Skoči na vsebino

IPB

Slika

Trojanec V Joomli In Wordpressu

joomla wordpress trojanec

Odgovorov v temi: 2

#1 mpunce

mpunce

Sufler

• Members
  • 223 objav
  • Kraj:tam kr nekje

Objavljeno 07 november 2012 - 12:58

Pozdravljeni,

pred časom sem ugotovil, da se je na dveh straneh, ki sem jih izdelal ojavil torjanec(ko stran odprem z Chromom javi da je stran napadalna). Ali obstaja kakšna druga pot, kot ponovno nalaganje strani iz arhivov?

Zanimivo je, da je vse kar imata ti dve strani skupnega, je ponudnik domene. Ali je možnost, da je krivda tudi na njihovi strani?

Hvala za pomoč

#2 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 08 november 2012 - 13:16

Je ta ponudnik mogoče Hitrost.com?
Se mi zdi da sem tudi sam opazil neko opozorilo pri eni mojih strani...samo mislim, da mi jo je javil Avast in ne Chrome...

#3 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 12 november 2012 - 11:41

Zdravo, pošiljam kratek update na to temo.

Res obstajajo Malware grožnje za npr. Wordpress. Jaz sem včeraj celo pop. zabil za reštevanje tega problema.
Vsekakor je super če imaš backup strani (jaz ga naprimer nisem imel, kar me je potem še ekstra tolklo po glavi.

V datoteki index.php (takoj v public_html, ne v npr. temi), je vsiljeno klicanje ene skripte - nek link, ki te pelje na banko western union.

Zgleda približno tako:
<script>
url exclude "IME TVOJE DOMENE"
int rel link "iiii.in......."
</script>
Govorim čisto na pamet, tako da prav točno tako ziher ni pisalo, ampak je pa dober približek :)

Skratka, tole skripto odstrani in ponovno naloži index.php (brez skripte) pa bo! :))

lp

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: joomla, wordpress, trojanec

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov