Skoči na vsebino

IPB

Slika

Počasen Računalnik

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 8

#1 Voros Niko

Voros Niko

nOObie

• Members
  • 17 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Prekmurje

Objavljeno 17 avgust 2011 - 19:05

Zanima me, zakaj mi računalnik počasi dela.
Vsako leto mi pride en tip popravit računalnik in ko ga popravi dela kot nov.
Po letu dni je računalnik SPET zelo počasen :)
bral sem nekaj lekcij na ZMAGA.COM ampak še vedno nisem dovolj zrel da bi ga popravil sam
nekoliko sem še začetnik

imam pa takšnega računalnika:
Processor: AMD athlon™ 64 processor 3800+ 2.40 GHz
1GB ram
64 bit operating system

HVALA ZA POMOČ!

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 17 avgust 2011 - 20:49

Ponavadi začne počasi delati zaradi vse nesnage, ki jo nanesemo na PC med igranjem ali brskanjem po spletu in podobno.
Mogoče izbriši datoteke v TEMP mapi, iz dodaj odstrani izbriši vse toolbare in podobne stvari.
Uporabi kakšen CC Cleaner ali Defraggler tako da malo počistiš register in tudi da disk malo defragmentiraš.
Če se malo bolj spoznaš pa zaženi še msconfig in preveri kaj vse se zaganja ob zagonu windowsev in tisto kar ne potrebuješ odklukaj in ti bo delal tudi zaradi tega hitreje.

#3 Voros Niko

Voros Niko

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 18 avgust 2011 - 15:26

Ponavadi začne počasi delati zaradi vse nesnage, ki jo nanesemo na PC med igranjem ali brskanjem po spletu in podobno.
Mogoče izbriši datoteke v TEMP mapi, iz dodaj odstrani izbriši vse toolbare in podobne stvari.
Uporabi kakšen CC Cleaner ali Defraggler tako da malo počistiš register in tudi da disk malo defragmentiraš.
Če se malo bolj spoznaš pa zaženi še msconfig in preveri kaj vse se zaganja ob zagonu windowsev in tisto kar ne potrebuješ odklukaj in ti bo delal tudi zaradi tega hitreje.

izbrisal sem že vse toolbare, samo ne najdem tiste TEMP datoteke
danes sem si naložil CC Cleanera, ampak ne razumem se ravno vanj :)

#4 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 549 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 18 avgust 2011 - 19:20

danes sem si naložil CC Cleanera, ampak ne razumem se ravno vanj :)

A.)
Zavihtek "Cleaner">klik na "analyze"(počakaj da zmelje kar ima)>klik na "run cleaner"

B.)
Zavihtek "Registry"> klik na "scan for issues" ko zmelje kar ima> klik na ""Fix selected.."> v okencu "NO" in potem "Fix all..."

To je večinoma to.

Potem zavihtek "Tools"
-Pod "Uninstall" izbriši stvari ki jih ne potrebuješ
-Pod "Startup" programom preprečiš da se zaženejo z windowsem.

Klikni Defrag in počakaj da ti napiše da je končal kar zna trajat(tudi po par ur)

Tukaj imaš še en vodič;
http://www.racunalni...showtopic=69515

#5 Voros Niko

Voros Niko

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 19 avgust 2011 - 16:43

hvala
res je pomagalo, računalnik je postal vsaj 75% hitrejši
danes pa se mi je pojavila nova težava na prenosniku, ko sem si hotel dati eno sliko za ozadje in sem odprl tisto mapo z ozadji
problem je v tem da se mapa ne odziva in s tem tudi gumb start in cela spodnja vrstica z ikonami. Prav skoraj nič se spodaj ne odziva
in ne vem kaj naj storim

#6 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 19 avgust 2011 - 16:47

Temp mapo ponavadi najdeš tako, da kr v raziskovalec ali pa tja v RUN (zaženi komando) napišeš %temp% in ti bo odprlo to mapo, kjer se začasne datoteke shranjujejo.

Če se ti je pa vse skupaj prenehalo odzivati pa mogoče poskušaj reset / restart prenosnika. Če nič ne prime potem pritisni gumb za vklop na prenosniku in ga drži deset sekund in se ti bo izklopil. Potem pa ga znova prižgi in še enkrat poskušaj zamenjati ozadje. Drugače pa niti ni nujno, da je željeno ozadje v mapi z ozadji, lahko tudi izbiraš po drugih mapah.

#7 Voros Niko

Voros Niko

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 19 avgust 2011 - 17:23

temp datoteko sem našel in sem izbrisal samo google toolbar
Objavljena slika

z restartom ni šlo, druga možnošt pa je šla. NAJLEPŠA HVALA!

#8 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 19 avgust 2011 - 19:15

Načeloma lahko znotraj te temp mape izbrišeš vse datoteke (katere ti seveda sistem v tistem trenutku pusti).

Drugače imaš pa v opravilni vrstici veliko in še več programov, ki ti stalno delujejo v ozadju, tako da se ne čudim, da ti PC deluje zelo počasi.
Mogoče kakšne programe in pripomočke katere ne rabiš odstrani, da se ti ne zaženejo ob zagonu (ponavadi imajo vsi programi v njihovih nastavitvah, da lahko onemogočiš zagon programa ob zagonu windowsa).

#9 Voros Niko

Voros Niko

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 23 avgust 2011 - 16:20

hvala za nasvet
zdaj sem odstranil nekaj programov, ki jih ne potrebujem in res da računalnik deluje hitreje
HVALA!
imam pa nov problem: računalnik se po 15 minutah izklopi sam
in ne vem kje je problem

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov