Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ima Kdo Canona Eos 550d?

Odgovorov v temi: 13

#1 Elvis

Elvis

Raziskovalec

• Members
  • 53 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 28 maj 2010 - 08:33

Si morda kdo lasti Canona EOS 550D? Zanima me kako se kaj obnese v praksi še posebaj nočne fotografije...?

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 28 maj 2010 - 13:10

Kako je z nočno sliko je odvisno od objektiva, ptav tako tudi večina ostalih stvari, tako da je težko govoriti o tem kako se odnese pri fotografijah sam kit... je pa za prdi slr vsekakor v redu.

#3 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav
  • Kraj:Cerkno
  • Interesi:Računalništvo, kitara

Objavljeno 30 maj 2010 - 15:54

Ga imam. Za nočno slikanje je zelo vredu, saj ima kljub 18 megapikam zelo nizek nivo šuma pri višjih ISO občutljivostih (1600 - 6400). Sicer je ISO razširljiv tudi na 12800, vendar se mi dozdeva da je ta razširitev bolj post-produkcijsko narejena.

Prilagam eno sliko - posneta je bila pri skoraj polni luni, ISO 3200. Šum je pri majhni povečavi slike skoraj neviden. S slikanjem RAW slik pa se da ta šum brez problema odstranit (če je premoteč)

Objavljena slika

#4 Elvis

Elvis

Raziskovalec

• Members
  • 53 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 04 junij 2010 - 00:23

o hudo thx! Če maš še kej materiala za pokazat, si ga bom z veseljem pogledal.

#5 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav

Objavljeno 05 junij 2010 - 13:44

Še primer, ko lune ni na nebu.
f/2.8, 15s, ISO 6400, slikano v RAW.

Objavljena slika

#6 wixy

wixy

Sufler

• Members
  • 190 objav
  • Interesi:internet

Objavljeno 06 junij 2010 - 16:46

Kateri objektiv pa imaš? Ali je tale Canon 18-135 IS, ki je v kitu, vredu? Priporočaš kaj drugega za podoben denar? Lahko tudi rabljen :)

#7 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 17:09

Gor ima mislim da Tamron 17-50mm, če se ne motim :)

#8 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 17:20

V lasti imam objektiv Tamron 17-50mm (tisti za 420€).

Če nisi nek zahteven fotograf, potem je kit objektiv povsem vredu. Imaš pa nekaj alternativ na tem področju: Sigma 18-200 in Tamron 18-200.

Canonov kit objektiv 18-135 ima sicer stabilizacijo slike, kar pride še posebej prav pri 135mm, ostala dva objektiva pa imata nekoliko večji razpon.

#9 snajper_SLO

snajper_SLO

Poročevalec

• Members
  • 732 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 17:33

tjaze, drugače lepa slikca zvezdic :) Nekaj me zanima kako si zadovoljen z njim ? Malo me čudi da ima tolko MP, se mi zdi malo preveč glede na velikost senzorja!

#10 wixy

wixy

Sufler

• Members
  • 190 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 17:34

Se mi zdi IS kar obvezen, ker veliko ''iz roke'' slikam. Ali pač ni tako obvezen?

Sem začetnik v tem in se na objektive ne spoznam toliko... Rabim eden osnovni objektiv za vse slikati. Vsaj za začetek. Pokrajina, mesta, ljudje tudi šport. Kaj priporočate? :)

Tvoj Tamron 17-50mm je za kaj posebnega namenjen? Ali bi se ga dalo uporabljati za take stvari, ki sem jih naštel? Mi je všeč, ker ima F/2.8 - to je dobro za šport recimo slikati, če sem prav razumel, ja? Pa rabljenega sem našel kar ugodno...

Hvala za odgovore :o

#11 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 17:57

Pa kupi Sony-ja, pa imaš IS vedno pri sebi, pa ni važno kak objektiv :)

#12 tjaze

tjaze

BLUFOR

• Members
  • 1 322 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 20:51

Malo me čudi da ima tolko MP, se mi zdi malo preveč glede na velikost senzorja!

Meni osebno se ta bitka z MP-ji tudi ne dopade najbolj, ampak so pri Canonu očitno dokazali, da so zelo tehnično napredni, saj je stopnja šuma pri 100% povečavi enaka kot pri predhodniku (500D).
Na splošno pa sem z fotoaparatom izredno zadovoljen - zaenkrat še najboljša tehnologija, visok ISO, velik ekran, ...
Edina stvar, ki me moti, je, da body nima vgrajenega brezžičnega prožilca bliskavice, kar novejši Nikoni imajo.

Se mi zdi IS kar obvezen, ker veliko ''iz roke'' slikam. Ali pač ni tako obvezen?

Sem začetnik v tem in se na objektive ne spoznam toliko... Rabim eden osnovni objektiv za vse slikati. Vsaj za začetek. Pokrajina, mesta, ljudje tudi šport. Kaj priporočate? :o

Tvoj Tamron 17-50mm je za kaj posebnega namenjen? Ali bi se ga dalo uporabljati za take stvari, ki sem jih naštel? Mi je všeč, ker ima F/2.8 - to je dobro za šport recimo slikati, če sem prav razumel, ja? Pa rabljenega sem našel kar ugodno...

Hvala za odgovore :)

IS lahko pride kar prav, še posebej pri velikih goriščih. Šteje se, da lahko z IS-jem slikaš do dve stopnji počasneje (namesto 1/20s lahko slikaš z 1/13s (mislim, da je to dve stopnji nižje :) )), pa bo slika še vedno ostra. Seveda ti IS ne pomaga prav veliko, če se ti roke zelo tresejo. :)

Tamron je za prostore s slabo svetlobo kar primeren zaradi velike zaslonke (f/2.8). Za šport mu manjka goriščne razdalje (samo do 50mm), tudi v mestih se kdaj potrebuje večjo goriščno razdaljo.
Za ljudi se šteje najbolj primerna goriščna razdalja med 50 in 100mm (ekvivalent 35mm - fotoaparati srednjega razreda imajo običajno manjši senzor od t.i. Full Frame fotoaparatov, kjer je velikost senzorja enaka velikosti filma (še iz analogih časov). Zato moramo za dejansko vrednost pomnožiti goriščno razdaljo objektiva z 1,6 (Canon) ali 1,5 (Nikon). Tamron 17-50mm je torej ekvivalent 27-80mm (Canon)).

Ob kakšnih priložnostih bi res potreboval še dodaten objektiv, vendar bom preživel tudi samo z enim. :P

#13 wixy

wixy

Sufler

• Members
  • 190 objav

Objavljeno 06 junij 2010 - 22:54

Hvala za odgovor. Bo tale objektiv v kitu zaenkrat res najboljše, ko bom pa malo bolj znal, bom pa kaj več kupil :)

#14 ddcare

ddcare

Poročevalec

• Members
  • 529 objav
  • Kraj:Ljubljana - Brežice (mostec)
  • Interesi:Paintball - speed ball, wakeboarding,

Objavljeno 11 november 2010 - 10:01

Kako je pa z full HD snemanjem. Nečeloma imam plan kupit tega canona zaradi slikanja in zelo dobrega snemanja. Kaj lahko poveš o tem? Stabilizacija slike? Nočno snemanje...itd
Lahko snema neomejeno ali ma omejitev na 5min tako kot nekateri fotoaparati?
Hvala

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov