Skoči na vsebino

IPB

Slika

Iz Dveh Slik V Eno

Odgovorov v temi: 5

#1 anika87

anika87

Sufler

• Members
  • 217 objav
  • Spol:Ženska
  • Kraj:južna štajerska

Objavljeno 05 april 2010 - 17:27

Imam eno staro sliko, ki je v formatu cca. A3. Skenirala sem jo doma na printerju, na katerem pa imam velikost branja A4, zato sem jo skenirala pač prvo z ene strani in potem še z druge. Zdaj pa bi rada spodnji in zgornji del spojila v eno sliko in me zanima v katerem programu mi bo to najlažje nardit in kako - nasplošno se kar hitro učim in razumem računalnika - ampak tega pa nisem še delala in bi prosla za kak nasvet...
Hvala :D

#2 StarLisjak

StarLisjak

Poročevalec

• Members
  • 680 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:SV Slovenija

Objavljeno 05 april 2010 - 20:09

Imam eno staro sliko, ki je v formatu cca. A3. Skenirala sem jo doma na printerju, na katerem pa imam velikost branja A4, zato sem jo skenirala pač prvo z ene strani in potem še z druge. Zdaj pa bi rada spodnji in zgornji del spojila v eno sliko in me zanima v katerem programu mi bo to najlažje nardit in kako - nasplošno se kar hitro učim in razumem računalnika - ampak tega pa nisem še delala in bi prosla za kak nasvet...
Hvala :D

To je najlažje v Photoshopu naredit,samo je obrazložitev malo daljša. :D

#3 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 05 april 2010 - 20:14

Imaš prav, da je najlažje tam naredit ampak dvomim, da bo kdo kupoval PS samo za združitev slik. Ti je preveč domač in si na vse druge pozabil, a ne StarLisjak. :D

anika87, odpri slikarja/paint in uredi ločljivost na dvakratno ene fotokopije (2x širina in 2x dolžina). Potem pa samo vstaviš obe sliki (eno po eno) iz dokumentov/slik, urediš, shraniš in to je to.

#4 anika87

anika87

Sufler

• Members
  • 217 objav
  • Spol:Ženska
  • Kraj:južna štajerska

Objavljeno 05 april 2010 - 22:30

Evo pravkar probavam to v slikarju, samo mi ob raztegovanju lista, ko ga nimam še dovolj za spodnji del, izpiše NA VOLJO NI DOVOLJ POMNILNIKA ALI SREDSTEV, DA BI BILO MOGOČE DOKONČATI OPERACIJO. ZAPRITE NEKAJ PROGRAMOV IN NATO POSKUSITE ZNOVA.
Ali se mi to dogaja zato, ker sta sliki (pre)veliki - sta okoli 9 MB. A ju naj najprej pomanjšam? Na koliko, da bo zadostovalo in da bo zmanjšanje minimalno?

#5 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 05 april 2010 - 22:55

Na USB ključ, pa uredi na drugem računalniku (boljšem). Očitno tvoj računalnik ni kos urejanju dveh večjih slik.

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 10 april 2010 - 10:05

Lahko pa preneseš GIMP ki je zastonj in z tem probaš.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov