Skoči na vsebino

IPB

Slika

Zakaj Taka Velikost?

Odgovorov v temi: 11

#1 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:A

Objavljeno 22 december 2009 - 21:09

POzdravljeni,

ko sem že misli da mi je ratalo kot ste ze lahko videli v prejsnjih temh imam spet en problem. Pac video s kamere ki ima miniDV kasete ˝prekopiram˝na racunalnik- že tukaj se začne problem. Že tukoaj zažne velikost rasti. Ko pa dam v katerikoli program se mi velikost 10x poveča, za 1,30 min video z resolucijo mam 300mb!!! To pa ni vredu?!!!!! Jst moram narediti 2 urni vidoe in kaj bo potem k bodo 2 uri???? kej bom nosu zunanji disk s seboj to pa gor?

Problem je da ko dam v program za obdelavo videa in ko ga exportam mi naredi FULL veliko datoteko, vse to dajem v .avi format, ker se mi zdi da je ta nojbolj običajen in najbolšji.
Če kdo pozna take težavein da ima rešitev za tak problem, mi lahko prosim pomaga???

LP

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 22 december 2009 - 21:34

Poglej kakšna je nastavljena resolucija videa, hitrost (frames per second), tudi kvaliteto se da nastavljati, kar se tiče zvoka in slike, tako da to so vsi dejavniki, ki vplivajo na velikost videa.
Pa seveda katero kompresijo uporablja, AVI ima lahko več kodekov, kot so DivX, XVid ali pa kakšen tretji kodek, mogoče celo brez kompresije ??

#3 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav
  • Kraj:Cerkno
  • Interesi:Računalništvo, kitara

Objavljeno 23 december 2009 - 15:16

Najbrž shranjuješ v formatu, ki je zelo malo kompresiran. Probaj shraniti z DviX ali pa XviD kodekom, bodo datoteke veliko manjše.

Dober zastonjski program za osnovno kompresijo je VirtualDub.

#4 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 617 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 23 december 2009 - 17:19

Jaz pa sem prepričan da shranjuješ v surovem formatu. Ta je enormno velik. Že DV pobere ebih 13GB za 60 minut videa.
Poglej malo pod nastavitve za shranjevanje, kajti avi jew le konteiner in moraš kodek še izbrat. Za nadalnjo obdelavo ti priporočam da shraniš v DV format. Ko pa zaključuješ ti priporočam Xvid (Divix) ali MPEG2 če želiš narediti VIDEO DVD

#5 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 23 december 2009 - 21:57

Hvala za vse predloge!

Tista varijanta z virtualom ne deluje, ker sm video velik 3.2 gb in dolg 15min zrezal na 1.3 min in mi je ratalo 19.8gb! Bom ju3 probal vse varijante, kajti dans nimam vec casa...
Ce bo se kaj napisem!
LP

#6 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav

Objavljeno 24 december 2009 - 13:05

Pomojem le nisi uporabil pravega postopka <_<

Odpreš video v VirtualDubu -> Greš pod zavihek Video in izbereš Compression... -> Na levi strani izbereš DviX / XviD ipd.. kodek (če ga ni na izbiro pa si dolpotegni K-Lite codec pack) -> Na desni strani pa potem pritisni Configure in nastavi neko razmerje med kvaliteto in velikostjo končne datoteke -> Potem pa samo še File -> Save as AVI...

Tako sem 3,2 GB veliko datoteko stisnil na malo manj kot 80MB (resolucija je ostala enaka) ;)

#7 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 24 december 2009 - 13:31

Pomojem le nisi uporabil pravega postopka ;)

Odpreš video v VirtualDubu -> Greš pod zavihek Video in izbereš Compression... -> Na levi strani izbereš DviX / XviD ipd.. kodek (če ga ni na izbiro pa si dolpotegni K-Lite codec pack) -> Na desni strani pa potem pritisni Configure in nastavi neko razmerje med kvaliteto in velikostjo končne datoteke -> Potem pa samo še File -> Save as AVI...

Tako sem 3,2 GB veliko datoteko stisnil na malo manj kot 80MB (resolucija je ostala enaka) :)

Najbolse nastavitve so?
K tle mi ni jasno kej delam... <_<

#8 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 24 december 2009 - 15:40

Dobro video mi je ratalo ustimat, zdej je na vrsti se zvok. Dobil sem nastavitve in probal nastimat, sam vseeno ne deluje v Adobe Adution CS3! V kaksen format naj dam, da bo delalo? Sep probal ze veliko sam še vedno ne dela!

#9 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav

Objavljeno 25 december 2009 - 10:28

Sem poskusil v Auditionu odpreti .avi datoteko, pa tudi meni ne "prepozna" zvoka.

V VirtualDubu shrani samo zvok od .avi datoteke (File -> Save WAV...), nato uvozi to .wav datoteko v Audition in dodajaj filtre (EQ, ipd...), zatem pa vse skupaj še shraniš kot mp3 ali podoben format.
Pojdi nazaj v VirtualDub, odpri film in pojdi pod Audio -> Audio from other file... in izberi datoteko. Zatem samo še označiš, kakšen način kompresije je (za mp3 je to lahko CBR (constant bit rate) ali VBR (variable bit rate)).

<_<

#10 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 25 december 2009 - 14:10

Sem poskusil v Auditionu odpreti .avi datoteko, pa tudi meni ne "prepozna" zvoka.

V VirtualDubu shrani samo zvok od .avi datoteke (File -> Save WAV...), nato uvozi to .wav datoteko v Audition in dodajaj filtre (EQ, ipd...), zatem pa vse skupaj še shraniš kot mp3 ali podoben format.
Pojdi nazaj v VirtualDub, odpri film in pojdi pod Audio -> Audio from other file... in izberi datoteko. Zatem samo še označiš, kakšen način kompresije je (za mp3 je to lahko CBR (constant bit rate) ali VBR (variable bit rate)).

<_<

hvala bom probal:-)

#11 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 25 december 2009 - 19:15

1. sploh nimam možnostui za samo zvok poberem od videa
2. nekako rata dati zvok proč, pa spet ne prepozna formata
3. ne dela nič več skupaj

Zanima me kje si vse to ti dobil kr meni ne dela nič pa še vseh teh možnosti, ki si našteval jih sploh nimam....
<_< ;)

EDIT:
Mi je ratalo...
Prvi korak ja, bom vidu še za druge

#12 @nZ€

@nZ€

Igračar

• Members
  • 127 objav

Objavljeno 26 december 2009 - 13:09

Ml več časa sem rabil, ker nisem mel popolnih nastavitev in zato sem rabil cel današnji dan.
Važno da mi je ratalo!!!!

Hvala vsem <_<

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov