Skoči na vsebino

IPB

Slika

Problem Z Povezavo Na Treh Računalnikih

internet povezava problem

Odgovorov v temi: 2

#1 Zan Lajh

Zan Lajh

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 06 september 2012 - 17:43

Pozdravljeni,

Imam sledeč problem.. V hiši imamo 3 modeme oz. routerje, ki so naprej priključeni na računalnik, prav tako so seveda tudi vsi routerji povezani med sabo. Problem je ta, da ko hočem vse 3 računalnike povezati na internet se povežeta samo prve dva. Za 3tega mi napiše error za narobn password/username oz domeno ( error 691 ). 3 modeme mam predvsem zaradi tega, ker sta mi 2 stala v omari in ker sem imel prekratke kable, da bi vlekel vse od zgornjega do spodnjega nadstropja. Je mogoče kakšen, ki bi mi znal pomagati odpraviti to napako? Hvala :)
Lp.

#2 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 07 september 2012 - 13:09

Poskusi iz kabla z internetno linijo priklopiti router, nato pa oz njega pelji 3 kable - ki jih lahko na drugem koncu spet vežeš z ruterji. in od tu naprej na vsak posamičen računalnik. Takšna topologija povezave bi morala biti "ok". Če še vedno ne dela se malo poigraj z ruterjem, ki povezuje računalnik kjer ne dela internet (mogoče daljši pritisk na tipko reset za tovarniške nastavitve ruterja).

#3 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 08 september 2012 - 09:48

Težava je čisto preprosta in sicer nastavitve so napačne. Ti nimaš nobenega routerja, ampak samo modem in switche in to je to.
Potrebno je eno od teh naprav nastaviti v router način z PPPoE dostopom in vpisati vanj tvoje uporabniško ime in geslo. Vsi tvoji PCji pa naj pridobijo samo lokalne naslove 192.168.x.x od tega routerja, širokopasovne PPPoE povezave pa izbriši iz PCja.

Težava je predvsem v tem, ker ISPji ponavadi dovolijo največ dve seji hkrati z enakimi uporabniškimi podatki in ti logično tretje strežnik ne bo spustil skozi...

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: internet, povezava, problem

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov