 07:45

Reči moram, da sem bil ravnokar res zadovoljen s storitvijo pri Mimovrste, kjer sem za spodobno ceno v treh dneh dobil ne ravno vsakdanjo gumo Fulda Kristall Montero2!Tole je sicer off-topics, a itak verjetno ni ravno prava sezona za temo o avtogumah! :lol:

#3 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 19 oktober 2009 - 10:08

Zakaj si pa en mesec pred sezono kupil letne gume?

#4 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 158 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 19 oktober 2009 - 11:23

Zadnje tri prispevke sem razdružil iz teme "Letne gume" v novo temo, da bomo lahko veselo debatirali o gumah, kar je zdaj seveda že aktualno glede na to, da so temperature zjutraj že pod ničlo. :)

mirko53 kdaj si pa naročil Fuldo in kje? Ker jaz sem prejšnji teden brskal po spletnih trgovinah in drugih trgovinah/avtocentrih in niso več nikjer dobavljive.
Po naslednjih testih so pa Montero 3 na drugem mestu: KLIK

Sam sem želel najprej Savino gumo, a me je en test kjer jo ne priporočajo odvrnil. Baje bi naj bila dobra samo v snegu, v ledu in mokrem pa porazna. Zato sem si zdaj naročil Bridgestone Blizak LM30 za 60€/kos oz. mi je prijatelj naročil pri njegovem poznancu, ki bo mi tudi montiral in centriral gume za zgolj 15€. :lol:

Imate pa dva testa pri ADAC-u za dve različni dimenziji:
- 185/60 R 14 T
- 205/55 R 16 H

#5 player123

player123

Spammer

• Members
  • 3 778 objav
  • Interesi:računalniki

Objavljeno 19 oktober 2009 - 16:10

Karkoli ze delate s temi gumami vi samo datum poglejte da ne bodo kaksne 2 leti stare gume :lol:

Medicus ce se ne motim imamo doma enake gume ... ne bom rekel da so slabe samo lansko leto se mi je zdelo da je avto nekajkrat sel kar po svoje na snegu ...

#6 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 20 oktober 2009 - 08:56

Zadnje tri prispevke sem razdružil iz teme "Letne gume" v novo temo, da bomo lahko veselo debatirali o gumah, kar je zdaj seveda že aktualno glede na to, da so temperature zjutraj že pod ničlo. :)

mirko53 kdaj si pa naročil Fuldo in kje? Ker jaz sem prejšnji teden brskal po spletnih trgovinah in drugih trgovinah/avtocentrih in niso več nikjer dobavljive.
Po naslednjih testih so pa Montero 3 na drugem mestu: KLIK

Sam sem želel najprej Savino gumo, a me je en test kjer jo ne priporočajo odvrnil. Baje bi naj bila dobra samo v snegu, v ledu in mokrem pa porazna. Zato sem si zdaj naročil Bridgestone Blizak LM30 za 60€/kos oz. mi je prijatelj naročil pri njegovem poznancu, ki bo mi tudi montiral in centriral gume za zgolj 15€. :lol:

Imate pa dva testa pri ADAC-u za dve različni dimenziji:
- 185/60 R 14 T
- 205/55 R 16 H

Na Cliotu imam lanskoletne Fuldine zimske gume, zaradi napačne optike pa mi je eno po notranjem robu "posnelo", ostale 3 pa so kot nove.Šel se m pač gledat v najdi.si in kot možnost mi je ven vrglo Mimovrste.Ko sem šel na njihovo stran, sem res odkril točno določeno gumo(Serija Montero2 je lanskoletna in jo je toliko težje dobiti, sedanja je namreč res Montero 3) in to za dobrih 46€.Dobavljiva naj bi bila v 5 dnevih.Prejšnjo nedeljo sem po netu oddal naročilo z osebnim prevzemom in plačilom v LJ, v sredo sem bil s SMS obveščen, da me guma čaka na Šmartinski!Dobra cena, enostaven in hiter servis! ;)

#7 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 20 oktober 2009 - 12:00

Kaj pa vem.. Doslej sem stavil na Goodyear UG 7+, mislim, da bo letos enako. Boli me le cena te gume.. Še več, potrebujem XL izvedbo za težje avtomobile in najceneje kar sem jo našel je 106€ po kosu.. Bemtiš..

#8 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• Organizatorji tekmovanj
  • 5 065 objav
  • Kraj:اشعر بالسعادة لانني كنت هناك...

Objavljeno 20 oktober 2009 - 13:31

Doslej sem stavil na Goodyear UG 7+, mislim, da bo letos enako.

Ravno včeraj moja draga kupila (Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55 R16 91T): cena 85€ po kom.

#9 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 20 oktober 2009 - 14:50

Kje jih je dobila po tej ceni? Rabim podobno dimenzijo, le XL izvedbo..

#10 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 20 oktober 2009 - 18:44

Podobna dimenzija? Pa okrogla naj bo tudi kajne :lol:

Jaz imam eno čudno dimenzijo gum (a zelo podobno abruzzii-u) in s tem 2x večjo ceno.

#11 Barton 2500+

Barton 2500+

Pomagač

• Members
  • 445 objav
  • Kraj:Summoners Rift (:

Objavljeno 20 oktober 2009 - 19:11

Če ste zadovoljni z leto starimi gumami z dovolj profila , sepravi z druge roke, jih zeloo ugodno prodaja in montira Boh nekje v Ljubljani (neznam točno povedati ker se tam ne znajdem) Tel št 01 540 46 77. To je privatnik ki ima na zalogi skoraj vse dimenzije gum. Pri njem sem kupil že 4. komplet gum in še nikoli me niso pustile na cedilu... za komplet( 4 pnevmatike) 195/50-15 eagle F1 letnik 08 in še 7mm profila sem odštel nekaj čez 60€

#12 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• 5 065 objav

Objavljeno 20 oktober 2009 - 21:10

Selines
Imaš jih tukaj; moja pa jih je dobila pri kolegu vulkanizerju v NM...
...in še tukaj in tukaj in tukaj... upam, da imajo tudi XL; lahko pa kolega vprašam.

#13 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 158 objav

Objavljeno 21 oktober 2009 - 08:44

Petrol tudi nekaj ponuja: http://www.petrol.si...sv_path=98,8697

#14 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 21 oktober 2009 - 10:08

Ja.. Vse lepo in prav. Cene, ki mi jih lepite. Zdaj pa glejte za XL izvedbe teh gum, pa smo spet tam.. Torej Goodyear UG 7+ 205/60/R16 XL je pač okoli 115€ in konec.. :lol:
http://www.mimovrste...5-60-r16-96h-xl

nakupovanje.net je sploh nima

enaa tudi ne.

Pa dobro, zaenkrat sem preko kolega dobil varianto za 105€, kar je za XL izvedbo zaenkrat najceneje.. Bom še malo popraskal..

#15 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 158 objav

Objavljeno 21 oktober 2009 - 11:12

Selines, pa XL izvedbo potrebuješ zaradi sebe ali avta? :lol:

#16 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• 5 065 objav

Objavljeno 21 oktober 2009 - 11:30

Selines tudi jaz ne razumem zakaj potrebuješ XL, saj tvoj avto je samo za 100kg (en normalni moški) težji od avta moje drage. "Tisto" (po novem), pa kar boš vozil zadaj, pa tudi ne bo imelo take obremenitve. No, lahko da se motim, ampak vseeno...

#17 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 21 oktober 2009 - 11:37

Za enoprostorce toplo priporočajo XL gumo. Ni toliko poanta v tem, da je avto samo toliko in toliko težji, konec koncev ima le tono in pol, kot je poanta v tem, da lahko v njem sedi 7 ljudi, poleg tega je lahko še poln prtljažnik in montana na strehi. In ker opcijo sedmih sedežev velikokrat koristim, bom kar rabil XL gumo. Za takšne avtomobile so te gume narejene in dajati gor nekaj, kjer bom potem vedno razmišljal ali presegam maksimalno dovoljeno obremenitev, pa tudi nisem potem nič naredil..
Torej, ja, rabim zaradi avta in ne zaradi sebe..

#18 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 018 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 23 oktober 2009 - 13:54

Kakšen tip gume naj jaz nabavim spomladi ko bom moral menjati?

Namreč avto se rabi skoraj samo poleti (pa še to vikend) torej za suho+dežno podlago. Pozimi avto počiva na mrzlem rabi se zelo redko oz samo za kake kratke proge do trgovine in nazaj, tako da samo zaradi tega zimskih gum nisem nameraval kupovati.

Celoletne nihče ne priporoča (Čeprav tašči zelo dobro služijo tudi pozimi in v snegu pa ima isto dimenzijo kot jaz 155/R13).
Torej je bolje da letna pozimi stoji ali da se z zimsko vozi ko je vroče?

#19 abruzii™

abruzii™

RN - ata Štrumf

• 5 065 objav

Objavljeno 23 oktober 2009 - 14:24

MIHAc27 pomoje je najbolje (ker pozimi ne delaš veliko km), da si letne pnevmatike pozimi shraniš in si nabaviš obnovljene zimske za majhen denar (dobiš jih že za 20€ +).

#20 player123

player123

Spammer

• Members
  • 3 778 objav
  • Interesi:računalniki

Objavljeno 23 oktober 2009 - 16:13

Glej zimske gume te pridejo 200€ oz. se manj/vec odvisno kaj/kje kupis ...

Za celoletne ne vem, jaz je ze ne rabim. Koliko km naredis na leto z avtom? Zakaj ne bi imel kar zimske gume ves cas gor ce ne prevozis skoraj nic?!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov