Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Digitalnega Fotoaparata

Odgovorov v temi: 192

#181 Supernator

Supernator

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 27 junij 2012 - 17:07

Mogoče kdo ve kdaj se bo v Sloveniji na policah znašel EOS 650D in če se sploh splača odšteti cca 200 eur več glede na primerjavo z 600D?

#182 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 28 junij 2012 - 19:27

Odvisno kaj misliš z njim počet... če ti gre za snemanje video posnetkov potem se splača, če ga boš pa v 90% uporabljal samo za slikanje, pa je po mojem tistih 200€ malo stran vrženih (jih raje dodaj pri nakupu objektiva in kupiš boljši objektiv)... Ker za samo slikanje mislim da mu lahko nastavljaš samo večji ISO, ostalo pa je v večini isto... ISO pa manjši kot je, boljša je slika... je pa res da če ni ful svetlobe, moraš iso zvišat... ampak že EOS 600D ponuja

12800 iso vrednost, kar je mislim da več kot dovolj, če uporabljaš objektive F2.8 ;)

#183 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 20 julij 2013 - 09:38

Review-i so tako različni, da se ne morem odločiti kaj kupiti. Nagledane imam naslednje kandidate: Panasonic Lumix DMC-FZ200, Sony Cyber-shot DSC-H200 in Nikon Coolpix P520. Mogoče bo kdo vedel kaj več povedati o tem, kot se izve grobo na internetu?

Hvala.

Lp, M.

#184 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 29 julij 2013 - 22:10

pojdi na testfreaks.com in si poglej oceno. Tam so ocene sestavljene iz večih reviewev.

#185 kompaktn

kompaktn

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 09 januar 2014 - 19:46

Zdravo,

trenutno sm na Fujiju F770 in bi si rad privoščil Nikona D5300. Gledam komplete tule http://www.fotojama.com/nikon-d5300

konkretno NIKON D5300 + 18-105VR . Pa me zanima ali je ta objektiv vredu ali je bolše da dodam mal in uzamam NIKON D5300 + 18-140VR ki je cca 100€

dražji.

Ali pa mogoče lahko kdo predlaga kakšno bolšo varianto?

Hvala LP

R

#186 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 11 januar 2014 - 08:34

Tale dva objektiva kolikor sem na hitro pogledal se ne razlikujete v drugem kot v teh 35mm zoom-a? Realno je tako, da to ni veliko, je pa včasih lahko tista pika na i za dobro sliko. Če je to vredno 100€ pa ne vem. Odvisno kaj imaš namen fotkat...

Če misliš kmalu širit opremo, bi bil morda dovolj že paket z 18-55 in potem dokupiš kakšno 70-200mm... 

#187 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 14 januar 2014 - 08:00

Načeloma so boljši objektivi, ki imajo čimmanjši razpon, ker so bolj prilagojeni.

Objektivi s širšim razponom so vse v enem, kar pa se pozna tudi na kvaliteti. Sicer je pa veliko odvisno od tega koliko denarja želiš vložiti.

Za neko osnovno uporabo pa je seveda tudi zoom objektiv čisto ok.

#188 Bojan.Kranjc

Bojan.Kranjc

nOObie

• Members
  • 10 objav

Objavljeno 16 maj 2014 - 13:48

pozdravljeni

kupujem nov fotoaparta in to pri intersparu imajo dva na voljo ceni sta dokaj slični karakteristike vem dan je pa nikon manjši kaj izbrati oziroma kaj mi predlagate kupiti drugje do 100 e iščem fotoaparat zaamaterske slike in kak videjo posnetek
Canon PowerShot SX160 IS
nikon COOLPIX S2800

#189 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 18 maj 2014 - 16:15

Od omenjenih modelov bi jaz vzel Canon ;)

Razlogi:

• Več optičnega zoom-a
  • Omogoča fotografiranje od bližje
  • Hitrejši - več možnosti za ujet kakšno zadevo, ki se premika
  • Ker sem fan Canon-a :P

#190 fullmiska

fullmiska

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 12 maj 2016 - 16:19

Odločam se za nakup rabljenega fotoaparata, predvsem za snemanje video posnetkov.

Kaj od naštetega je najbolj primerno:

-Canon 350d

-Canon eos400D

-Canon powershot SX20 IS 

-Nikon D300

-Nikon coolpix p90

-Nikon Coolpix L310

#191 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 14 maj 2016 - 05:50

Odvisno, kako resno bi se rad šel. Če vsaj malo bolj resno, kot snemanje s telefonom, ti priporočam da vzameš DSLR.

Zdaj 400D, 350D in D300 ti snemanja videov sploh ne omogočajo. Ostalo kar si ponudil pa je skoraj boljše da vzameš kak novejši telefon.

#192 domenobrez

domenobrez

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 16 oktober 2017 - 08:34

Pozdravljeni,

mogoče malo of tema, ampak ne vem kam jo bi sicer prilepil. 
Potreboval bi kamero za zunaj, ki bi vsak dan naredila enega do dva posnetka in ju poslala na moj telefon. V bistvu bi bila potrebna nekakšna varnostna kamera. Pomembno je, da bi bila kamera na lokaciji stran od doma in mene, torej wireless kamera ne pride v poštev in na lokaciji ni električne napeljave, torej kamera na baterije. 
Zanima me, če mi lahko priporočate kakšno kamero za ta namen oz. če veste kam naj se obrnem z mojo težavo, če je tole preveč mimo vašega področja. 

Najlepša hvala za vsako pomoč in lep pozdrav.

#193 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 03 november 2017 - 13:59

Kaj pa telefon, ki ga zaščitiš pred vremenskimi vplivi? Pa še polnilnik na sončne celice lahko zraven zvežeš... To bi ti bila najlažja opcija... ali pa nekje najdeš kamero, v katero lahko porineš SIM kartico, za prenos slik... koliko je kaj tega na trgu ne vem. 

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov