Skoči na vsebino

IPB

Slika

Panorama

Odgovorov v temi: 20

#1 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana - Brežice (mostec)
  • Interesi:Paintball - speed ball, wakeboarding,

Objavljeno 05 april 2010 - 20:09

Z dodatkom za fotoaparat oz. objektivom sem naredil tole. Pač en poseben objektiv, ki ne vem kako se mu reče, sem naredil takšno fotko. Ta fotka ni bila nič obdelana. Pač taka mi je na fotoaparatu in sedaj me zanjima kako bi iz nje naredil panoramo??? Zrcala itd....
Da bi iz nje naredil panoramo sklepam, da jo je potrebno izrezati in jo dati v vodoravo ampak ne vem kako.Rad bi jo poravnal. V photoshopu mi se niti ne sanja kako bi to naredil. Ima kdo kašen nasvet oz predlog ???

Hvala

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 05 april 2010 - 20:23

tole boš za moje pojme težko poravnal... ne vem, jaz ne poznam načina, upam da ti bodo znali pomagati ostali... Lahko poveš kakšen objektiv je to? :S

#3 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 05 april 2010 - 20:29

Ja zravnat bo težko. :D Drugače pa gre za vrsto Fisheye objektiva.

#4 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 05 april 2010 - 20:34

Ponavadi se naredi panoramo z stojalom in seveda potem vrtenjem fotoaparata okoli svoje osi in slikanjem...
Fisheye je pa nekako iznakažena slika in ti iz kroga ne boš mogel narediti kvadratno sliko, oziroma če bi imel zelo veliko sliko in da bi jo res veliko porezal stran bi lahko naredil nek tanek trak, kjer nebi bilo črnega pasu, ampak da bi celoten zajem objektiva spremenil v ravnino pa menim, da ni mogoče.

#5 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav

Objavljeno 05 april 2010 - 22:47

Ponavadi se naredi panoramo z stojalom in seveda potem vrtenjem fotoaparata okoli svoje osi in slikanjem...
Fisheye je pa nekako iznakažena slika in ti iz kroga ne boš mogel narediti kvadratno sliko, oziroma če bi imel zelo veliko sliko in da bi jo res veliko porezal stran bi lahko naredil nek tanek trak, kjer nebi bilo črnega pasu, ampak da bi celoten zajem objektiva spremenil v ravnino pa menim, da ni mogoče.

To je objektiv, ki ima iz sredine stekla 10cm dolgo ppalčko in na tej palčki eno gobo. Ta goba je pa polkrožna žogica, ki je dejansko ogledalo. In ko si ti daš na fotoaparat ta objektiv in pritisnes na sprožilec dobiš takšno sliko. S tem se da narediti panoramo. ne vem kako se temu reče, ker ni imena gor. To sem dobil od nekoga, ki ni pomembno. Jutri lahko slikam to zadevo, da boste videli kako izgleda. In ja, za to uporabljam stojalo na katerem se to postavi in slikam 360°.

#6 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 05 april 2010 - 23:13

pa je to prau objektiv al samo kakšen nastavek? ker mi res ni jasno, nikoli videl :D poslikaj ker me res zanima...

drugače pa če ti ta zadeva že naredi tako sliko, potem je to taka slika, da bi dobil navadno ravno panoramo mislim da ni mogoče... ne vem pa pri čemu bi bilo to uporabno... fisheye razumem, tega pa ne...

#7 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 06:01

Fotoaparat postavi na stojalo in slikaj v 360˘ brez uporabe tega propomočka / zrcala in boš lahko sestavil panoramsko sliko iz večih fotografij skupaj

#8 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 12:48

Fotoaparat postavi na stojalo in slikaj v 360˘ brez uporabe tega propomočka / zrcala in boš lahko sestavil panoramsko sliko iz večih fotografij skupaj

Sej vem kaj mislis Pentium ampak kaj da nardim s to zadevo. Vržem v smeti, prodam... Kako da jo prodam če ne vem kako deluje. V glavnem. Slike!!!!

#9 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 12:58

Sej vem kaj mislis Pentium ampak kaj da nardim s to zadevo. Vržem v smeti, prodam... Kako da jo prodam če ne vem kako deluje. V glavnem. Slike!!!!

Tut men ni jasno za kaj bi bilo tole uporabno... :D ne vem... po mojem boš tut težko prodal... :D

#10 StarLisjak

StarLisjak

Poročevalec

• Members
  • 680 objav
  • Kraj:SV Slovenija

Objavljeno 06 april 2010 - 14:18

Najboljše,da kar vstran vržeš,boš imel še najmanj skrbi. :D

#11 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 19:27

Jaz bi pa samo malo si sposodil temo in vprašal katero programsko opremo priporočate za združevanje slik za panoramsko slikanje? :D
Ps: tako nenavadnega objektiva pa še nisem kdaj videl :D

#12 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 19:30

Panorama Maker 4 ali pa Photoshop (meni osebno najboljši način)
Pa za panoramo vedno slikaj v portret položaju z 1/3 pokrivanje vsake naslednje fotografije.

#13 mprox

mprox

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 19:40

Hvala, sem sicer poskusil prejle Autostitch in je res simpl, še inštalirat ni treba, vendar me malo moti rezultat, zato bom probal še Panorama makerja,da vidim :D

#14 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 19:50

Jaz kar sem delal sam delal v Photoshopu... ko slikaš je boljše naredi kakšen posnetek več kot manj... saj lepo program pogrunta kaj je kje in združi, poravna... potem pa samo še odrežeš pa maš kar želiš...

pa upam da si kupu stativ :D

#15 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 20:02

p.s pride v zelo lepem koferčku :D

Temu lahko rečeš na nek način poceni poskus fisheye. Ponavadi je fisheye objektiv, kateri ti naredi zelo širokokotno sliko. Vendar da ne potrebuješ kupovati objektiva seveda narediš kakšno zanimivo fotko s tem nastavkom. Je bolj za primere igranja kot pa karkoli drugega.
V primeru panorame, kakršno ti želiš ti to nebo uspelo s tem nastavkom.

#16 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 22:22

Temu lahko rečeš na nek način poceni poskus fisheye. Ponavadi je fisheye objektiv, kateri ti naredi zelo širokokotno sliko. Vendar da ne potrebuješ kupovati objektiva seveda narediš kakšno zanimivo fotko s tem nastavkom. Je bolj za primere igranja kot pa karkoli drugega.

Načeloma delam te slike za eno firmo, ki je rekla da jest to posnamem in njim pošljem to fotko ter bojo oni naredili iz tega panoramo. Če jim zadostuje samo takšna fotka pomeni da se da. Vprašat jih ne morem, ker... Če bi kdo vedel bi prosil za kakšen podatek, tutorial...

#17 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 06 april 2010 - 22:57

Načeloma delam te slike za eno firmo, ki je rekla da jest to posnamem in njim pošljem to fotko ter bojo oni naredili iz tega panoramo. Če jim zadostuje samo takšna fotka pomeni da se da. Vprašat jih ne morem, ker... Če bi kdo vedel bi prosil za kakšen podatek, tutorial...

no če se že mogoče res kako da, potem bi vsekakor lažje poiskal če bi vedel kako se temu "čudnemu" objektivu reče...

#18 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 07 april 2010 - 09:53

To panoramo bi pa definitivno rad videl!

#19 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav

Objavljeno 09 april 2010 - 09:17

Sem probal malo v PSu nardit to panoramo z transformation tool al kaj je že. Malo warp tool itd... Sej se da samo rabiš dolgo časa. Nisem dokončal.

#20 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 09 april 2010 - 13:51

Sem probal malo v PSu nardit to panoramo z transformation tool al kaj je že. Malo warp tool itd... Sej se da samo rabiš dolgo časa. Nisem dokončal.

ampak vseeno je verjetno "popačena" slika... kr v tem primeru maš ti dele razširjene, druge zožane... ne vrjamem da ti bi uspela lepa slika s tega...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov