Skoči na vsebino

IPB

Slika

Projektor Povezava

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 16

#1 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 02 februar 2012 - 22:12

Imam sledeče vprašanje. Imam televizijo, dvd predvajalnik in projektor. Televizija in dvd predvajalnik sta povezana preko HDMI. Sedaj bi povezal še dvd in projektor s HDMI. Zanima me kaj bo z zvokom. Je možno da bi video predvajal na projektorju (preko dvd predvajalnika) zvok pa bi se predvajal na zvočnikih od televizije?

#2 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 02 februar 2012 - 22:38

Skoraj verjetno imaš še tako na predvajalniku, kot tudi TVju kakšen zvočni izhod ter vhod, preko katerega lahko pelješ zvočno sled. Če ne drugače pa na kakšne zvočnike za računalnik ;)

#3 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 03 februar 2012 - 11:09

Aha. Pa še nekaj me zanima. Zanimam se za nakup takega ključka za wirelless prenos podatkov z PC-ja na projektor.

OPTOMA Wireless ključ
Problem je ker v dnevni sobi nimam odlične wireless povezave (2 od 5 črtic) in se bojim da se filmov ne bo dalo gledat. Kaj menite?

#4 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 03 februar 2012 - 14:01

Ni vse v moči signala, predvsem je tu pomemben faktor pasovna širina oz. pač zmogljivost prenosa. Prvo to testiraj, potem šele lahko ugotavljaš, če se da, ali ne.
Ker v kolikor sem seznanjen naj bi HD filmi potrebovali okoli 20MBps za gladko, kvalitetno delovanje.

Zase vem, da je bilo treba doma gigabitno povezavo vlečt, da so FHD filmi s kompa na TVju gladko laufali in da se jih je dalo previjati.

#5 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 03 februar 2012 - 14:07

Oprosti če sprašujem kakšna neumna vprašanja, ampak kako naj stestiram zmogljivost prenosa?
Največ bi pa predvajal DivX filme, tako da domnevam da bi bil lahko slabši prenos.

#6 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 04 februar 2012 - 09:40

Speedtest mi vrne takšne rezultate
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 807.71Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 2.87Mb/s

Je to dovol za prenos filma po brezžičnem omrežju?

#7 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 04 februar 2012 - 11:20

Speedtest je hitrost internetne povezave, torej od tebe doma, v splet.
Tebe bolj zanima, kakšen je bandwitdh tvoje brezžične povezave, ane?

S čim takim poskus http://www.passmark....th_testing.html tam kjer bi želel imeti projektor.

#8 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 06 februar 2012 - 17:42

Nisem se odločil za nakup wireless ključka, bom raje kar s kabli povezal.

Rad bi povezal vse preko dvd playerja da bi se potem dalo vse gledat na projektorju. Se pravi tako:
DVD -> TV (3 činči rdeč,bel,rumen)
DVD -> projektor (HDMI)

Rad bi povezal še vmesnik od T2 na DVD, da bi potem lahko tudi to gledal na projektorju. Problem je ker
ima DVD player le HDMI out in component video out priključke. Nima pa nobenih IN priključkov.
A je to kar hočem sploh možno?

#9 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 07 februar 2012 - 01:26

Če nima vhoda (kar ga ponavadi nimajo), potem ni mogoče...
A projektor pa nima še kakšnega drugega vhoda oz. več le-teh?
Bolje je potem povezati:

DVD->TV (LRV činči , torej bel in rdeč za zvok ter rumen za video)
DVD->projektor (HDMI)
T2vmesnik -> TV (ne vem kakšni so tu možni izhodi in kakšni so možni vhodi v TV)
T2vmesnik -> projektor (enako kot zgoraj)

#10 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 08 februar 2012 - 11:03

Super hvala ti. Tako kot si napisal sem povezal in dela vse.

Dejansko je tako, da če imam na tak način povezano morem, če gledam kaj na projektorju imeti TV odprt,
ker je zvok povezan na zvočnike od TV.
Verjetno če bi si omislil hišni kino bi se dalo vse lažje priklopit(kar preko DVD playerja od hišnega kinota, ker ima več priklopov) in zvočniki bi delovali posebej?

#11 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 08 februar 2012 - 18:55

Ja, gre tako,
lahko še pa vedno kupiš računalniške zvočnike (če jih še nimaš) in pa konverter, ki iz dveh činčev preklopi na 2,5" bananco, pa povežeš na zvočnike.
Seveda je zvok na "hišnem kinu" neprimerno boljši. ;)

#12 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 11 februar 2012 - 17:28

Malo sem se še pozanimal in ugotovil, da brez AV sprejemnika verjetno nebom imel takih funkcij kot jih želim.
Najverjetneje bom povezal tako.

PC, DVD player, TV vmesnik ->[HDMI]-> AV sprejemnik
AV sprejemnik ->[HDMI]-> TV
AV sprejemnik ->[component 4PbPr]-> Projektor
AV sprejemnik -> zvočniki

Priporočali so mi Onkyo AV sprejemnike. Potrebno je da ima pretvorbo digital/analog (HDMI ->4PbPr),
pa tudi neki v zvezi z možnostjo določanja resolucije za vsak izhodni kanal, saj je resolucija na TV in projektorju drugačna.

A je ta dovolj dober? Kaj je točno podatek ki mi pove ali ima te funkcije ki jih rabim?
onkyo-tx-sr608

Hvala.

#13 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 12 februar 2012 - 16:21

Tole ni ravno moje področje, lahko pa povem svoje mnenje...
Ne rabiš ravno izdati 550€ za AV sprejemnik... Lahko pa, če imaš denar.
Kaj takega bi pomoje zadostovalo:
http://www.mimovrste...-nr509-crn#tech

Kar je pri tebi pomembno je, da ima zadeva primerne vhode in izhode. Torej za vhod potrebuješ 3 HDMI
za izhod pa 1x HDMI, 1 composite ali component video in 1x analog audio.

Vse to nudijo tudi cenejši (tudi tale)...
Kar se tiče določanja ločljivosti, pa mislim da bo to opravilo prevzel projektor sam, ne garantiram pa 100%, vem samo, da AV sprejemniki, ki upravljajo striktno video kanale znajo bit krepko dražji (nad jurčka)...

#14 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 14 februar 2012 - 09:02

Ugotovi sem, da dejansko nebom mogel tako povezat kot sem zgoraj napisal, saj nobeden
av sprejemnik ne podpira predvorbe HDMI -> Component. Tako da to odpade.

Razmišljel sem da bi nabavil sprejemnik s 3 HDMI vhodi, 1 izhodom in na izhod dau splitter signala.
Vendar se bojim kako bo z resolucijo, saj ima TV različno resolucijo kot projektor.
A mislite da bo sprejemnik sam to spreminjal?

#15 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 14 februar 2012 - 17:09

http://www.eu.onkyo....980,11932,12020
Glede na malenkost novejše modele tule, naj bi vsak imel 1 komponentni video izhod in 2 composite video izhoda...

Pomoje razlika med modeli ne more bit tako ogromna (končnica 9 pač leto novejši od tistega z 8)...

#16 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 14 februar 2012 - 18:37

Problem ni v tem da nima compnent izhoda. Problem je da ne pretvarja iz hdmi vhoda na component izhod.

Slikca

#17 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 02 marec 2012 - 19:33

Pozdravljeni.
No Onkyo TX-NR509 je doma + splitter.
Imam pa problem. Kot sem že v prejšnjih postih napisal bi s splitterjem razdelil signal, ki pride iz av sprejemnika v televizijo in projektor. No zadevo sem poskušal priklopiti vendar ne dela kot bi bilo treba. Na forumih sem bral, da splitterji niso kompatibilni z vsemi napravami, vendar pri meni če povežem:
PC -> av sprejemnik -> splitter ->TV
-> projektor

zadeva deluje. Če pa povežem druge naprave na vhod (DVD, TV vmesnik) pa zadeva ne deluje (moder zaslon). Poskusil sem na DVD playerju spremenit resolucijo na auto, vendat nič ne pomaga.

A se komu sanja kaj ga moti?

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov