Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Digitalnega Fotoaparata

Odgovorov v temi: 192

#21 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 15 marec 2010 - 20:24

Tudi Sony postaja vse boljši se meni zdi. Čeprav so s tole serijo a230, 330 totalno falili dizajn kjer gripa skoraj ni.
Pri Sonyju je prednost, da lahko kupiš stare rabljene Minoltine objektive, ki so kar precej dobri. Tudi sam sem kupil 50mm 1.7 Minolto, ki je letnik 89 ampak kvaliteta je super vsaj za moje pojme :oops:

#22 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 15 marec 2010 - 20:28

No.... Kaj pa vem, tele kit objektive se ponavadi kaj hitro prerase, oziroma so ti hitro premalo, ko preizkusiš malce boljšo zaslonko od tistih žalosti v "kit"-ih..

Zelo hitro začneš iskati boljše, drugačne objektive, ko vidiš kje ti zmanjka. Sicer je tisti kit objektiv zraven čisto soliden malce za poigrat, ampak roko na srce, zelo hitro se sline pocedijo po čem več.. Pa tudi več znanja, kot ga pridobiš, bolj si želiš specifičnih objektivov..

Pa na fleše ne pozabit.. :oops:

#23 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 16 marec 2010 - 08:38

Zelo hitro začneš iskati boljše, drugačne objektive, ko vidiš kje ti zmanjka. Sicer je tisti kit objektiv zraven čisto soliden malce za poigrat, ampak roko na srce, zelo hitro se sline pocedijo po čem več.. Pa tudi več znanja, kot ga pridobiš, bolj si želiš specifičnih objektivov..

Jaz še se svojega kit objektiva niti najmanj nisem naveličal. :oops:
Sicer me je že potegnilo da bi nabavil en fisheye ali pa makro objektiv, ampak me je potem to vseskupaj minilo, ker sem ugotovil, da še pri mojih fotografijah problem za objektivom in za ohišjem.
Ampak sem še vseeno mnenja da so kit objektivi tudi dobri objektivi, sploh če se ne ukvarjaš profesionalno z fotografijo.

#24 ascotto

ascotto

Iznajdljivec

• Members
  • 769 objav

Objavljeno 16 marec 2010 - 09:40

Jaz sem si ustrelil DSLRja canona 500d, malo pred novim letom pa sem ultra zadovljen, žal za enkrat pa imam le 18-55mm objektiv, sedaj pa razmišljam o 55-200mm objektivu, oziroma nekaj v tem stilu. Dal pa sem za njega 690€ v paketu sem dobil body+objektiv+8GB SD kartica.

Ful mi je všeč funkcija, da ga lahko povežeš na računalnik, in imaš live view na računalniku, kjer lahko tudi štelaš opcije in slikaš direkt iz računalnika :oops:

#25 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 16 marec 2010 - 12:06

@xfirestorm - Kaj pa imaš za en kit objektiv? 18-105? zaslonka?
Zgoraj sem bral, da nisi izkoristil 300 pri izposojenem objektivu. Ok. Pač zgleda ne rabiš takega objektiva, jaz tudi ne, ga imam, samo ga praktično ne uporabljam. Prej bi si želel zamenjat za 70-200 macro z 2.8 zaslonko, kot 55-300, ki zmore od f4 naprej. Kaj pa portretni? Recimo fiksna petdesetica z npr. 1.4 zaslonko? Ali pa 30...

#26 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 16 marec 2010 - 14:23

18-55 Nikkor 3.5-5.6F
300 ne morem izkoristit in sicer je imel tudi makro funkcijo, ampak ti makri niso zgledali nikakor na tem objektivu, avtomatično fokusiranje je bilo totalno popačeno, z ročnim pa ni bilo dovolj časa da bi se natreniral v tem mescu dni. Za moje pojme, ko bom kupil makro bo to fiksni 105mm(verjetno kar Nikkor).
Portretni, mi zaenkrat ne bi služil ničemu, saj še nikoli nisem nobenega portreta(niti nisem imel toliko možnosti poskusov, razen ko sem svojo na brzinco pofotkal(in potem poslušal 5 min)), ob katerem bi sam rekel VAU!
Tako da, za enkrat, še vsaj kako leto dni intenzivnega fotografiranja, bo vsaj zame kit objektiv več kot dovolj. Potem pa verjetno pride na vrsto kak makro(mogoče tudi fisheye).

#27 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 20 marec 2010 - 21:42

Kocka je padla. In neboste verjeli, vendar je splet okoliščin in raznih dobrih strani Sony-ja prenesel tehtnico na Njegovo stran. Sedaj je 100% da bom kupil sony-ja. Nekje v roku 14 dni.
Ima neke prednosti, neke manjše slabosti, vendar sem začel razmišljat malo drugače.

Tako, še enkrat se vam zahvalim za pomoč in prijaznost. Hvala.

Lp Matej

#28 Špela

Špela

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 29 marec 2010 - 15:16

Pozdravljeni,

sem nova uporabnica in se odločam za nakup fotoaparata. Pojma nimam kaj bi bilo primerno zame, zato vas prosim za pomoč :D
Rada bi malo boljši fotoaparat - ne ravno enega, ki naredi vse namesto tebe.
O sami tehnologiji fotoaparatov ne vem nič kaj dosti, bi se pa rada naučila.
Predvsem bi rada kvalitetne slike, slikala pa bi vse, od portretov do pokrajin, v osnovi bi rada kvalitetne fotke s potovanj in raznih dogodkov.
Za aparat sem pripravljena dati do 400evrov.
Rada bi fotič, ki bi bil enostaven za učenje osnov fotografije in bi z njega prešla na kaj boljšega.
Zanima me tudi ali se splača vzeti rabljen fotoaparat ali je bolje začeti kar z novim?

Hvala.

#29 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 29 marec 2010 - 16:27

Če si pripravljena imeti DSLR in ti velikost ni problem :D ti priporočam kakšnega rabljenega Nikona, recimo d60 ali pa kak rezred višje, kakšen Canon 450D oz. jaz osebno bi raje vzel nov aparat s tem pa v tvoj razred pade Canon 1000D in pa Nikon D3000. Prav tako bi ti prav prišel pomoje Sony A230, meni osebno je malo bolj fancy, vendar ga ne bi imel, ker so za moje pojme držalo zelo uničli(je pa mislim da manjši).

#30 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav

Objavljeno 30 marec 2010 - 07:29

Jaz bi pa za tako ceno raje vzel enega dobrega digitalca.
Recimo kak Nikon Coolpix P90, ali nekaj okrog tega ranga.

Ker za taki denar dobiš DSLR v neki osnovni obliki, medtem ko digitalca za tako ceno dobiš že zelo dobrega oz. bi skoraj lahko rekel vrhunskega pa še za učenje je več kot dovolj.

#31 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 30 marec 2010 - 15:13

Ja, verjetno se bolj splača dobrega digitalca. Za začetnike so vsekakor dobri. (Tudi sam sem začel z takim, pa mi ni žal)

#32 jakai

jakai

Raziskovalec

• Members
  • 46 objav

Objavljeno 07 april 2010 - 08:15

Mogoče kdo ve, kaj bi se dalo pametnega dobit za zgoraj omenjeni znesek (v smislu čim boljše končne fotografije).

Za nasvete se Vam lepo zahvaljujem.
Jaka

#33 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 07 april 2010 - 11:54

Nekaj nasvetov in predlogov najdeš že v tem forumu (na 1. in 2. strani), za kar je pa potrebno malo prebrskat. Drugače pa preberi kakšna ocenjevanja in teste. Jaz si rab pogledam stran Steve`s digicams: http://www.steves-digicams.com/
Dotično za cenovni rang: http://www.steves-di...e---part-2.html

#34 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 12 april 2010 - 18:57

Ne tiče se ravno objektivov oz. aparatov, me pa zanima slednje. Rad bi poiskusil polarizacijski filter pa me zanima, če je kakšna razlika med:
http://www.mimovrste...-pl-marumi-55mm
http://www.mimovrste...1-digital-55-mm
To sta pač ena izmed cenejših. Je mogoče kakšen razlog zakaj bi se resnično splačalo kupiti dražjega? :cool:

hvala

#35 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 12 april 2010 - 19:04

mprox, priporočam ogled tega: CPL filtri
Osebno sem vzel, Marumi DHG CPL. Res, da so razlike za nas "normalne" uporabnike minimalne ampak pri CPLju nisem hotel šparat :cool:
Tako, da poglej še katere druge, je pa Hoya kar visoko med kvaliteto Polarizacijskih (meni osebno takoj za prvim mestom B&W).
Moj prejšni je bil ta, ki ga ti omenjaš ampak je dobil usoden udarec in počil, zdaj pa ga je zamenjal Marumijev DHG CPL in razlika vsaj meni ni opazna po kvaliteti pa sta nekje na enakem (izdelava).

Je pa polarizacijski nepogrešljiv pri pokrajinski in avtomobilski fotografiji!

PS: obvezno mora biti vreme sončno, najbolje tudi, da je oblačno! Ampak čim več sonca!

#36 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 12 april 2010 - 19:31

snajper_SLO, tale članek sem iskal pa ga nekak nisem našel, hvala :cool:
Tvoj prejšnji je bil Hoyin ali Marumi? V glavnem ne bi rad dajal veliko za filter, ker me zanima še ND filter pa razmišljam ali bi ga kupil ali ne :D
Nekako se sploh ne morem odločit. Je pa res, da večinoma slikam samo pokrajino tako, da je to že skoraj nuja :)

#37 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 12 april 2010 - 19:42

Hoya je bil moj prejšni ta, ki si ga ti dal kot drugega in je za svoj denar dober!

No ja polarizacijski mora bit pri pokrajinski :cool: In bi ga moral imeti vsak, ki se ukvarja z fotografijo z DSLRjem prej kot pa katero drugo stvar :D

Edini problem ki sem ga s tem novim imel je, da je preveč prijel v navoj in je odstranitev trajala skoraj 1uro :) Ampak to je bila moja napaka, ker ko ga vrtiš ga včasih še bolj privijaš!

Evo en mali primerček:

Brez polarizacijskega
Objavljena slika

Z polarizacijskim (svetloba pod 45° kotom)
Objavljena slika

#38 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 13 april 2010 - 20:02

Hvala za odgovore :cool: in pa za tale primer.
Bom kar Marumija naročil, glede na to, da bi bile zame razlike verjetno neopazne :D

#39 MoOoG

MoOoG

Govorec

• Members
  • 2 032 objav
  • Kraj:LaLaLand

Objavljeno 16 maj 2010 - 13:51

Priporočam ti tale fotoaparat, če boš z njim tudi kaj snemal! Ima HD snemanje v slow motion in dela super slike. V tako majhno ceno in fotoaparat, so stišali res veliko. :sorry: (Casio Exilim EX-FC100B)
Dimenzije: 99,8 x 58,5 x 22,6 mm (Š x V x G)
Efektivna ločljivost: 9,1 milijonov slikovnih pik
+Še video posnetek: http://www.youtube.c...feature=related

http://www.mimovrste...m-ex-fc100b-crn
Mnoge inovativne funkcije, visoko hitrostni CMOS senzor, video posnetki v visoki ločljivosti 1280 x 720 pik, snemalna hitrost do 1000 fps, do 30 fotografij na sekundo, 5x optična povečava z mehansko stabilizacijo slike, 21 načinov Best Shot, ločljivost 9,1 milijonov slikovnih pik, funkciji Lag Correction in Face Detection, Move-in & Move-out serijski posnetki, več visoko hitrostnih načinov itd.

#40 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 307 objav
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 17 maj 2010 - 14:26

Iščem karseda zmogljiv kompaktni digitalni fotoaparat, ki naj bo majhen in preprost za uporabo. Budget: 200-400 €

Kaj menite o Canon sx210 temle?
http://www.ceneje.si...0135537?tab=pod

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov