Skoči na vsebino

IPB

Slika

Olympus Sp800 Uz Nakup?

Odgovorov v temi: 15

#1 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 12 september 2010 - 15:33

lp
imam olympus sp 550uz, vendar razmišljam da bi tega prodal in kupil najnovejšega sp800uz.
zanima me vaše mnenje, ter morebiti tudi izkušnje z novim fotičem.
zanima me predvsem zaradi zooma, saj ga uporabljam.
lp

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 12 september 2010 - 15:45

Ja, nevem če se splača. Jaz vem da ga nikoli nebi vzel, pa ne zato, ker je Olimpus, ampak zato, ker nima iskala. Ima prijatelj sp600UZ in se nikakor nisem mogel navaditi na to, da nima iskala.

#3 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 12 september 2010 - 15:55

ja vem tut mene matra tole iskalo, ampak 30x zoom je pa tut nekaj...kar rabm

#4 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 12 september 2010 - 16:12

Res je, vendar brez stojala, teh 30x ne boš dosegel. Seveda b pogoju da želiš isto sliko. No, vsaj mislim, da bo tako, naj pove več kdo, ki fotografijo obvlada.

Aja, BTW, ni samo ta z 30 zuma. Je še Fujifilm FinePix HS10 in pa Nikon P100(sicer ga ima ta "le" 26x) Pa mogoče še kak drug.

EDIT: So pa se mi zd dražji...

#5 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 12 september 2010 - 16:21

ja olympusa se dobi za 260 evrov novga, pa ima že 2Gb pomnilnika...ne rabm kartice..tole iskalo me zelo matra, saj že pri sp550, kjer je samo 18x zoom, moram večkrat za dobro sliko uporabit iskalo, da lahko dobro primem fokič...pa še olympusa sem navajen..mi je pač firma všeč.
svojega bi prodal tm za dobrih 170evrov, pa dodal nekaj evrov in imam novega veliko sposobnejšega..
kako je pa z nastavitvijo zaslonke in časov pri sp800?
pri sp550 je to enostavno in zelo uporabno.

#6 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 12 september 2010 - 20:31

Ja, sedaj vidim, da je res velika razlika v ceni. Moraš pa sam pretehtat, ali se splača dati več denarja in zraven dobiti še iskalo, ali dati manj, pa imeti fotoaparat brez iskala. Jaz vem da nebi zdržal brez iskala. =D Da si navadjen na Olimpus, to naj ne bo vzrok, kajti hitro se ga odvadiš.

Sedaj, ali jaz narobe vidim, ali ta Olimpus Sp800uz nima na vrhu tistega gumba, za premikat med nastavivami. (P,S,A,M...) Sepravi je vse to treba delati po meniju? Sepravi đe ni več toliko enostavno, pa še počasneje.

#7 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 17 september 2010 - 17:20

Tako, mimogrede, Canon je kar nekapredstavil novega SX30IS - 35x optični zoom. Le cena, bo verjetno preprevisoka =)

Objavljena slika

#8 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 17 september 2010 - 19:16

ooo tnx bom pogledal...
sem pa danes v big bangu gledu sp800, pa nima možnosti nastavljanja zaslonke in časov...to mi ni všeč

#9 jodlajodla

jodlajodla

Sufler

• Members
  • 247 objav

Objavljeno 17 september 2010 - 21:40

Če imaš dovolj denarja le z nakupom Nikon Coolpix P100 na plan :D Prezadovoljen s fotoaparatom - če se še učiš fotografiranja oz. bi rad nekaj pred SLR-ji ti ga zelo priporočam. Ima tudi možnost scen, katere prilagodijo sliko za svoj namen. Če ti čisto na kratko povem je to SLR fotoaparat, le da mu ne moreš menjati objektiva, ter mogoče nima nekaj takih možnosti. Še glede zooma ti lahko povem, da 26x optični zoom dosežeš le s stojalom in dejansko s timerjem. Seveda lahko poskusiš brez stojala, vendar bo slika meglena :smeh:

Če bi rad snemal tudi full HD posnetke pa ti priporočam še novo kartico - vsaj 8 GB :smeh: Še en nasvet: Če se želiš resno ukvarjati s fotografijo (s kompaktnim fotoaparatom), vzemi takega, kateremu lahko dokupiš rezervno baterijo.

LP

#10 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 17 september 2010 - 22:05

Ima tudi možnost scen, katere prilagodijo sliko za svoj namen.

Mislim, da ima to vsak tak fotoaparat, je pa pa res, da je ta funkcija kar uporabna.

Če ti čisto na kratko povem je to SLR fotoaparat, le da mu ne moreš menjati objektiva, ter mogoče nima nekaj takih možnosti.

Dejstvo je, da ko enkrat primeš (D)SLR v roke, si ne želiš več iti nazj na kompakta, vsaj jaz ne =) DSLR omogoča ogromno več kot kompakt.

Še glede zooma ti lahko povem, da 26x optični zoom dosežeš le s stojalom in dejansko s timerjem. Seveda lahko poskusiš brez stojala, vendar bo slika meglena

Točno tako, za čisto sliko je potrebno še stojalo. Oz, če nimaš stojala, napolni eno vrečo z fižolom (ali pač kako drugo tako rečjo) in gor enostavno postavi fotoaparat. Vrečo pa daš nekam na skalo, kamorkoli.

vzemi takega, kateremu lahko dokupiš rezervno baterijo.

:D najdi mi takga, ki mu ne moreš dokupiti baterij/e =)

Je pa tako, tako velik zum, res nevem za kaj boš potreboval. Za šport? Za fotolov?

#11 jodlajodla

jodlajodla

Sufler

• Members
  • 247 objav

Objavljeno 18 september 2010 - 09:23

1.) Verjamem, da ko kupiš SLR-ja nočeš več nazaj na kompaktnega - edino kar je, so objektivi (za vsako nadgradnjo minimalno 200 - 300 €) :D
2.) Vsekakor za tak zoom priporočam le stojalo, ki ima "stopala" gibljiva, da se lepo prilegajo terenu in pa glavo, ki jo lahko iztakneš iz nastavka.
3.) Glede baterije pa lahko najdeš kakšno izjemo ali pa take, ki imajo dodatne baterije po več 50€ :smeh:
4.) Scene niti ne potrebuješ nastavljati, saj imaš funkcijo za prepoznavanje scene.
5.) Če dejansko želiš zoom za makro, pa naredi preskok na SLR in makro objektive.

Meni je tako velik zoom prišel prav pri fotografiranju štorkelj, katere te opazijo na zelo veliko razdaljo. LP

#12 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 18 september 2010 - 11:57

SLR-ja nočem ker nimam keša za te zadeve....kompaktni fotkič ima vse objektive not (makro,širokikot,zoom), kar je zame čist dovolj.
večkrat mi je pravprišel zoom, zato od njega ne boli glava. če ga bi pač rabu ga bi imel. je pa res da sem že večkrat slikal pokrajine, gore, živali.... iz velike razdalje, zato bi mi zoom tudi prišel prav.
sedaj imam 18x zoom in je čist vredu, ampak če bi pa imel večji zoom bi bilo pa še bolje.
na Olympus sp800uz, ne moremo nastavljat zaslonke in časov...nima AA baterij, njihova pa stane 45evrov. če mi sedaj recimo zmanjka baterije, grem na petrol in nabavim pa imam za 600posnetov. no saj imam dva kompleta pomnilnih. ta fotkič pravtako nima okularja, kar je zelo dobro pri slikanju v soncu ali pa pri velikih zoomih, saj je takrat potrebno imeti mirno roko. nima možnosti dodatnih fashov.... uglavnem lep je ampak me je razočaral.
sedaj sem uč vrgel na canona SX30IS in vrjetno bo nekoč moj.

hvala za odgovore

#13 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 18 september 2010 - 12:37

jodlajodla: Res DSLR-ji so dragi.

Mario: Ja, vem kako je 18zuma, kar dosti. Vendar je že kar težko slikati iz roke, oz je slika motna v večini primerov. Za 30x zoom, uf, stojalo (oz. trdna podlaga) je nujna. Okular pa je skoraj nujen. Vsaj zame. No, skratka, povej kako se boš odločil, in kakorkoli se boš, upam, da boš zadovoljen z nakupom.

Lp

#14 Mario

Mario

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 18 september 2010 - 12:41

ja vem ja sicer 18x je še v mejah normale.če ga lepo držim in v dobrih pogojih ni težav. okular pa seveda pripomore k mirnemu držanju....
ja sj tale canon ima 36x zoom kar je dvakrat več....
sicer pa sploh ne vem kje je meja? kot je vidt in pričakovat bo v dveh letih 50x zoom.
bom sporočil glede odločitve in nakupa..

#15 jodlajodla

jodlajodla

Sufler

• Members
  • 247 objav

Objavljeno 18 september 2010 - 15:05

Odločitev je seveda tvoja, ti pa seveda povem še nekaj stvari, ki bodo mogoče vplivale na tvojo odločitev.
Zdi se mi, da se ti ne splača čakati na Canon-a, ker boš pred njem dobil še kakšen SLR fotoaparat, ki bo imel enako ceno z dvema objektivoma :D Glede na to, da se precej nagibaš k modelu SX30IS, mu seveda P100 ne more biti večja konkurenca - le pri snemanju.

Enostavno ti priporočam, da si vzameš dva popoldneva. Prvega izkoristiš za ogled različnih modelov na spletu, pogledaš posnetke na YouTube, dejanske razlike med fotoaparati in cene. Drugega nameniš trgovini, kjer imajo raztavljene te modele in vsakega za drugim preiskusiš.

Če veliko fotografiraš rože, žuželke in ostalo, ti bo makro še kako prav prišel, za tiste najbolj fine podrobnosti. Makro je seveda omejen, ker ga lahko uporabiš le na določeni razdalji - odvisno od podpore objektiva. LP

#16 Ivan Susteric

Ivan Susteric

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 09 avgust 2011 - 09:00

Če imaš dovolj denarja le z nakupom Nikon Coolpix P100 na plan ;) Prezadovoljen s fotoaparatom - če se še učiš fotografiranja oz. bi rad nekaj pred SLR-ji ti ga zelo priporočam. Ima tudi možnost scen, katere prilagodijo sliko za svoj namen. Če ti čisto na kratko povem je to SLR fotoaparat, le da mu ne moreš menjati objektiva, ter mogoče nima nekaj takih možnosti. Še glede zooma ti lahko povem, da 26x optični zoom dosežeš le s stojalom in dejansko s timerjem. Seveda lahko poskusiš brez stojala, vendar bo slika meglena ^_^

Če bi rad snemal tudi full HD posnetke pa ti priporočam še novo kartico - vsaj 8 GB :P Še en nasvet: Če se želiš resno ukvarjati s fotografijo (s kompaktnim fotoaparatom), vzemi takega, kateremu lahko dokupiš rezervno baterijo.

LP

Pozdravljeni.
Sem že malo v letih, in sem dosti pozno začel z Fotografijo, prej Olympus-a FE-340, zdaj imam Nikon Coolpix P100.
Vidim da imate debato o Nikon Coolpix-u P100, pa bi prosil malo pomoči, oziroma odgovor, ali nasvet na vprašanja.
Naredil sem kar nekaj Slikovnih posnetkov, moti me, zakaj ne morem vedno v Makro načinu,
v Programu " SCENE " dobro izostrit objekta za snemanja. Včasih uspe, drugič spet ne.
Mi prosim lahko svetujete, v kateri od Nastavitev bi lahko ( naj ) snemal z Makrom, mogoče v: P, S, A, M,
ali ostanem v Programu " SCENE ", in Close-up. Zanima pa me tudi, ali lahko pri snemanju Video posnetkov
" odstranim " tisti ZVOK, ki se sliši ko izostruje, ali je to treba vzeti v zakup. Vem da lahko komplet Zvok izklopim.
Ali se splača dokupit " Neoriginalno baterijo " EN-L5 za Coolpix P100, ali je boljše dokupiti Original Nikon ??
Za Vaše odgovore HVALA LEPA. Če je kdo tako prijazen, mi lahko kaj napiše tudi na E-mail: dzony006@gmail.com ;
Lep pozdrav VSEM, in veliko užitkov pri snemanju, in seveda čim boljše posnetke vam želim. Ivan.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov