Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako Kupiti Lcd Monitor?

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 75

#41 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 05 junij 2010 - 07:34

Pozdravlejni,

Iščem nov monitor, kateri bi bil v uporabi 7-8ur na dan. Monitor bi bil samo za delo z e-pošto ter raznimi pisarniškimi programi. Torej, na njem nebi gledali filmov, nebi igrali iger (razen pasjanse :) ) Največji pogoj je, da so črke čim bolj berljive. To je nujno. Fanj pa bi bilo, da se ga da ogledati v trgovini. Če je monitor dober, cena ni ovira! Bi pa prosil, da z njo vseeno ne pretirvate in ne dajete linkov do monitorjev za par tisoč €.

Hvala in LP

#42 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 158 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 05 junij 2010 - 08:57

Monitor bi bil samo za delo z e-pošto ter raznimi pisarniškimi programi. Torej, na njem nebi gledali filmov, nebi igrali iger (razen pasjanse :) ) Največji pogoj je, da so črke čim bolj berljive. To je nujno.

Prvi pogoj ti je digitalni priklop (DVI ali HDMI).

Fanj pa bi bilo, da se ga da ogledati v trgovini. Če je monitor dober, cena ni ovira! Bi pa prosil, da z njo vseeno ne pretirvate in ne dajete linkov do monitorjev za par tisoč €.

Pojdi v trgovino in poglej na katerem se najboljše vidijo črke za tvoje oči, zapiši model na papirček in doma na spletu poišči kje se dobi najceneje. :o

#43 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 05 junij 2010 - 13:58

Aha, priklop, bom pazil ja, hvala.
Ja, saj sem nameraval iti v trgovino, samo bi prej moral imeti malo občutkov, kaj naj približno gledam, katere modele.

#44 Luka

Luka

Raziskovalec

• Members
  • 35 objav

Objavljeno 07 junij 2010 - 07:45

Aha, priklop, bom pazil ja, hvala.
Ja, saj sem nameraval iti v trgovino, samo bi prej moral imeti malo občutkov, kaj naj približno gledam, katere modele.

Modelov je malo morje. Če pa že bi ti priporočal AOC, Samsun ali LG. Pa če nisi preveč škrt :) lahko do 200€ že dobiš konkretno dober monitor.

#45 Tennessee Titan

Tennessee Titan

Spammer

• Members
  • 3 222 objav
  • Kraj:Ajdovščina

Objavljeno 15 junij 2010 - 19:54

Bom kar tule vprašal. Iščem poceni 19" monitor in sem izbor omejil na tele tri:

Pogoji so samo dovolj dobra svetilnost za normalno osvetljene prostore, kar vsi zadovoljujejo, kot vsi zadovoljujejo VGA priključek. Pozitivna stran je garancija 3 leta, zidna montaža me ne zanima, kot ne teža, TV tuner, zvočniki, teža. Spodaj bom napisal razlike, ne znam presoditi med njimi pa me zanima vaše mnenje.

AOC
Ima največjo ločljivos (1440x900) a najmanjši kontrast (3000:1), srednje veliko piko izmed vseh treh.

Samsung
Srednji kontrast 15.000:1, najmanjša pika ter ločljivost enaka spodnjemu.

AOL LED
Največji kontrast (2^6:1), a največja pika ter enaka ločljivost kor pri zgornjem (1366x768)

Pri prvem me skrbi majhen kontrast, ne glede na to da gre za interne oznake in se jih ne da primerjati na papirju, pa vseeno. V zameno ponudi največjo ločljivost. Kolikšne razlike v kvaliteti prinesejo razlike v velikosti pike? Dvomim, da imajo nekje v big bangu te modele razstavljene, da bi si jih ogledal, zato bi bil vesel nasveta kako "utežiti" zgoraj naštete razlike, ter ali sem kaj pozabil?

Poleg tega me še zanima, če je občutna razlika pri LED zaslonih glede vzdržljivosti ter varčnosti, kot je navedeno v oglasu, ter, kako je s priloženimi kabli (VGA+ napajanje). Pri dveh je omenjen notranj napajalnik (kaj to pomeni?).

Monitor se bo v večini uporabljal za pisarniška opravila ter browser funkcije, tu in tam kakšen film ter starejšo igrico.

#46 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 20 junij 2010 - 15:59

Iščem nek 24"(1920x1200) monitor, ki bi bil nastavliv po višini do 350€. Monitorjev je tu dosti samo malo kateri je nastavliv.
Priporočlivo bi bilo če je podstavek ne bi bil dalši od 18cm. Odzivni čas ima že večina pod 10ms. Kar se kontrasta in svetilnosti tiče, tukaj se bom odlačal ko bom monitor videl v živo.

Še najbolši primerek napapirju se mi zdi LCD 24" Samsung 2443BW (Pivot), še pa ga nisem videl v živo.
Komentarji, debate, ostali primeri zelo dobrodošli.

#47 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav

Objavljeno 21 junij 2010 - 22:46

Kaj zaj? Nobene ideje? :P

#48 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 21 junij 2010 - 22:47

Jah malce tezko je, ker tudi vecina ti ne more priporocati ker se grem staviti da imajo 16:9 monitorje ne 16:10.
Naroci preko mimovrste ce ti ni vsec pac vrnes edino kar bo da bos placal postnino v primeru da ti ne bo ugajal:)

#49 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav

Objavljeno 21 junij 2010 - 23:17

Vseeno mi je hecno, skoraj 75000 nas je, pa če samo 5% teh redno sodeluje je to 375 ljudi, pa da eden nima ideje oz. ni pripravljen postat?! :P Pa to nisem vprašal samo tukaj, tudi drugje je isto ali še slabše! Se samo meni zdi da slovenski tehnološki forumi/portali počasi umirajo?

Pa ti def, imaš kakšne predloge monitorjev katere se splača pogledat?
Magari trgovine pri katerih se splača pogledat pač neko usmeritev rabim, ker to ni moje področje in nevem kaj se dogaja na področju monitorjev.

#50 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 21 junij 2010 - 23:34

Jah ce zelis v zivo videti imajo lepo na voljo v kaksen Big Bangu, ce zelis kar tko malce preizkusit kupi online saj lahko vrnes artikle kolikor hoces nazaj :P
Malce si poglej kritike na monitor tale online pa vidis slabosti prednosti :P Ne morem drugega priporocat nazadnje sem ocetu enega 24'' 16:10 nasel ki super samo ga ni vec na voljo na slovenskem trgu. Ponavadi se ne bos zmotil pri nakupu kaksnega Samsunga ali LGja :P

#51 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav

Objavljeno 21 junij 2010 - 23:43

Hvala. :P

Tak imam načrt pogledat kaj kaj se priporoča po internetu in nardit izbor petih monitorjev katere bom primerjal v živo. :P

#52 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 21 junij 2010 - 23:57

Jp samo v zivo ponavadi ne bodo vklopljeni zato sem priporocal online nakup:) Da lahko vrnes brez razlog ain ti vrnejo denar, edino kar izgubis je par eurov na postnini.

#53 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav

Objavljeno 22 junij 2010 - 00:06

Bom jih probal nahecati, da jih priklopijo drugače se bom res tvojega nasveta držal pa online kupim.

#54 illusion

illusion

Pomagač

• Members
  • 361 objav

Objavljeno 28 junij 2010 - 19:52

fitipaldi, če ti ni premalo 22", potem si vsekakor kupi Dell 2209WA. Dobi se ga pod 250€. Na spletni strani http://www.testfreaks.com/monitors/ je med skoraj 4.000 monitorji krepko na prvem mestu. Edini, ki je dobil od reviewev skupno oceno 10.

#55 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 910 objav

Objavljeno 28 junij 2010 - 19:54

On tudi isce 16:10 ne 16:9 ce nisi opazil:)

#56 illusion

illusion

Pomagač

• Members
  • 361 objav

Objavljeno 28 junij 2010 - 21:43

Ja sej ta k sm ga predlagal je 16:10 :P.

#57 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav

Objavljeno 29 junij 2010 - 00:25

Ej hvala za predlog. :P Žal je premali, 23" bi še mogoče.

#58 illusion

illusion

Pomagač

• Members
  • 361 objav

Objavljeno 29 junij 2010 - 01:45

Malenkost. Sej jest sm drugač tud za nekolk večje monitorje. Če bi imel ta moj (2209WA) 24" diagonalo ali več, ga ne bi zamenjal za nič.
Vseeno pa teh 22" niti ni tako malo, kot se ti morda zdi na prvi pogled, odtehta pa to njegova IPS matrika + precej dober odzivni čas (5 ms) za to matriko. Monitor je res vreden vsakega evra, če le lahko "požalvaš" nekolk manšo diagonalo. Ne bi bil na tako znani spletni strani med 4.000 monitorji 2209WA kar tako na prvem mestu :P.

#59 ali

ali

Raziskovalec

• Members
  • 30 objav

Objavljeno 21 avgust 2010 - 15:13

zdravo

kupujem nov monitor , od 22 " naprej , in sem zagledal tega

http://www.5pik.si/S...nitorj... (23˝)

ali je vredu ? več kot 180 € ne morem dati ...

motijo me tile 21.5 palični kako je s temi , v dolžino so enako dolgi kot 22 samo v višino krajši ??

#60 miha

miha

Igračar

• Members
  • 149 objav

Objavljeno 23 september 2010 - 10:21

Lep pozdrav,
zanimam se za večji monitor zanima me p/p monitorje nisem videl kako delujejo v živo, ... stremim pa med sledečimi
http://www.mlacom.si...W2753VC-PF-WIDE
http://www.mlacom.si...PC-WIDE-TVTuner
http://www.mlacom.si...NG-P2770H-WIDEv

Kateri se mi bolj splača? Ni mi toliko do tv tunerja ker imam namen kupiti za to TV (ki bo tudi služil kot sekundarni monitor)
Cene teh 3 so si podobne,noben mi posebej ne odstopa
Za monitor bi odštel do 350/400€ naj je 26"/27" , 24" le če je tolko bolši
Prosim za predloge,mnenje ...

Hvala

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov