Skoči na vsebino

IPB

Slika

Optimizacija Za Totalne Začetnike

Odgovorov v temi: 17

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 16 marec 2013 - 17:42

Optimizacija spletnih strani je predvsem pomembna, če želimo imeti spletno stran dovolj dobro uvrščeno. Sama spletna stran ni dovolj pri tem jo moramo optimizirati, da bo čim višje prikazana na iskalnih. Iz lastnih izkušenj vam bom povedal kaj je potrebno vedeti preden začnemo, kako dolgo traja... Novica je namenjena vsem, ki želite spoznati kaj za vraga je optimizacija  ;).

Spoznali bomo sledeče :

• Kaj je SEO ?
  • Zakaj je pomemben?
  • in še veliko več !

Zato bomo, kar začeli. Preden začnemo se pripravite, dvakrat globoko vdihnite. Tako pa smo pripravljeni za začetek!
offsite-1.jpg

Zakaj bi rabil Optimizacijo ?
Predstavljajmo si, da prodajamo tenis loparje. Imamo svojo spletno stran vse kar želimo je, da smo čim bolje uvrščeni. To pomeni, bolje kot smo uvrščeni = večja možnost, da vas kupci najdejo = na koncu pomeni, to dobiček .
hand-holding-a-money-bag.jpg  
Kaj za vraga je SEO ?
SEO - Search Engine Optimization po angleško ali optimizacija spletnih strani po naše je dolgotrajen proces uvrščanja spletnih strani na čim višjo pozicijo pod določeno ključno besedo.

Kaj je ključna beseda?
Ključna beseda ali ang. keyword je beseda s katero mi iščemo po iskalnikih, kot so npr. (Google, Bing ...) . Vsaka ključna beseda ima svojo konkurenco glede na druge spletne strani, ki so na spletu. Primer ključne besede : Kakovostne Kuhinje.

Kaj je pozicija ?
Pozicija spletne strani je določena glede na to, kako dobro imamo optimizirano spletno stran. Primer vpišemo : Prodaja tenis loparjev. Na prvi strani bodo, najbolj optimizirane spletne strani.

Primer vpisane ključne besede in prikaz rezultatov. Boljši kot je SEO boljša je uvrstitev pod določeno ključno besedo.
capture.png

Sliši se zanimivo, kje so kakšni triki ?
Trikov za optimizacijo spletnih strani ni. Oziroma nikoli ne moreš vedeti, kaj je ključnega pomena, da boš bil čim višje uvrščen, ker Google in drugi iskalniki to skrivajo. Tako ima vsak, ki se s tem ukvarja svoje načine, da čim višje pride, kar je potrebno ogromno učenja, nekaj vloženega denarja in preizkušanja, kaj najbolje deluje. (Trial and  error)

Koliko časa traja ?

Da optimiziramo spletno stran, pod ključno besedo je potrebno, okoli 5-9 mesecev časa. Pomembni so pri tem še drugi dejavniki, kakšno ključno besedo si izberemo, ali je to težka - več spletnih strani, ki vam je konkurenca ali lahka, - kjer ni veliko spletnih strani optimizirano za to ključno besedo.

Kako lahko vem kakšna je konkurenca?
Da vidimo kakšna je konkurenca glede na ključno besedo, se uporabljajo programi in spletne strani. Nekaj zastonjskih programov : Google Keyword, Traffic Travis, SEO PowerSuite in drugi... Najbolj cenjen program je : Market Samurai, ki stane okoli 110 $ ampak vreden svojega denarja. Namenjen je vsem tistim, ki se malo bolj spoznajo.

market-samurai-seo.jpg

Imaš vprašanja, mnenje ?

Imaš vprašanje ali karkoli drugega, lahko se samo zahvališ že to mi dosti pomeni :thumbup: . Mogoče rabiš pomoč ? Napiši komentar spodaj, mogoče ti znam pomagati. 

Seveda je optimizacija spletnih strani zahtevno delo, zato je najbolje najeti tiste, ki se s tem ukvarjajo.

kom.png

#2 c1240257

c1240257

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 17 marec 2013 - 13:57

hvala za tako dobro napisan članek

#3 buhtelj20

buhtelj20

nOObie

• Members
  • 11 objav

Objavljeno 30 marec 2013 - 10:56

Živjo,

Mene pa samo zanima kako je iz off site optimizacijo?

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 31 marec 2013 - 17:38

Razlika med off-site in on-site. Prvo bom povedal on-site potem pa še off-site optimiziranje.

Kaj je ON-SITE optimizacija spletnih strani?

Proces optimiziranja je sestavljen iz dveh faz. On-Site in drugi iz off-site. Prvi je ta, da podrobno preučimo in premislimo kako bo stran sestavljena in kako bo vidna.

Kaj vse on-site (na strani) vključuje :

• Glavni naslovi (H1,H2,H3...)
  • Odebeljen tekst
  • Število ključnih besed na vaši strani
  • Naslov strani - <title> Najboljši vodiči bodo kmalu na freakdizajn.si spletni strani</title>
  • IMG alt tekst

Za več ti priporočam, da si ogledaš nekaj zelo dobro opisanih strani. http://www.seomoz.or...on-page-factors in http://www.searcheng...d-results/5966/

Kaj je OFF-SITE optimizacija spletnih strani?

Off-site optimiziranje je tisto kar se nekako ne vidi na spletni strani. Pri spletni strani je odvisna tudi pozicija koliko povezav vodi na tvojo stran, ali imaš socialno omrežje in še veliko več dejavnikov, ki pripomorejo k večjemu uvrščanju.

• Povezovanje spletnih strani (linkanje iz forumov na vašo stran)
  • Blogi in povezovanje na vašo spletno stran
  • socialna omrežja

p-copy.jpg

Še slika, ki pove kaj vse je off-site. Social network, blogi ... vsi ti se povezujejo na tvojo spletno stran.

Optimiziranje je kot sem povedal zapleten proces, ki traja okoli 7-9 mesecev. Iz leta v leto je konkurenca večja, kar se tudi pozna pri tem, da je čas optimizacije, včasih bil 1 mesec. Sedaj je ta kar dolgih 7-9 mesecev ++.

Najbolje je, da si pogledaš še glede off-site. http://www.audienceb...y-attention-to/ in http://blog.compete....-improve-seo/.

#5 klop

klop

Iznajdljivec

• Members
  • 953 objav
  • Interesi:Elektronika in računalništvo

Objavljeno 03 maj 2013 - 23:59

Dobr vodič :clap2:

#6 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 25 junij 2013 - 20:54

Dobr vodič :clap2:

Hvala, bi še kaj napisal, če bi bili v računalniških novicah bolj resni in kaj nadgradili npr. vsaj forum. Tako pa ni šans, da samo reklame obešajo na forum.

#7 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 26 junij 2013 - 00:00

Ti si se pa pošteno pognal v te vode. Nazadnje ko sem bil tu, si se še pošteno lovil.

Keep up the good work  :thumbup:

#8 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 26 junij 2013 - 20:08

Ti si se pa pošteno pognal v te vode. Nazadnje ko sem bil tu, si se še pošteno lovil.

Keep up the good work  :thumbup:

Hvala, hvala jap je res, da sem se lovil, pa tudi mlad sem bil (sedaj sem malo bolj resen in tudi malo starejši :P). 

*Predvsem sem pa vsem hvalažen, ki so mi pomagali, najbolj pa seveda @xfirestorm, ki sem ga z raznimi amaterskimi vprašanji "obsuval". Hvala vsem še enkrat.

#9 Denis

Denis

Raziskovalec

• Members
  • 50 objav
  • Kraj:Gornja Radgona

Objavljeno 21 julij 2013 - 23:48

Pri OFF-SITE optimizaciji velja omeniti to, da je od lanskega google pingvin updejta (24. April) zelo pomembna diverzifikacija anchorja, gre se pa zato da naj bi se, po določenih študijah primerov, uporabljalo zgolj 10% exact-match anchor tekstov. Se pravi če bi npr. delali optimizacijo za "izdelava spletnih strani" bi naj to ključne besede uporabili zgolj v 10% - seveda je drugo če uporabljamo phrase/brand-match oz. longtaile. Prav tako se zadnje čase zelo uporablja "Guest Posting", ki lahko tudi zelo pripomore pri rangiranju strani, še posebej če je vsebina na blogu, kjer nam objavijo članek, iz sorodne tematike.

Drugače pa sam prav tako uporabljam Market Samurai, ki je za mene topshit orodje za hitro analizo konkurence ter raziskavo ključnih besed. Zraven tega orodja pa je še zame osebno super program Scrapebox - primeren za iskanje spletnih strani, kjer lahko pustite komentar in ponavadi lahko v komentarju tudi pustite link do spletne strani, torej backlinke ;)

#10 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav

Objavljeno 02 avgust 2013 - 18:43

Denis glede density eni uporbljajo 5% drugi 20%. Za večino pa zadostuje 10% kakor si povedal. Zadnje čase je tudi google naredil neki update, če si videl je veliko "ne znanih" spletnih strani, kar na prvi strani pod ključno besedo. Nekaj jih je že pisalo o tem .. npr. ta je zelo dobro opisal problem seo update.

Tudi Market Samurai ima možnost iskanja dobrih strani, da pustiš povezavo ;). Ah kaj, ko je to tako vse drago... 

#11 Denis

Denis

Raziskovalec

• Members
  • 50 objav
  • Kraj:Gornja Radgona

Objavljeno 03 avgust 2013 - 17:37

Se strinjam z napisanim, včasih tudi meni enostavno ni jasno kako so lahko določene "crappy" strani pred kakšnimi authority ampak to je pač google :) Glede programov pa ja, obstaja jih veliko ampak so cene kar zasoljene, po drugi strani pa je to spet super za programerje, saj je seo zelo močna niša :)

#12 cyborg077

cyborg077

nOObie

• Members
  • 7 objav
  • Kraj:Slovenija
  • Interesi:Joomla CMS - Website Design | Social Media | Google SEO

Objavljeno 22 avgust 2013 - 19:47

https://addons.mozil...don/seo-doctor/

Na boljšo pozicijo naj bi vplivala tudi starost domene, pa tudi ali zakupiš domeno za eno leto ali dve.

#13 Matej Bevc

Matej Bevc

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 15 november 2013 - 11:26

Nekaj zanimivih člankov o SEO-tu v tudi tukaj:

- Kako izboljšati uvršanje v spletnih iskalnikih?

- Kako se soočiti z močno konkurenco v iskalnikih?

- SEO danes in v prihodnosti?

Lp

#14 Denis Jakin

Denis Jakin

nOObie

• Members
  • 2 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:Marketing

Objavljeno 02 februar 2014 - 17:22

Moram pohvaliti zapis saj dobro opisuje nekakšen uvod v optimizacijo. Pri on-site optimizaciji nekateri ločijo še vsebinsko in tehnično plat spletne strani.

Tako ena zadnjih zanimivosti, ki se nanaša na to temo je izjava Matt Cutts-a, da Google ne upošteva "social signals", ker je bil v zadnjem času to velik boom, predvsem pri uporabi Google+.

Kaj pravite na to?

#15 cyborg077

cyborg077

nOObie

• Members
  • 7 objav
  • Kraj:Slovenija
  • Interesi:Joomla CMS - Website Design | Social Media | Google SEO

Objavljeno 07 februar 2014 - 10:46

Matt Cutts pravi tudi da je konec z Guest Bloggingom, ampak se jih polno ne strinja. Ne vem koliko je resnice v vsem tem, sicer pa tukaj je ena zanimiva stran s kratkimi odgovori na njegova vprašanja: http://www.theshortcutts.com/

#16 blog

blog

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 15 april 2014 - 09:32

Za dober SEO je vsekakor pomembna tudi sama spletna stran katera more biti pravilno "postavljena" oziroma mora imeti določene parametre če tako lahko rečemo!

Na mojem blogu sem napisal nekaj orodij s katerimi si lahko pomagamo, pri tem nam pa podajo tudi rešitve!

Goran's Blog

#17 buyseech

buyseech

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 31 januar 2016 - 19:42

Besedne zveze "SEO" in "Kaj pravi Matt Cutts" niso ravno na mestu. Zakaj bi nekdo sam sebi pljuval v skledo in razkrival kako se višje rangira. V kolikor še vedno kdo verjame v pure white-hat rangiranje pa naj kar posluša :)

#18 info

info

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 30 november 2018 - 12:59

Da obudim staro temo.

Jaz pa mislim, da seo niti ne more biti edini, prvi ali celo glavni cilj spletne strani.
Res, da pripelje promet... a kaj ti bo ta, če nimaš konverzij.

Poleg tega, imam občutek, da ogromno ljudi (vsaj tistih, ki pokličejo mene) optimizacijo strani enači z visokimi pozicijami na Googlu.

Vam pa čisto iskreno povem, da jaz svoje stranke, preko spleta, ne dobivam iz vrhnjih pozicij. Ker me praktično na temo optimizacije niti blizu, prvim pozcijam ni :)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov