Skoči na vsebino

IPB

Slika

Meni V Slo Jeziku

Odgovorov v temi: 5

#1 suzana m

suzana m

Raziskovalec

• Members
  • 35 objav

Objavljeno 23 december 2009 - 22:57

Danes sem kupila fotoaparat Nikon coolpixS225,ki ga ima Big Bang v akciji.
Namenjen je kot darilo staršem,ki ne znajo tujih jezikov.Zato me je toliko bolj razjezilo,ko sem doma ugotovila,da v izbirniku jetikov nima slovenskega.
Ali ni zakonsko določeno,da naj bi imeli aparati ki se prodajajo v Slo tudi slo meni.
Ali pa vsaj to,da bi prodajalec oz.ponudnik na to opozoril.
Kakšne so moje možnosti,če aparat zavrnem?Ker ga itak bom nesla nazaj a sem že naveličana slabih izkušenj,ki jih imam s to trgovino in bi zahtevala vračilo denarja.
Hvala za kakršenkoli nasvet
Lp.Suzana

#2 mpeternel

mpeternel

Sufler

• Members
  • 231 objav

Objavljeno 26 december 2009 - 19:00

Kolega, ki je včasih delal v trgovini pravi, da bi tudi meni moral biti v slovenskem jeziku. To pa pomeni, da bi ti morali vrniti denar, če ga boš zahtevala.
Javi, kako ti je uspelo.

#3 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 04 januar 2010 - 09:58

Kolega, ki je včasih delal v trgovini pravi, da bi tudi meni moral biti v slovenskem jeziku. To pa pomeni, da bi ti morali vrniti denar, če ga boš zahtevala.
Javi, kako ti je uspelo.

Tudi jaz sem delal včasih v trgovini in to ni res.
Zakonsko je določeno da morajo biti aparatu priložena slovenska NAVODILA. Zato pa dobiš pri večini stvari grdo kopijo slovenskih navodil in ne originalnih(ker jih ponavadi tak ni).

Nikon res nima slovenskih menijev, niti nisem prepričan da obstajajo prevodi da bi jih lahko flashal na aparat.
Sicer tega dotičnega aparata ne poznam ravno, ampak saj pa si ja ni težko zapomnit teh par besedic ki so po menijih, sploh pa starši dvomim da bodo delali čuda po menujih, ali pač?

#4 Morphey

Morphey

Igračar

• Members
  • 115 objav

Objavljeno 04 januar 2010 - 10:31

Tudi jaz sem delal včasih v trgovini in to ni res.
Zakonsko je določeno da morajo biti aparatu priložena slovenska NAVODILA. Zato pa dobiš pri večini stvari grdo kopijo slovenskih navodil in ne originalnih(ker jih ponavadi tak ni).

Točno tako, zakonsko je le za navodila in deklaracijo. Vse ostalo so le izmišljotine, kot tudi ta o vračilu denarja v roku 8 dni.

#5 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 04 januar 2010 - 10:50

Točno tako, zakonsko je le za navodila in deklaracijo. Vse ostalo so le izmišljotine, kot tudi ta o vračilu denarja v roku 8 dni.

V 8ih dneh je prodajalec dolžan produkt zamenjati, kolikor je le ta v okvari. Če je več kot 8 dni se upošteva še samo garancija in servis.
Pa še tudi to ni vsepovsod povsem res. Primer je recimo bil Telekom z temi modemi, ko so bili še modemi last stranke. Če si dobil modem v okvari je šel na servis, pa četudi si ga prinesel nazaj pol ure po prejemu, zato ker Teletrgovine tega modema niso prodale, ampak le posredovale v imenu SiOL-a. Ampak to je že čist druga tematika.

Vse ostalo je le dobra volja prodajalca oz. trgovine.

#6 nebivedu

nebivedu

Gospod s kravato

• Members
  • 1 137 objav
  • Kraj:kranj

Objavljeno 04 januar 2010 - 11:31

Če ti kaj pomaga, olympus ima slovenske menije in bo mislim da kar edini trenutno, ki to ponuja.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov