Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kateri Nikon Semi-pro Fotoaparat Kupiti?

Odgovorov v temi: 12

#1 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 308 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 26 november 2009 - 12:34

Se pravi kupujem Nikonov fotoaparat, za outdoor in indor "novinarsko" rabo. Zaželen je širokokoten, možnost snemanja kvalitetnih filmčkov in seveda kvaliteta slik!

Cena nekje do 1000€.

Hvala za pomoč...

Gledal sem že Nikon d90 in d5000...

#2 mpeternel

mpeternel

Sufler

• Members
  • 231 objav

Objavljeno 26 november 2009 - 13:06

Oba sta v redu, d5000 ima nekaj manj možnosti nastavitev, ki pa pridejo v poštev, ko res že dosti znaš in delaš "resne" fotografije.
Če imaš dosti denarja, kupi d90, sicer bo d5000 dovolj kar zanekaj časa. Ga imam in je OK.

#3 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 308 objav

Objavljeno 26 november 2009 - 13:31

Oba sta v redu, d5000 ima nekaj manj možnosti nastavitev, ki pa pridejo v poštev, ko res že dosti znaš in delaš "resne" fotografije.
Če imaš dosti denarja, kupi d90, sicer bo d5000 dovolj kar zanekaj časa. Ga imam in je OK.

Kako pa je snemanjem fimov z Nikon d90? Auto fokusa ni? Je torej težavno snemat filme ali ne?
Hvala

#4 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 26 november 2009 - 19:58

Glej, ti hočeš met pro FOTOaparat, zraven pa še maš neke video zadeve. Da D90 to nekaj omogoče, sicer v ne tako odlični obliki, ampak ne pozabi, to so pro oz. semi-pro fotoaparati, ki so namenjeni FOTOGRAFIJI.
To je enako kot da bi kupoval pro-dirkalni avto, zraven pa kompliciral da nima priklopa za prikolico.
Če hočeš vse v enem, kupi kompaktnega digitalca.
Če hočeš dober DSLR, kupi DSLR neglede na njegove video sposobnosti.
Če hočeš dober video, kupi kamero.

#5 mpeternel

mpeternel

Sufler

• Members
  • 231 objav

Objavljeno 27 november 2009 - 09:04

Kako pa je snemanjem fimov z Nikon d90? Auto fokusa ni? Je torej težavno snemat filme ali ne?
Hvala

Za d90 ne vem, ampak kot pravi xfirestorm, foto aparati so za fotografije, snemanje videa je pa malo zraven. Kake posebne kvalitete ni. Je avtomatsko ostrenje, ampak malo možnosti. Z videom se ne ukvarjam, verjamem pa, da je specializacija z namenom.

#6 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 308 objav

Objavljeno 27 november 2009 - 09:35

Glej, ti hočeš met pro FOTOaparat, zraven pa še maš neke video zadeve. Da D90 to nekaj omogoče, sicer v ne tako odlični obliki, ampak ne pozabi, to so pro oz. semi-pro fotoaparati, ki so namenjeni FOTOGRAFIJI.
To je enako kot da bi kupoval pro-dirkalni avto, zraven pa kompliciral da nima priklopa za prikolico.
Če hočeš vse v enem, kupi kompaktnega digitalca.
Če hočeš dober DSLR, kupi DSLR neglede na njegove video sposobnosti.
Če hočeš dober video, kupi kamero.

Rabim dobro fotografijo z možnostjo občasnega videa. Sem se že odločil za d90, z 18:200 objektivom...Mislim, da bo v redu.

#7 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 27 november 2009 - 22:05

Sem se že odločil za d90, z 18:200 objektivom...Mislim, da bo v redu.

Kakšen 18-200? Nikkor?
Tile "visokorazponski" majo včasih malo slabšo kvaliteto kaj vmes pohecajo itd... Tako da če še nisi nabavil bi ti priporočal da vzameš 18-55 pa zraven še enga 55-200 al pa 70-200.

#8 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav
  • Kraj:Mengeš

Objavljeno 29 november 2009 - 09:39

Sicer sem lastnik Canona 50D, ampak bi tudi jaz rekel da raje pozabi na 18-200. Tak velik razpon ne more biti kvaliteten (tudi pri canonu ni). Gledati moraš objektiv, ki je USTREZEN modelu - kvaliteti aparata. Če dam primer iz Canona: ne zgleda da bi recimo kupil EOS 7D, potem pa nanj tlačil 18-55 kit objektiv za 100 evrov. No, smo pa potem pri tem, če ti vidiš razliko, oziroma če ti je pomembna. Če ti NI, potem raje kupi cenejši aparat, ker boš prihranil pri denarju pa še nobene razlike ne bo. Brez veze je kupovati nekaj dragega samo zato, da ljudje vidijo da imaš (Pa brez zamere, to ne gre direkt tebi, ampak na splošno).
Ravno včeraj sem jaz recimo gledal novi 7D, in mi je takoj padlo na pamet da je moj trenutni objektiv (17-85 IS) komaj dovolj dober za 50-ko (če sploh), če bi ga dal na 7-ko bi me bilo skoraj sram pojaviti se v javnosti. Saj dela, ampak samo z ustreznim objektivom se izkoristi vse možnosti, ki jih posamezen aparat ima. Problem je seveda v enormni ceni objektivov. Načeloma je pravilo bolje cenejši aparat in dražji objektiv kot obratno. Dvakrtat dražji aparat bo delal recimo največ 5-10% boljšo sliko (če sploh kaj), dvakrat dražji objektiv pa dosti več kot samo 10% boljšo. Dostikrat je večja cena aparata NE zaradi kvalitete slike, ampak dodatnih funkcij, recimo kovinsko ali plastično ohišje, hitrejši zaklop, več točk ostrenja...saj je fino, če to imaš, ampak jaz recimo zares še nisem uporabil mojih 6.3 slik na sekundo...

#9 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 308 objav

Objavljeno 30 november 2009 - 09:13

Kakšen 18-200? Nikkor?
Tile "visokorazponski" majo včasih malo slabšo kvaliteto kaj vmes pohecajo itd... Tako da če še nisi nabavil bi ti priporočal da vzameš 18-55 pa zraven še enga 55-200 al pa 70-200.

Ja, res je, je pa baje kar vsestranski...Zaenkrat pa je budget omejen...

Sicer sem lastnik Canona 50D, ampak bi tudi jaz rekel da raje pozabi na 18-200. Tak velik razpon ne more biti kvaliteten (tudi pri canonu ni). Gledati moraš objektiv, ki je USTREZEN modelu - kvaliteti aparata. Če dam primer iz Canona: ne zgleda da bi recimo kupil EOS 7D, potem pa nanj tlačil 18-55 kit objektiv za 100 evrov. No, smo pa potem pri tem, če ti vidiš razliko, oziroma če ti je pomembna. Če ti NI, potem raje kupi cenejši aparat, ker boš prihranil pri denarju pa še nobene razlike ne bo. Brez veze je kupovati nekaj dragega samo zato, da ljudje vidijo da imaš (Pa brez zamere, to ne gre direkt tebi, ampak na splošno).
Ravno včeraj sem jaz recimo gledal novi 7D, in mi je takoj padlo na pamet da je moj trenutni objektiv (17-85 IS) komaj dovolj dober za 50-ko (če sploh), če bi ga dal na 7-ko bi me bilo skoraj sram pojaviti se v javnosti. Saj dela, ampak samo z ustreznim objektivom se izkoristi vse možnosti, ki jih posamezen aparat ima. Problem je seveda v enormni ceni objektivov. Načeloma je pravilo bolje cenejši aparat in dražji objektiv kot obratno. Dvakrtat dražji aparat bo delal recimo največ 5-10% boljšo sliko (če sploh kaj), dvakrat dražji objektiv pa dosti več kot samo 10% boljšo. Dostikrat je večja cena aparata NE zaradi kvalitete slike, ampak dodatnih funkcij, recimo kovinsko ali plastično ohišje, hitrejši zaklop, več točk ostrenja...saj je fino, če to imaš, ampak jaz recimo zares še nisem uporabil mojih 6.3 slik na sekundo...

Hvala za izčrpen odgovor.. Sem bolj razmišljal v smeri, da zaenkrat kupim nek splošen objektiv, kasneje, pa še kaj dodatno...

#10 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 30 november 2009 - 16:38

No, seveda je ena izmed možnosti boljši body in nek splošni objektiv, kasneje pa kakšnega boljšega.

#11 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 02 december 2009 - 22:39

No, seveda je ena izmed možnosti boljši body in nek splošni objektiv, kasneje pa kakšnega boljšega.

Tukaj je ravno problem.
Človek(pa zdaj ne trdim da to velja za mpritr1 ali bilo koga drugega tukaj), ki nima pojma o fotografiji ima v glavi: DSLR, vau, to je drago, to je ziher super fotoaparat!
Kupi body drag ko ne vem kaj, gor pa da nek "splošni objektiv", pritisne prvič na prožilec in je že tukaj razočaranje, "to je sranje, drago, pa še nikakršnih slik ne dela." (ok je tudi dosti v glavci za fotoaparatom kar se slikanja tiče, ampak zanemarimo zdaj to)
Če boš pa ti kupil nek "splošen body" in gor zmaja od objektivov, bojo pa slike prej lepe kot pa obratno in ne bo razočaranja. Je pa res da ko se pa enkrat malo bolj začneš ukvarjat z fotografijo, ugotoviš da pa tvoj body nima te pa te funkcije itd. Ampak lahko potem da že tudi moj D40 za kerega sem odštel samo 400€ z kit objektivom zadovoljuje moje zahteve glede funkcij, ok edino pik ma malo premalo ker so cropi potem zelo majhni in sploh ne razmišljam, niti mi na kraj pameti ne pride da bi zdaj kupil drug body. Kot pravim, zmaja od objektiva gor, pa me bo držal ziher naslednjih nekaj let.

#12 protoncek

protoncek

Igračar

• Members
  • 141 objav

Objavljeno 03 december 2009 - 14:27

No, dejstvo je da če kupiš dober objektiv bo ta veliko verjetneje ostal pri tebi kot katerikoli body. Objektivi se ne menjajo tako pogosto kot body-i, oziroma se sploh ne menjajo. En dober, pravilno izbran objektiv vedno ostane v torbi, menjajo se samo ohišja.
na splošno pa velja da ob nakupu prvega dSLR-ja večinoma sledi razočaranje - trotlidiotic aparati namreč naredijo sliko zelo prijetno očesu, pa čeprav je to daleč od realnega stanja, ker uporabljajo na tone filtrov. SLR ti sliko naredi tako, kot je. Brez tistih fancy špancy filtrov in podobno. Ko pogledaš bolj natančno šele vidiš razliko...

#13 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 19 december 2009 - 16:11

Se pravi kupujem Nikonov fotoaparat, za outdoor in indor "novinarsko" rabo. Zaželen je širokokoten, možnost snemanja kvalitetnih filmčkov in seveda kvaliteta slik!

Cena nekje do 1000€.

Hvala za pomoč...

Katerega si potem vzel. Kako si zadovoljen.

Zanima me, ker se tudi sam odločam za nov fotoaparat, in izbiram tudi med tema dvema (Sicer jih ne mislim še kupiti, a vseeno.), le da je moja omejitev 900 €. Sicer moje slike niso nevem kak vspeh, a rad slikam.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov