Skoči na vsebino

IPB

Slika

Instal Win 7

windows 7

Odgovorov v temi: 23

#1 Tadej

Tadej

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 31 marec 2012 - 19:05

Pozdrav,

namen imam namestiti Windowse 7 64 bit. Trenutno imam xp-je 32 bit in dve particiji C (instaliran windows) in D (podatki).

Zanima me ko bom preklopil CPU na 64 bit (da bom lahko inštaliral win 7) ali mi bo podatke z particije D zbrisal?

hvala

#2 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 31 marec 2012 - 19:59

Živjo. Nisem čisto prepričan. Gledal sem na Googlu in sem videl, da so dve možnosti, ker nemoreš direktno iz Windows xp v Windows 7 dati datoteke.

Prva možnost je ta, da nadgradiš na VISO, ki to naj bi omogočala potem pa na Windows 7. Tega se ne priporoča ;).

Priporoča se to, da vstaviš DVD notri pri tem pa ne zaženeš ampak odpreš to datoteko in pri tem odpreš migsetup.exe, ki ti nekaj mora odpreti pri tem imaš tam, da se ti pokaže takšna slika. Ti samo klikni na prvo in tako naj bi dodal katere podatke hočeš shraniti. Nemoreš pa dati gor aplikacij.
Objavljena slika

Objavljena slika

Takole bi moglo izgledati. Upam, da si do sem prišel. Sam še nisem nikoli sprobal.

Objavljena slika

Potem pa lepo zaženeš. Upam, da ti deluje.

Lep pozdrav

#3 Tadej

Tadej

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 31 marec 2012 - 20:24

kaj pa podatki na D a če je nova inštalacija jih pusti pri miru a tudi tam kaj naredi?

#4 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 31 marec 2012 - 22:47

Ko vztaviš DVD/USB zi W7, imaš opcijo Nadgradi in opcijo Custom (advanced)

Custom je clean instal (vse na novo)
Nadgradi, pa ti nadgradi sistem. Particije si nastaviš, stare podatke pa najdeš, mislim da v dokumentih, pod neko XP oznako. Jih samo prekopiraš v željene mape.

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 01 april 2012 - 06:26

Če misliš instalirati na C: particijo, potem ti D: particije ne spreminja.
Edino kar moraš paziti je pred instalacijo novega OSja, kjer imaš manegement diska, da samo izbereš želeno particijo in da ne brišeš / spreminjaš preostalih particij.
Ob sveži instalaciji ti pa seveda C: particijo formatira (je kar priporočljivo), razen če greš v nadgradnjo sistema. Kar pa kot je bilo že omenjeno nisem prepričan, če deluje direktno iz XP -> Win 7.

#6 Tadej

Tadej

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 01 april 2012 - 11:30

hvala vsem saj matralo me je samo to da mi ne bo še kaj delal na D disku če bom izbral da ga instalira na C

#7 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 01 april 2012 - 12:56

In pa kake podatke, ki jih res nebi rad izgubil, kake dokumente itd. shrani se jih še nekam druga. Za vsak slučaj, nioli ne veš, če boš kaj zafrknil pri namestitvi ali pa da bo Windows kaj narobe naredil...

#8 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav
  • Kraj:mb

Objavljeno 21 maj 2012 - 21:49

pozdravljeni bom kr uporabil to temo, danes se mi je zrušil sistem (win7), ko sem probal da bi ga inštaliral ponovno gre vse lepo glatko pri inštalaciji (formatiranje diska,nalag. win.,..) no ko pa se po inštalaciji win samodejno resitira da dokonča namestitve pa mi pokaže Objavljena slika
in se računalnik resitira. Ko pa se prižge ponovna pa se je pojavlo še nekaj (zgornji del slike to kaj je v kvadratku-(tega prej nisem miel ob zagonu račn.)
Objavljena slika
a ima gdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe? saj nemorem nikak zagnat računalnika dokonca ker se mi po modrem zaslonu sam resitirain negre dokonca namestit windowsov. Lp.

#9 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 00:39

Napaka v grafičnih gonilnikih oz. v samem delovanju grafične...

Gonilnik se ti namreč obesi, nato se ne more ponovno zagnat, zato error.

#10 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 08:54

torej če hočem da mi računalnik dela normalo moram zamenjati grafično? ali obstaja duračna rešitev? ......DaMachk hvala za odg. :)

#11 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 14:08

Prvo bi s kakšno drugo grafično kartico poskusil, če si jo lahko kje sposodiš, da preveriš, če je res kaj z grafično.
Druga možnost je, da je kaj narobe z goniliki na tvojem mediju z Windowsi.

Potegni dol kakšno drugo verzijo (če imaš original, lahko to brez težav narediš, v primeru da ni krekana/kakšnega loaderja, ker se smatra kot varnostna kopija in je itak važen samo licenčni ključ) in poskusi s tisto inštalacijo.

#12 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 20:15

toti win. sem že inštaliral parkrat na različnih računalnikih pa tam ni problema, probal sem tudi z ubuntu 11.04,11.10 in 12.04 kod tudi win xp pa nič :unsure:

#13 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 21:50

pozabil sem dopisat da si nimam nikjer za sposodit grafično. Ali obstaja kakšen program da bi to "popravil"? lp

#14 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 22 maj 2012 - 21:54

Sokol, s kergea dela MBja si?
Če maš PCI-e grafično, se lahk zmenma, pa daš za sok/čaj/neki, pa ti prnesem v MB? :D
Sem večino tedna gor, med vikendom pa hodm domov.
Tk da če rabiš, se lahk zmenma, pa če nisi zdej nekje v vukoljubini :D

#15 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 23 maj 2012 - 20:23

evo končno mi je uspelo spravit gor win xp (sposodo sem si vse wind. od 95 naprej :P ) samo mi se noče z netom povezat, kak se že ponovno nastavi omrežje? (povezan je prek ruterja prek kabla) .... moja grafična pa je taka
Objavljena slika
Objavljena slika

#16 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 23 maj 2012 - 22:48

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2574#sp

Tu so podatki o tvoji grafični :P

Če maš preko routerja samo pustiš samodejne nastavitve, a ne?

#17 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 24 maj 2012 - 07:08

na win. 7 vse samo naredi (sam se priključi na net), tu na xp-ju (uspelo mi je inštalirat home verzije pro ne dela XD) sem probal z čarovnikom da bi nastavil omrežje pa negre.

#18 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 24 maj 2012 - 11:02

Potrebuješ za začetek gonilnike mrežne kartice, če je integrirana na matično ploščo, potem namesti gonilnike matične plošče...

#19 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 24 maj 2012 - 19:54

sem inštaliral vse cd-je kaj sem polek kompa dobil (za matično ploščo) razen za grafično ko inštaliram se mi računalnik ob ponovnem zagonu noče dokonca zagnat oz. Odpret win. Bi prosil ce mi gdo napise postopek kak se vspostavi internet, kajti meni nikak ne rata očitno delam nekaj narobe. pa najlepša hava obema za odgovore.

#20 sokol

sokol

nOObie

• Members
  • 12 objav

Objavljeno 24 maj 2012 - 19:54

sem inštaliral vse cd-je kaj sem polek kompa dobil (za matično ploščo) razen za grafično ko inštaliram se mi računalnik ob ponovnem zagonu noče dokonca zagnat oz. Odpret win. Bi prosil ce mi gdo napise postopek kak se vspostavi internet, kajti meni nikak ne rata očitno delam nekaj narobe. pa najlepša hava obema za odgovore.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: windows 7

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov