Skoči na vsebino

IPB

Slika

Picasa - Kam Shrani Spremembo Fotografije

Odgovorov v temi: 3

#1 mirodel

mirodel

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 07 april 2012 - 16:15

Mi lahko kdo pojasni kam shrani Picasa podatke o varnostnih kopijah fototografij, ki so bile "obdelane" in ko potem klikneš na ikonco "shrani urejene fotografije na disk" ter se pojavi obvestilo v okenčku "ustvarjene bodo varnostne kopije teh datotek" Zanima me tudi, kako vplivajo varnostne na zasedenost diska. Žal meni tega doslej ni uspelo razvozlati, disk na PC-ju pa je presenetljivo hitro poln. Zdaj sicer te operacije enostavno ne izvajam več, a rad bi počistil nepotrebne datoteke, da pridobim spet nekaj prostora na disku.
Vnaprej hvala na odgovoru.

#2 Robert Potokar

Robert Potokar

nOObie

• Members
  • 1 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 08 april 2012 - 07:34

1. Picasa vse spremembe zapisuje v datoteko ".picasa.ini", (nahaja se v mapi kjer so izvorne slike, je skrita datoteka).

2. PO operaciji "shrani urejene fotografije na disk", pa izvorne datoteke shrani v mapo ".picasaoriginals", (nahaja se v mapi kjer so izvorne slike, je skrita mapa).

Da bi to mapo/datoteko lahko videl in po potrebi pobrisal, moraš v raziskovalcu vklopiti, (imeti moraš administratorske pravice):

Tools -> Folder Options -> View -> Hidden files and folders
Orodja -> Možnosti mape -> Pogled -> Skrite datoteke in mape ----(označi -> Show hidden files and folders)

Tools -> Folder Options -> View -> Hide extensions for known file types
Orodja -> Možnosti mape -> Pogled -> Skrij pripone za znane vrste datotek ----(NE sme biti označeno)

!!! Pobrišeš mapo ".picasaoriginals" v vsaki mapi kjer imaš slike in izprazneš koš.

Preverjeno na Windows 7, Picasa 3.9, (velja za vse Windows-e XP,Vista...)

Spodaj slikica za boljšo predstavo...če ne pa robert.potokar@gmail.com

Posted Image

#3 mirodel

mirodel

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 08 april 2012 - 08:51

Neverjetno, skoraj nisem pričakoval kaj takega. Iskrena zahvala za tako izčrpen odgovor. Ko se po enotedenski odsotnosti vrnem, takoj prekusim recept in se oglasim.
Lep pozdrav, Rak.

#4 mirodel

mirodel

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 15 julij 2012 - 11:41

Uspelo mi je priti do skritih datotek in počistiti kar precej prostora. Odslej pri obdelavi fotk ravnam drugače, tako, da ne podvajam datotek.
Čeprav z zamudo, a vendar, hvala za info.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov