Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kje Najti Kabel Za Panasonic Fotoaparat?

Odgovorov v temi: 4

#1 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav
  • Kraj:Evropa

Objavljeno 29 julij 2010 - 15:48

Imam fotoaparat Panasonic DMC-FX35(mimogrede:za podoben denar obstajajo tudi boljši!).Mi je pa v zadnjem času pričel fotke metati na interni pomnilnik namesto na kartico(ta sicer ni polna!).Nikakor mi ni mogoče fotk prenesti na kartico, saj iz neznanega razloga ta funkcija v meniju ni aktivna, čeprav obstaja.
Fotke bi moral tako preko ustreznega kabla prenesti na PC, pa od tam na kartico.Žal pa se mi je ta kabel vdrl v zemljo.Raznih kablov imam sicer doma na kupe, a ne paše noben.Je pa podoben mini USB-ju, a je še nekoliko manjši.Skratka:očitno rabim original!Malce sem že potelefoniral, a žal za sedaj brez uspeha.
Ima kdo kako idejo kje povprašati?Za vsak namig bom res hvaležen!

#2 Aleš

Aleš

Raziskovalec

• Members
  • 38 objav

Objavljeno 29 julij 2010 - 18:01

Imam fotoaparat Panasonic DMC-FX35(mimogrede:za podoben denar obstajajo tudi boljši!).Mi je pa v zadnjem času pričel fotke metati na interni pomnilnik namesto na kartico(ta sicer ni polna!).Nikakor mi ni mogoče fotk prenesti na kartico, saj iz neznanega razloga ta funkcija v meniju ni aktivna, čeprav obstaja.
Fotke bi moral tako preko ustreznega kabla prenesti na PC, pa od tam na kartico.Žal pa se mi je ta kabel vdrl v zemljo.Raznih kablov imam sicer doma na kupe, a ne paše noben.Je pa podoben mini USB-ju, a je še nekoliko manjši.Skratka:očitno rabim original!Malce sem že potelefoniral, a žal za sedaj brez uspeha.
Ima kdo kako idejo kje povprašati?Za vsak namig bom res hvaležen!

Glede na to, da je enak kabel uporabljen pri kar veliko vrstah aparatov, predlagam, da pogledaš na spisek na e-bay-u ( http://cgi.ebay.co.u...#ht_3194wt_1137 ) in bo verjetno nakup tudi pri nas lažji.

LP

#3 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 29 julij 2010 - 21:39

Super, prvi korak je narejen in upam, da bo od tu dalje pot do rešitve lažja!
Saj jo bom iskal tudi sam, a če še lahko kdo pomaga najti stvar pri nas, bo res prima!
Še enkrat hvala za ta prvi in pomembni korak!

#4 Aleš

Aleš

Raziskovalec

• Members
  • 38 objav

Objavljeno 30 julij 2010 - 06:49

Če si blizu Ljubljane, potem pojdi do Beseničarja, verjetno imajo kar želiš ( http://www.fotomarke...g...723&start=0 ) in obvezno preskusi, čeprav gre za standardne USB kable.

Mimogrede: ali ti aparat sploh prepozna kartico?
Če je ne, potem jo je morda treba formatirati v aparatu, lahko pa da je 'crknila', ne bilo bilo prvič da se kaj takega zgodi...

#5 mirko53

mirko53

Spammer

• Members
  • 4 638 objav

Objavljeno 30 julij 2010 - 07:09

Ko ni dopustov, sem vsak dan v LJ, sedaj pa bom skočil, ko bom imel še en opravek zraven(čakam na sporočilo s servisa, kjer imam ojačevalnik).Seveda bo vse preizkusil, kar bi prišlo v poštev!
Kartica sicer dela(no, vsaj čita se lahko z nje...), bom pa probal še z eno drugo.Malo je tudi meni čudno, da ne dela opcija za prenos fotk z internega pomnilnika na kartico.Tudi to bi bila velika stvar(v pomnilniku imam zelo pomembne spominske fotografije), a podatkovni kabel bi načeloma še vedno potreboval.
Še enkrat več hvala za pomoč! :)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov