Skoči na vsebino

IPB

Slika

Garancija "se Zgodi" + Uničen Objektiv Na Dslr

Odgovorov v temi: 7

#1 MihaP

MihaP

Raziskovalec

• Members
  • 82 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 08 februar 2012 - 16:24

Pozdravljeni!
Imam DSLR fotoaparat Canon 7D, s katerim sem v kompletu dobil tudi osnovni Canon Efs 18-200mm objektiv.
Poleg redne cene za komplet sem doplačal še za dodatno troletno garancijo "Se zgodi", ki naj bi krila vse poškodbe, tudi tiste mehanske, ki sem jih povzročil iz malomarnosti. Je tko? Torej, če mi pade fotoaparat v prepad, ga enostavno nesem tja in brezplačno zamenjajo?
KAKO PA JE Z OBJEKTIVOM? Tudi spada v to garancijo, glede na to da sm kupu "body kit" komplet, skupaj zapakirano in pod isto ceno?
Sicer pa, kako je s preverjanjem vzroka poškodbe? Gre stvar kako preko zavarovalnice ali česarkoli drugega? ALi zgolj na moje besede, kako se je nekaj zgodilo?

Sedaj je pa tako:
Komplet imam že skoraj 3 leta. 7D dela odlično, objektiv pa je ves zguncan.
Želel bi ga zamenjati. Lahko preko te garancije kako zmutim?
Ga npr vržem ob neke skale in zatrdim, da je padel. Brez fotoaparata! Ima kdo kakšen predlog, idejo, izkušnjo.
Ti dajo potem kar pač novega, je treba dokazovati, se lahko zgodi da ga le popravijo in ti vrnejo istega? Kje je meja, kje varnost zanje, da ljudje ne bi izkoriščali?
Tako naivno se mi zdi z njihove strani.

Hvala za odgovore, Lp ;)

#2 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 08 februar 2012 - 17:57

Vsak izdelek že ob nakupu pridobi garancijo proizvajalca. Kupci v Big Bang trgovinah se lahko odločite še za dodatno zaščito »Se zgodi« in hkrati z izdelkom za izjemno ugodno ceno kupite popolno zaščito, ki precej presega običajno proizvajalčevo garancijo. Izbirate lahko med 3 ali 5 letno zaščito in tako izdelek zaščitite v primeru morebitnih napak v materialu oziroma napak, nastalih pri izdelavi izdelka, in celo pred nepredvidenimi poškodbami, npr. udarom strele, padcem ipd.

V času podaljšane zaščite bo celoten strošek ali del stroška popravila oziroma stroške zamenjave izdelka krila Big Bang popolna zaščita »Se zgodi«. Ta zaščita je mogoča le ob nakupu izdelkov v trgovinah Big Bang po vsej Sloveniji.

Zaščita »Se zgodi« krije celoten strošek popravila, razen v primerih, kadar nastane škoda zaradi nenamerne nerodnosti: padca, razbitja, napačne uporabe izdelka ali vdora tekočine v izdelek. V takšnih primerih morate plačati lastni delež, katerega višina se razlikuje glede na vrsto izdelka:
-lastni delež v višini 25% škode oz. najmanj 30 € v primeru stacionarnih izdelkov
-lastni delež v višini 33% škode oz. najmanj 90 € v primeru prenosnih izdelkov

Katere izdelke lahko zaščitite, kateri škodni primeri so vključeni v zaščito »Se zgodi«, kako prijavite škodo, v katerih primerih morate plačati lastni delež in druge podrobnosti zaščite »Se zgodi« so navedene v letaku.

#3 MihaP

MihaP

Raziskovalec

• Members
  • 82 objav

Objavljeno 08 februar 2012 - 21:33

mhm. Okej, hvala za tole.
Torej jih moraš nekako prepričati, ko poveš razlog.
Ima kdo kakšno konkretno praktično idejo, kaj navesti kot razlog?
Želim torej nov objektiv, brez plačila.

#4 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 08 februar 2012 - 21:53

Hja, težko... razen če crkne samo od sebe.

(ali pa če znaš odpreti zadevo ter nekaj pokvariti, brez da je opazno)

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 08 februar 2012 - 23:25

če je "razguncan" ti AF sigurno nima več takšne ostrine kot na začetku? Vsaj pri meni, ko se je razguncala prva leča ni bilo več tiste prave ostrine. Po mojem je najboljše da pošleš v garancijo in se dogovori, da ti javijo ali gre pod garancijo ali na tvoje stroške. V primeru da gre na tvoje stroške vprašaš za okvirno ceno in če ti ni prehuda plačaš, drugače pa vzameš objektiv nazaj kakršen pač je...

#6 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 08 februar 2012 - 23:43

S tem da pazi, dokler je zadeva po se zgodi garancijo na servisu, garancijska doba teče in se ne podaljšuje!

#7 MihaP

MihaP

Raziskovalec

• Members
  • 82 objav

Objavljeno 15 februar 2012 - 10:10

S tem da pazi, dokler je zadeva po se zgodi garancijo na servisu, garancijska doba teče in se ne podaljšuje!

Jah, objektiv in body sta v popolnoma noven stanju. brez praske, padca. vedno sem pazljiv in vedno imam vse v torbi. Edino nekajkrat sem z objektivom butnil v kakšen rob, ko em imel fotoaparat na rami. pa še to malenkostno. Ampak je vseeno malenkost lufta. res minimalno. Vseeno pa pri makro fotogrsfiranju nikakor ne morem dobiti popolnoma ostre slike - uporabljam ta objektiv in drago aktomatsko makro predlečo + stojalo + reflektor + bliskavico. ---> rosna kapljica še vedno ni popolna. In to ne vem kako odpraviti. (nastavitve v fotoaparatu so okej naštimane)

#8 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 15 februar 2012 - 12:46

Jah, objektiv in body sta v popolnoma noven stanju. brez praske, padca. vedno sem pazljiv in vedno imam vse v torbi. Edino nekajkrat sem z objektivom butnil v kakšen rob, ko em imel fotoaparat na rami. pa še to malenkostno. Ampak je vseeno malenkost lufta. res minimalno. Vseeno pa pri makro fotogrsfiranju nikakor ne morem dobiti popolnoma ostre slike - uporabljam ta objektiv in drago aktomatsko makro predlečo + stojalo + reflektor + bliskavico. ---> rosna kapljica še vedno ni popolna. In to ne vem kako odpraviti. (nastavitve v fotoaparatu so okej naštimane)

Si poskusil ročno nastavit fokus? Ker meni ko je spredna leča migala, autofokus ni bil povsem na mestu... poskusi ročno sfokusirat in boš videl če je OK... sicer pa čim kaj miga, se hitro kje zamakne fokus, tako da jaz bi dal popravit (v primeru da strošek ne bi bil prevelik).

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov