Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kje Kupiti Ssd?

SSD dobavitelj Samsung 840

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 13

#1 Domen

Domen

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 28 marec 2013 - 17:37

Pozdravljeni,

odločam se za nakup enega iz med navedenih SSDjev: Samsung 840 Pro 120GB al pa Samsung 840 250GB. Kje v Slovenij bi bilo najboljše naročiti robo?

Sem gledal tujino (amazone.de,) , pa se mi zdi, da je za izdelke ki niso ravno izredno dragi poštnina tako velika, da se nakup (skoraj) ne izplača.

Mimogrede: Menite, da bil kateri drugi SSD boljša izbira kot primarni disk z OS in Adobe programi v cenovnem rangu okoli 150€?

Lp, Domen 

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 28 marec 2013 - 17:45

Mah, za tistih 10 eur razlike med tujino in mimovrste (recimo), res ne bi zdej cirkus zganjal :)

ssd ti bo recimo pripomogel k zelo hitremu štartu sistema (kar pa je seveda za ene brezpredmetno, ker jim mašina stalno deluje) in pa zelo hiter zagon programov (kot recimo tvoj photoshop itd). Če boš slike obdeloval na samem ssdju (oz. filme), bo to še dodatno pospešilo samo delo. Je pa potem lepo, če imaš vsaj 256 gb disk. Samsung je sicer zelo pri vrhu, a če vzameš kakega vectorja, ali pa vertex 4, ti tudi ne bo žal. Le to si zapomni, da skoraj noben ssd ne mara, če ga napolniš s podatki čez recimo 80% zasedenosti. Takrat (vsaj sandforce čipi) začnejo malce počasneje obračat ničle in enice...

#3 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 28 marec 2013 - 17:50

Kupi tam, kjer boš dobil po najnižji ceni :)

Drugače pa jaz imam Intel 330 in sem zelo zadovoljen, je pa mislim da nekaj € dražji kot Samsung.

Vsekakor pa imej OS in te večje programe na SSD-ju, sicer brezveze da ga imaš... Ni pa vse v disku, tako da če imaš slučajno slab procesor, ne boš občutil tako velike spremembe... ;)

#4 Domen

Domen

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 28 marec 2013 - 17:58

Hvala za odgovore!

Iznajdljivec: Imam i5 2500K in 8gb RAM, tako da ne bo težav.

Sedaj se moram odločiti med omenjenima diskoma. 250 gb je že lepo imet, vendar omenjeni disk uporablja TLC nand namesto MLC in se posledično hitreje obrabi.

Kot novinca pri SSDjih me obraba malenkost skrbi; lahko to ovira normalno delo v trajanju življenjske dobe računalnika (5 let)?

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 28 marec 2013 - 18:49

Hvala za odgovore!

Sedaj se moram odločiti med omenjenima diskoma. 250 gb je že lepo imet, vendar omenjeni disk uporablja TLC nand namesto MLC in se posledično hitreje obrabi.

Kot novinca pri SSDjih me obraba malenkost skrbi; lahko to ovira normalno delo v trajanju življenjske dobe računalnika (5 let)?

Mislim da večina ima itak 3 lete garancije, tako da bi nekako pričakoval da ti bo deloval vsaj 5 let ;)

Imaš pa nekatere modele tudi s 5 let garancije... Veliko izkušen s tem pa zaenkrat ni, ker so ti diski še precej novi... Mislim da ti bodo GB precej bolj prav prišli, tako da bi jaz verjetno vzel večjega,čeprav z TLC.  :hmm:

#6 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 158 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 28 marec 2013 - 18:59

Podpora matične plošče je za SATA 2 ali SATA 3?

Jaz sem si nabavil pred dobrim mesecom Intel 330S 240GB in lahko povem, da sem zadovoljen. Tudi Samsung sem si nagledoval, saj je odličen glede rezultatov ampak me je številno poročanje o zanesljivosti Intelovih SSD-jev, 5 letna garancija in nekaj črnih govoric o crkovanju Samsungovih diskov prepričala v Intelovo smer. Disk imam v prenosniku s SATA 2 in premore naslednji rezultat:

intel-330-240gb-ssd-test.jpg

Seveda z SATA 3 premore 1x višje hitrosti. Za primerjavo pa bom tudi prilepil nov sekundarni HDD v prenosniku za shranjevanje (WD Black 750GB 2,5"):

wd-black-750gb.png

Tudi s tem sem ZELO zadovoljen. :)

Upam, da sem kaj pomagal.

Lp, M.

#7 Domen

Domen

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 28 marec 2013 - 20:56

Bom verjetno kar 

Hvala za odgovore!

Mislim da večina ima itak 3 lete garancije, tako da bi nekako pričakoval da ti bo deloval vsaj 5 let ;)

Imaš pa nekatere modele tudi s 5 let garancije... Veliko izkušen s tem pa zaenkrat ni, ker so ti diski še precej novi... Mislim da ti bodo GB precej bolj prav prišli, tako da bi jaz verjetno vzel večjega,čeprav z TLC.  :hmm:

Računalnik se bo uporabljal za foto in video produkcijo, pri teh opravilih pa je pomemben pretok podatkov, torej tudi hitrost pisanja.

#8 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 29 marec 2013 - 16:51

Sploh ni kaj za filozofirat tukaj. Greš na testfreaks.com in pogledaš, kateri so najbolje ocenjeni SSD diski, potem pa vpišeš modele v najdi.si, ta ti bo izpisal vse trgovine, ki ga imajo, nato pa samo še izbereš najcenejšo...

#9 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 29 marec 2013 - 23:21

No, TestFreaks ni neka referenca, je mogoče zgolj ena orientacija kaj obstaja, potem pa je treba poiskat teste na kakšni bolj referenčni strani, npr: http://www.storagere...ws/consumer/ssd

Kar se tiče pa primerjave med 840 in 840 Pro tako na kratko:

840 Pro je pričakovano boljši v vseh pogledih in posledično tudi dražji. Prednosti pa so predvsem: MLC, 5-letna garancija, hitrejši WriteSpeed.

Odvisno je torej od samega uporabnika kaj bo z njim počel, povprečni uporabnik verjetno v praksi nikoli ne bo videl razlike, nekdo ki pa na veliko prepisuje podatke (tako ali drugače) pa bo verjetno opazil razliko. V praksi med povprečno uporabo računalnika verjetno razlike med TLC/MLC ni, tudi življenska doba vsaj na papirju naj ne bi bila faktor TLC: 20-30let, MLC: 50-70let.

Tomson

#10 Domen

Domen

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 30 marec 2013 - 14:02

Naročil 840 pro 120GB, ker je glavni razlog za nadgradnjo video montaža :)

#11 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 30 marec 2013 - 15:32

imam tudi sam, dela ko urca :) Pa čeprav sem šel iz intelovega 510 (120), se še vedno pozna razlika.

aja, pa nova verzija samsungovega wizarda ima nekoliko "čuden" vmesnik glede optimizacije...

#12 xxxLesy

xxxLesy

RN Admin

• Root Admin
  • 61 objav
  • Kraj:Celje
  • Interesi:Splet, multimedija, tehnologija, znanost, filozofija, sci-fi, misticizem ...

Objavljeno 31 marec 2013 - 10:58

Kot ti je nakazal Medicius, moraš najprej preveriti če sploh imaš na matični SATA3. Če imaš samo SATA2, potem ne bo med poceni in najboljšim ssd skoraj nobene razlike. Upam da nisi prehitro kupil.

Drugače pa so Samsung, OCZ vertex, Plextor in Intel vse odlične znamke za SSD.

Pa še to: pri SSD diskih vpliva tudi velikost diska na njegovo hitrost. Torej 256 GB disk bo hitrejši kot 128 GB disk iste serije.

#13 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 01 april 2013 - 17:29

@tomson testfreaks je odlična stran. Zbrane maš na enem mestu ocene uporabnikov in pa teste različnih spletnih strani. Če to ni nek dober pokazatelj o kakovosti izdelka, potem res ne vem kaj je...

#14 Domen

Domen

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 01 april 2013 - 19:25

Brez skrbi, mam Asus p8z68 v pro, tak da je več kot dovolj SATA 3 priklopov. 

Kak pa to, velikost vpliva na hitrost? Razumem, da na primer SSD s SandForce delujejo počasneje, ko so že skoraj čisto polni, ampak da bi velikost kot taka vplivala na hitrost pa še nisem slišal.

Podobne teme s ključnimi besedami: SSD, dobavitelj, Samsung, 840

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov