Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Digitalnega Fotoaparata

Odgovorov v temi: 192

#1 lonely

lonely

Pomagač

• Members
  • 393 objav

Objavljeno 18 december 2009 - 15:58

Prosim za nasvete,katerega izmed teh bi bilo najbolje kupiti.
Uporabljal bi ga predvsem za domačo uporabo-hobi.
pomembno mi je majhnost aparata,dober optični zoom in digitalni zoom.

http://www.mimovrste...is-crn#pictures

http://www.mimovrste...rshot-sx120-crn

http://www.mimovrste...ic-dmc-tz7k-crn

Če pa kdo ve za kaj boljšega,pa kar na dan z besedo.

#2 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:A

Objavljeno 18 december 2009 - 19:29

Kej cem rect kaj drugega kot:

http://www.racunalni...showtopic=66373

:)))

#3 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav
  • Kraj:Cerkno
  • Interesi:Računalništvo, kitara

Objavljeno 19 december 2009 - 09:57

Od teh treh bi osebno izbral Canon SX120 (najcenejši), predvsem zato, ker ima malenkost večji senzor od ostalih dveh ter manj megapikslov (10 MP). To pa pomeni, da bo na sliki manj šuma kot na ostalih dveh fotoaparatih (manj megapikslov na večjem senzorju).

Ima pa SX120 največji zoom (čeprav piše, da ima samo 10x zoom, ostala dva pa 12x), saj je goriščna razdalja glede na 35mm format približno 30mm daljša od ostalih dveh (večja goriščna razdalja - večji zoom). Ostala dva pa lahko zajameta nekoliko večji kot, saj imata minimalno goriščno radzaljo manjšo od SX120.

Ostale karakteristike pa so si zelo podobne, tako da bistvenih razlik ni. :)

#4 AndrejBiz

AndrejBiz

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 19 december 2009 - 20:31

priporočam ti vsekakor Canon PowerShot SX200 IS, ki ga na EnaA.com dobiš ceneje s kodo za popust ISM01. Še bolj pa se splača vzet komplet Canon PowerShot SX200 IS + SanDisk SD HC 4GB + torbica za samo 319,62 evrov !

#5 jernej

jernej

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 12 januar 2010 - 16:10

Jst bi tut nucou nov fotoaparat pa me zanima vaše mnenje. Na netu sm zasledu Agfa fotoaparate - vsaj včasih so bli dobri, zj pa ne vem - po karakteristikah in nekaterih opisih se mi zdijo kr spodobni. Rabim pa predvsem za neprofesionalno rabo - oz bolj za otroke :mellow: tk nekje okol 100 evrov :(

Agfa fotoaparat

#6 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 12 januar 2010 - 16:27

Firma meni osebno ni poznana :mellow:

Vzami kaj takšnega:
Nikon Coolpix L20

Drugače pa je ta Agfa ali kar koli že pri Mimovrste ceneje!
Agfa

#7 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 13 januar 2010 - 08:29

Pozdravljeni,

ker je zadnje čase veliko podobnih vprašanj, kakšen fotoaparat bi naj kupili, odpiram eno skupno temo, kjer bodo šla vsa taka vprašanja.
Prosim če vsi novejši pišete vsa taka vprašanja v to temo, ampak da ne bo zmešnjave ali po domače "štale" tukaj v tej temi se prosim držite naslednjega(in seveda vseh ostalih pravil foruma):
- V vašo objavo navedite točno kakšen fotoaparat želite, ali je to kompakten digitalec, DSLR,...
- Navedite približno o kakšni ceni se pogovarjamo, da ne boste ciljali na 500€ mi vam bomo pa tiščali produkte za 2000€.
- Zraven tudi pripišite kaj približno boste fotografirali(sploh pomembno pri objektivih, portrete z 600mm zoom je malo težko delat)

Vse ostale, ki pa boste svetovali, pa naprošam da vaše odgovore podate karseda "strokovno", argumentirano in ne kar nekaj v tri dni.

Hvala in LP,
xfirestorm

#8 luka

luka

Raziskovalec

• Members
  • 26 objav

Objavljeno 25 februar 2010 - 15:28

Firma meni osebno ni poznana :mrgreen:

Vzami kaj takšnega:
Nikon Coolpix L20

Drugače pa je ta Agfa ali kar koli že pri Mimovrste ceneje!
Agfa

Tukaj ga maš za 14 evrov bolj poceni !!!!!!!!!

#9 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 19:11

Pozdravljeni!

Začel sem se zanimat za nakup DSLR fotoaparate. Trenutno imam že ene 2 leti enega kompakta, vendar je postal premalo.
Cena je omejena na nekje 900€, če je res nekaj boljšega lahko tudi 1000€, ampak to je veliko.
fotoaparata pa nebi kupil še takoj, vendar do nekje junija pa ja. Verjetno še prej.

No, ogledoval sem si naslednja 2 modela:
Sony Alpha 550
Nikon D90

Trenutno sem 50:50.
Nikon je starejši, vendar se mi zdi da je bolj zmogljiv, Sony pa je novejši, in zraven dobiš še 2 objektiva (eden celo do 200mm). Kar je zame velik +.
Kako pa je potem z objektivi, kateri so dražji, nikon ali Sony?

Sem pa začetnik v DSLR-jih.

Slikal pa bi:
vse po malem, največ pa naravo (tako makro, kot tudi pokrajine)

Hvala :oops:

#10 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 20:39

Jaz bi na tvojem mestu takoj Nikon. Zato ker sem Nikon fan in zato ker sta zame edina DSLR proizvajalca kot se spodobi Nikon in Canon. Pa tudi zato ker sem imel priložnost stestirat D90 in lahko povem da je odličen fotoaparat. Sicer Sonya ne poznam, ga nikoli nisem mel v rokah(razen kompaktov), ampak res tudi nikoli nisem slišal nič slabega o njih.

Glede objektivov, za Nikon so original Nikkor objektivi ki so kar zasoljeni, ampak kvaliteta je pač kvaliteta, medtem ko imaš cenejše izvedenke od Tamron, ki delajo tudi za Nikon(mogoče tudi Sony, ne vem).
Je pa tudi res, da ja boljše odšteti nekaj denarca manj za Body in zraven kupit kvaliteten objektiv(ok, najslabši body tudi ni ok)

#11 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 20:46

Aha, torej Nikon. Ampak a bo 18-105 objektiv dovolj. Ker za novega, z večjo goriščno razdaljo, pa nebo denarja.. (vsaj za enkrat ne)

Kaj pa te je tako navdušilo nad Nikonom, če smem vprašati. Kakovost slike? Ohišje?
Je že kar malo star ta Nikon, zato. In me nebi presenetilo, če bi Nikon izdal nov model.

#12 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 22:12

"Star" model. Jaz imam D40, ki je nekje iz enakega obdobja kot D90 in se ta "starost" ne pozna. novejši modeli vsekakor so(D5000, D3000). Cena D5000 je nekje ~700€: http://www.nikon-fot...zplacna-dostava
Tudi dober fotoaparat z dobrim objektivom in nekoliko novejši od D90. Poglej še mogoče to. Pa še ostane ti nekih 200€(sicer kakšnega dobrega objektiva za takšno ceno ne boš dobil)
Kakovost slike...hmm...kakovost slike je večinoma v rokah in očesu fotografa, ampak ja, lahko rečem da dela kar precej dobre slike.

Kar se tiče objektiva 18-55mm oz. 18-105mm objektiva je, vsaj zame, več kot dovolj.
Sem imel na izposoji Tamron 70-300mm objektiv in nikjer, v mescu dni igračkanja mi ni uspelo izkoristiti teh 300mm. Visoko goriščno razdaljo potrebuješ če slikaš "wildlife", ampak takrat je še 300mm premalo in rabiš kar kakih 500mm ali več. Tako da ta del sva izločila, da, 105mm je čist dovolj za slikanje pokrajine, ker za pokrajino ponavadi rabiš manjšo goriščno razdaljo, razen če hočeš poslikat nek motiv ki je nekoliko bolj oddaljen, ampak če je zelo oddaljen, spet potrebuješ kar nekaj več mm.
Edini "problem" je morda makro fotografija. Ampak to ti je začasno lahko rešitev Reverse Filter(in če je filter prevelik še kak step-up/down filter), ki ne stane veliko(par evrov).

Sicer nisem popolnoma prepričan, ampak se mi zdi da imajo Sony fotoaparati vgrajeno Vibrance Reduction tehnologijo vgrajeno v fotoaparat, tako da vsak objektiv "znižuje vibracije", pri Nikonu pa moraš kupit VR objektiv če se ti roka preveč trese, tukaj morda prihraniš par evrčkov pri nabavi nadaljnih objektivov.

Jaz bi v tem trenutku, če bi imel potrebo in finance kupil tega D5000 brez pomisleka. Vsekakor pa poglej, da bo tisti fotoaparat ki ga boš kupil imel vgrajen motorček za fokus(D90 in D5000 ga imasta, za Sony pa ne vem kako so z tem), ker to ti bo prihranilo veliko denarja pri nabavi objektivov.

#13 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 23:30

Aha, torej bi bil objektiv dovolj. Super.
No, sedaj se že bolj nagibam k D90. Sem se tudi sam še malo poglobil v to, in ugotovil, da naj bi bil D90 boljši kot Sony Alpha 550.
Prebral sem, da ima D90 boljši zaslon (sicer ima D5000 vrtljivega, vendar to ne igra vloge), da ima večje in svetlejše iskalo.. Pa še nekaj reči, ki se jih ne spomnim sedaj. Tako da jaz ko bom, bom verjetno vzel D90.

Ja, edino bi še vprašal, kaj je Revers Filter. Je to ena reč, ki objektiv obrne? Ali kaj? Tako da je slika večja...

drugače pa ja, hvala

#14 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 13 marec 2010 - 23:40

Reverse filter naredi točno to kar ime pove. :oops:
Objektiv obrne okrog, tako da tisto kar ponavadi natakneš na body, gleda naprej in filter(sprednji del objektiva) gleda v body, z tem dosežeš makro efekt. Sem šele sam za to zvedel pred nekaj dnevi in sem se malo poigral z tem, in moram povedat da je kr kul "trik".
Samo potem tukaj pač odpade avtomatično fokusiranje itd.

#15 baron2111

baron2111

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 14 marec 2010 - 13:58

Imam Nikon D40 z objektivom Nikkor 18-105 VR. vse skupaj sem kupil rabljeno od profija, ki je to prerasel. Moram reči, da je dobra kombinacija nakupa. Zadovoljen. Imam pa ravno naročen reverse adapter, dobim v nekaj dneh. Je pa pri hiši še Pentax K100 z 18-50 in 55-200 objektivom. Barva in ostrina sta celo boljši kot pri Nikonu, je pa izbor objektivov manjši. V kombinaciji obeh se da najti vse, sicer pa v kvaliteti dam prednost Pentaxu, zato je bil tudi bil prej kupljen. Oba pa po večletni uporabi delata b.p.

#16 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 14 marec 2010 - 14:53

Heh K100D je prava zgodovina že :oops:
Že 4leta dela 1A z 25.000+ posnetki! In teh 6mp kar ima je vsaj meni dovol in ga ne menjam dokler ne crkne.
Edina stvar, ki deluje slabše je vgrajena bliskavica saj se včasih tudi ne odpre :)

Glede objektivov pri Pentax sploh ni izbor majhen le cene niso pod 500€ :vmad:

#17 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 14 marec 2010 - 16:02

Mogoče je pri Pentax-u barva res boljaša, a Pentax-a raje nebi kupil. :oops: Nevem, Nikon, Canon, Sony... Drugega pa raje ne. Nevem pa zakaj :)

xfirestorm: Hvala za obrazložilo.

#18 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 15 marec 2010 - 11:29

Pentax je nedolgo tega hudo podražil objektive.

Sam imam K20D, izbiral sem pa med Nikon D90 in pač Pentaxom. Ko sem na koncu potegnil črto pod vse skupaj, torej ceno, karakteristike, kritike, primerjave in pa predvsem direktne primerjave slik s tema aparatoma, je zame prevladal Pentax. No, pa delno tudi takrat zaradi nižjih cen objektivov, kjer pa smo zdaj povsod tam tam. :oops:

Tale stran je sicer odlična, če vas konkreten aparat zanima, pa si lahko pogledate, kako se je aparat obnesel na testu..
http://www.dpreview.com/

aja, pa da izbiraš med Canon-om in Nikon-om, še razumem (čeprav tiste res prave presežke oni nudijo tam pri fullframeih), da pa Sony zraven daješ pa mi ni jasno... . Sicer za Sonyjevim DSLR programom stoji ogromno kapitala, tudi, da so pokupili Minolto je velik plus za njih, ampak v teh cenovnih razredih, kjer se sučemo, ni nobenega posebej dobrega aparata z njihove strani.

#19 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 17:50

Ja, Dpreview stran poznam. Super stran.

Nevem, Sony mi je padel v oči, ker nisem nek "težak" uporabnik, in zraven dobim 2 objektiva. Za enako ceno kot Nikon. Se bojim, da bo Nikon preveč...
In pa objektivi so dražji pri nikonu..

#20 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 18:08

Če nisi "težak" uporabnik kupi DSLR, ki ti bo najbolje pasal v roko in ti nudil največ za tvoj denar!
Je vseeno katero firmo!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov