Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ali Je Mogoče

disk program sata 3.0 ponovni zagon

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Suzuki Bk

Suzuki Bk

Raziskovalec

• Members
  • 56 objav

Objavljeno 23 junij 2012 - 15:53

Zanima me, ali obstzaja kje kak program, ki bi med samim delovanjem sistema zaznal na novo priklopljen disk. Torej Zaženem računalnik sistem se v celoti naloži, zatem v sam računalnik preko priključka sata priklopim disk. Vsaj pri meni je tako, da sistem oziroma računalnik diska ne zazna, če ne restartam ponovno samega računalnika. Zanima me, ali obstaja program, ki bi omogočil da bi sistem prepoznal na novo priklopljen disp preko sata 3.0 priključka.

Hvala

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 23 junij 2012 - 15:57

Hja, sata načeloma ni hotplug sistem, zato ti ga ne bo nikoli zaznal (razenl, če se greš v bios igrat in pa namestiš kakšen strežniški sistem), ko ga vklopiš naknadno. In ni samo pri tebi tako, tudi če imaš esata vhod, moraš na novo prižgati sistem, da ti zazna disk.

#3 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 24 junij 2012 - 12:27

...tudi če imaš esata vhod, moraš na novo prižgati sistem, da ti zazna disk.

Tole pa ne bo držalo.
4 leta uporabnik eSATA vodila, načeloma ni bilo potrebno resetirati laptopa, da je zaznal disk. eSATA je namreč hot-swappable (kot bi naj vsak SATA bil).

Za hotswap je vse odvisno od glavnega SATA kontrolerja na matični/dodatni plošči, ali podpira hotswap, ali ne podpira.
SATA je bil zasnovan z namenom hotswapanja, tako da bi naj vsak disk in tudi OS to podpiral. Problemi so le kontrolerji, kot sem že povedal.

Tako da Suzuki Bk, lahko še vedno dokupiš SATA kontroler na PCI/PCIe vodilu, ki podpira hotswap, če ti ta na matični ne podpira.

#4 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 24 junij 2012 - 15:52

Ok, načeloma sem jaz imel "smolo", da mi prek esata ni zaznalo diskov (pač sprobal le ene parkrat). Za hotswap je načeloma dovolj, da namesto ide izbereš ahci kontroler za diske in NAJ bi imel hotswap...nisem pa nikoli zares testiral :)

Podobne teme s ključnimi besedami: disk, program, sata 3.0, ponovni zagon

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov