Skoči na vsebino

IPB

Slika

Avto gume

Odgovorov v temi: 90

#21 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 29 oktober 2009 - 21:38

Ravnokar preobul mojega lepotca iz letnih pnevmatik Michellin v zimske in sicer Bridgestone Blizzak LM-30 (4 za 260€ - nakupovanje.net). Po 40km vožnje nisem opazil bistvene razlike med letno in zimsko. Je tiha, vožnja je "gladka", v ovinku se drži (danes dež - mokro) in ful lepo izgleda. <_< Komaj čakam sneg, da vidim kaj zmore. :)

ps.
Pa varno na cesti. Objavljena slika

#22 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 30 oktober 2009 - 09:45

Kakorkoli že:gume so strašno važna stvar, saj so le one kontakt med vozilom in cestiščem!Ena največjih oslarij je gotovo imeti fancy platišča, gor pa zanič ali zlizane gume!
Pri zaviranju na mokrem cestišču so lahko razlike med gumami tudi 10m in včasih celo več(odvisno od hitrosti) in to zna biti razlika med življenjem in smrtjo ali invalidnostjo!Zato se tu ne sme šparat!

Seveda izgledajo tudi velika platišča z nizkopresečnimi in širokimi gumami strašno cool, imajo pa v praksi skoraj same minuse:manj udobja, slabše obnašanje na mokrem in snegu ter ledu, višji nivo kotalnega hrupa, delno tudi višjo porabo, o ceni pa da ne govorimo.Edini plus zna biti višja kritična hitrost v ovinkih, a še to le na suhem cestišču.
Sam imam na avtu gume 215/55/16, celo večina pa koristi zaradi skladnejšega izgleda(?) avta 225/45/17 ali celo 235/35/18.Morda je srednja dimenzija nek znosen kompromis, a zadnje omenjena dimenzija je mučenje za hrbtenico in žep, da o drugih stvareh ne govorim!
Gre le za moj nasvet(denar je seveda vaš!):tudi vidik dimenzij je treba imeti pred očmi in če menjujete platišča, je vprašanje, če se kakorkoli realno izplačajo tista najbolj cool!Gre (predvsem) za šminko!

Če pa grem nazaj na gume:upam, da bom pozimi srečeval čimmanj nedeljskih voznikov z nalitimi gumami!!!Te so problematične še v rokah izkušenih in rutiniranih voznikov!

Dopolnilo:V avto reviji Fokus za november sta objavljena primerjalna testa zimskih avto gum pogostih dimenzij 185/60/14 n 205/55/16.
Med prvimi se najbolj priporočajo Vredestein(malo presenečenje!), Fulda(imam sam in potrjujem), Continental, Bridgestone, Goodyear in Dunlop, odsvetujejo pa se Firestone(kje je stara slava?), Pneumant, Maragoni, Federal in (ojoj!) Sava.
Med drugimi se posebej priporočajo Continental, Goodyear, ESA-Tecar(?), Dunlop in Hankook, odsvetujejo pa se Firestone, Goodride in Kenda.
Pri nas tako velecenjene Mišelinke so kot ponavadi nekje v sredini(ne velja za ceno, ki je visoka!), isto velja za Pirelli.
OK, važni so tudi modeli, a podrobnosti si lahko vsak pogleda sam ali povpraša tule za kakega konkretnega proizvajalca.

#23 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 04 november 2009 - 14:11

Uh, no update z moje strani. Predolgo sem vlačil na kup ponudbe in sem na koncu moral pomahati v slovo mojim omiljenim UG 7+, ter sem svoj avto obul v mnogo cenejši Kumho, ki je po Adacovem testu še vedno priporočena guma, četudi ni med tistimi najboljšimi. Je pa mnogo cenejša. Za vse 4 v XL izvedbi sem dal 340€.. Še vedno bolje kot 480€ za Goodyear.. Sem si želel Dunlop a je trenutno stanje pri Slo dobaviteljih porazno in se mi ni dalo več iskat in spraševat..

#24 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 05 marec 2010 - 11:49

Iščem kot nor kak test letnih pnevmatik za sezono 2010! Dobil sem samo avstrijski test:
http://www.oeamtc.at...splay_mode=wide

Po mojem amzs ne bo odstopal od teh, ampak bo v časopisu in na svoji strani samo prevod!

Letošnja sezona je tista, ki me najbolj skubi! Najprej menjava zimskih sedaj pa še letne saj so stare toliko otrdele, da praktično niso več uporabne. Silika dela pač svoje.

#25 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav

Objavljeno 05 marec 2010 - 12:05

Sva na istem bimbam. jaz sem pa avto zamenjal in pnevmatike, ki sem jih lansko leto za prejšnjega kupoval pač ne pridejo v poštev, ker so zdajšnje toliko večje..

jaz moram še tudi nekaj naštudirat kaj bom naredil..

#26 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 06 marec 2010 - 12:25

Hm, ja jaz imam nove Michelin Energy tako, da sem pokrit :mrgreen:
Sem pa naredil okoli 5600km z Savo Eskimo S3 in mislim, da bojo še samo za drugo sezono dobre, ker nazadnje ko sem gledal profil se mi je zdelo, da ga kar dosti pobralo :S

#27 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav
  • Kraj:Senovo

Objavljeno 06 marec 2010 - 18:33

Iščem kot nor kak test letnih pnevmatik za sezono 2010! Dobil sem samo avstrijski test:

http://www.tyrereviews.co.uk/Grid/

#28 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 07 marec 2010 - 17:07

http://www.tyrereviews.co.uk/Grid/

Ammmmm, a ni to test zimskih gum????
primer: Continental ExtremeWinterContact

Sicer pa sem dobil vmes tudi motorevijo, kjer me niso razočarali in sem se odločil za Pirelli Citurato P7. Po testu so ocenjene, kot trenutno najboljše, na varnost pa dam zelo veliko!

#29 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 08 marec 2010 - 15:06

Varnost je tudi zame zelo pomembna, samo pretiravam pa spet ne. Res, da se bo Pirelli Cituaro P7 držal ceste res odlično samo meni se zdi to preveč, če se voziš dokaj normalno in ne delaš neumnosti na cesti ....

In koliko si odštel za eno od teh pnevmatik?

#30 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 10 marec 2010 - 17:59

Varnost je tudi zame zelo pomembna, samo pretiravam pa spet ne. Res, da se bo Pirelli Cituaro P7 držal ceste res odlično samo meni se zdi to preveč, če se voziš dokaj normalno in ne delaš neumnosti na cesti ....

In koliko si odštel za eno od teh pnevmatik?

1. vozim dokaj normalno!
2. 80€ z garancijo na tovarniške napake! Dobim potrdilo zraven! Garancija velja z uradnim računom!

EDIT:
Vulkanizer sodeluje s tole firmo:
trgovina pnevmatik

#31 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 20:11

V novi številki Auto Bilda je primerjalni test letnih pnevmatik 185/60R15.
Posebej priporočajo:
-Dunlop SP Sport Fast Response
-Continental PremiumContact 2
-Kumho Ecsta HM KH 31 :oops:
Priporočajo:
-Hankook Optimo K415
-Pirelli Cinturato P6
-Vredestein Sportrac 3
-Nokian H
-Falken Ziex Ze-912
Še zadovoljivo:
-Nexen CP 641
-Goodyear EffecientGrip
-Michelin Enery Saver
-Goodyear DuraGrip
Odsvetujejo:
-Goodridge H600

Za primerjavo so vzeli še celoletne pnevmatike Hankook Optimo 45 in so dobile po pričakovanju tudi najslabšo oceno:Gnili kompromisi tu pač ne potegnejo.

#32 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 14 marec 2010 - 20:54

Teli testi so sicer OK, dokler imas testirane dimenzije. Moje pa nikoli ne testirajo oz. tudi izbire ni ne vem kakšne.

#33 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 15:04

Katera je to?Tudi v novi številki je test gum, se pa iz glave točno ne spomnim dimenzij.Se mi zdi, da 245/45R17 ali nekaj podobnega.Nisem objavil rezultata, ker mislim, da je tukaj bolj malo ljudi, ki jih uporabljajo.
Je pa že kar nekaj časa opaziti kot splošni trend:
-čisto v vrhu so ponavadi Continental, so pa tudi med najdražjimi
-zelo očiten je napredek korejskih proizvajalcev, posebej Kumho in Hankook
-pri nas so "mišelinke" sinonim za gumo, a v raznih primerjalnih testih so v večini slučajev v spodnji polovici, po ceni pa v vrhu
-rezultati posameznih proizvajalcev se lahko precej razlikujejo že glede na testirano dimenzijo, ne le po tem ali gre za zimski ali letni profil

Po mojih izkušnjah zadnjih let bi sam v seštevku še vedno najbolj priporočal Dunlop.Solidni so pri vseh dimenzijah in pri obeh profilih, cene pa imajo umirjene, nekje v povprečju.Pozitivno pa me je osebno presenetila Fulda, vsaj pri dimenziji 175/65/14.Tudi sam pa sem nezadovoljen z Michelinom 235/65/16(glasna, slabša vodljivost).

#34 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 19:55

Ja, to pa je problem!Testov gum za terence pa res nisem opazil, mogoče jih objavljajo v revijah kot je npr "Off Road".

#35 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 20:23

Nak, to ne gre za terenca, temveč za enoprostorce. Imam namreč zelo podoben problem, kot borutvel. Oziroma enak problem, le dimenzijo malček drugačno. :oops: Sicer nekako računam na to, da se 1cm širša guma od testirane pač nebi smela veliko slabše obnašat na cestišču, pa vseeno.. :)

#36 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 21:07

Katera je to?Tudi v novi številki je test gum, se pa iz glave točno ne spomnim dimenzij.Se mi zdi, da 245/45R17 ali nekaj podobnega.Nisem objavil rezultata, ker mislim, da je tukaj bolj malo ljudi, ki jih uporabljajo.
Je pa že kar nekaj časa opaziti kot splošni trend:
-čisto v vrhu so ponavadi Continental, so pa tudi med najdražjimi
-zelo očiten je napredek korejskih proizvajalcev, posebej Kumho in Hankook
-pri nas so "mišelinke" sinonim za gumo, a v raznih primerjalnih testih so v večini slučajev v spodnji polovici, po ceni pa v vrhu
-rezultati posameznih proizvajalcev se lahko precej razlikujejo že glede na testirano dimenzijo, ne le po tem ali gre za zimski ali letni profil

Po mojih izkušnjah zadnjih let bi sam v seštevku še vedno najbolj priporočal Dunlop.Solidni so pri vseh dimenzijah in pri obeh profilih, cene pa imajo umirjene, nekje v povprečju.Pozitivno pa me je osebno presenetila Fulda, vsaj pri dimenziji 175/65/14.Tudi sam pa sem nezadovoljen z Michelinom 235/65/16(glasna, slabša vodljivost).

Evo, tole je se najbližje kar najdem svoji dimenziji:

Ampak tale test te postavi na "led" vsaj za lansko leto :oops: Vsaj glede Michelina in Dunlopa.

http://www.motorevij...16Wmarectab.gif

Ne, ne mislim s tem dokazovati, da nimas prav, ampak, da je izbire pnevmatike tezka.

#37 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav

Objavljeno 16 marec 2010 - 00:15

Za dimenzije blizu moje so nemci lansko leto rekli takole:
http://www1.adac.de/...urcePageID=8772

Za letos še zgleda niso opravili testov. Je pa glede na lansko leto Michelin med bolj priporočenimi, Dunlop pa med priporočenimi.

Vedno bolj pa razmišljam, da se spravim letos na Kumho.. cenovno ponavadi precej ugodne, po testih pa vedno precej visoko, ADAC jih uvršča med priporočene....

#38 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 213 objav

Objavljeno 16 marec 2010 - 12:39

Za dimenzije blizu moje so nemci lansko leto rekli takole:
http://www1.adac.de/...urcePageID=8772

Za letos še zgleda niso opravili testov. Je pa glede na lansko leto Michelin med bolj priporočenimi, Dunlop pa med priporočenimi.

Vedno bolj pa razmišljam, da se spravim letos na Kumho.. cenovno ponavadi precej ugodne, po testih pa vedno precej visoko, ADAC jih uvršča med priporočene....

To je isti test. AMZS in ADAC in še mnogi so partnerji pri teh testih.

#39 bimbam

bimbam

Gospod s kravato

• Members
  • 1 266 objav

Objavljeno 25 marec 2010 - 16:19

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Vidim da imate precej težav z najdbo letošnjih testov! Pa sem skeniral svojo motorevijo in vam jo dajem na ogled!

To je revija na katero se zanesem, ker je iz najbolj nevtralnih logov ostalo pa je bolj kot ne kič oziroma kot kakšna avkcija kdor da več, ta bo boljše ocenjen!

#40 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 25 marec 2010 - 22:49

Tudi v tem primerjalnem testu pa so zadaj gume proizvajalcev, ki načeloma ne morejo veliko plačat! :mrgreen:To je bolj za hec.
Kot je že bilo rečeno, gre tu za ADAC-ov primerjalni test(nemški avtomobilski klub), zanesljiv pa je približno toliko kot večina drugih(tudi klubi imajo radi "prispevke"...).Test je preneslo tudi Delo v sobotni številki.
Kar pa je važno:res zanič gume noben ne bo dal v špico in topogledno je (skoraj) vsak test boljša informacija kot nobena!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov