Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nastavitev Kontrasta Pri Monitorju

monitor Samsung kontrast

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 8

#1 PHOBiA

PHOBiA

Pomagač

• Members
  • 387 objav

Objavljeno 03 april 2013 - 15:15

Pozdravljeni,

Imam monitor Samsung SyncMaster T220. Kakšno leto ga nisem potreboval in je ''počival''. Pred kakšnim tednom sem ga priklopil in po nekaj časa opazil, da me začnejo boleti oči, nakar sem opazil tudi večje spremembe v barvah in svetlosti glede na druge monitorje. Na spletni strani: http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php sem pogledal različne teste in pri tem testu (v linku) vidim samo prvi kvadratek. Kar naj bi pomenilo, da je kriv kontrast ali gamma. Zdaj pa nastopi problem: gammo sem spremenil, ampak je razlika zelo malenkostna, kontrasta in svetilnosti pa na monitorju ne morem spremeniti. Uporabljam Ubuntu 12.04., zraven pa še Win7. Pri Win sem lahko pri nastavitvah grafične nekoliko spremenil kontrast, pri Ubuntu pa se tega ne da. Kljub temu še vedno ni prava slika in bi raje spremenil kontrast na monitorju.

Ima kdo kakšen predlog ali rešitev?

Hvala za vaše odgovore že vnaprej!

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 03 april 2013 - 17:26

V meniju od monitorja nimaš opcije brightness in contrast??

#3 PHOBiA

PHOBiA

Pomagač

• Members
  • 387 objav

Objavljeno 03 april 2013 - 17:30

V meniju od monitorja nimaš opcije brightness in contrast??

Zdaj sem šel še enkrat gledat in sem lahko v meniju nastavil nižji kontrast (včeraj in danes to ni bilo sploh možno), ampak še vedno ta ''white saturation'' ostaja. Na tistem linku še vedno vidim samo prvi kvadratek.

#4 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 03 april 2013 - 17:58

Tudi sam imam doma Samsunga in lahko potrdim, da je svetilnost previsoka in me po nekaj urah začne malo boleti glava... In tudi jaz ne uspem nastaviti nižje svetilnosti.

Sicer gre za drug model zaslona, ampak nekaj mora biti na tem.

Sam sem nekako to rešil z prednastavljeno funkcijo Internet/Text in tam je svetilnost zelo nizka, da je delovanje omogočeno. Barve so sicer zelo sivkaste ampak vsaj delo je omogočeno...

#5 PHOBiA

PHOBiA

Pomagač

• Members
  • 387 objav

Objavljeno 03 april 2013 - 18:47

Tudi sam imam doma Samsunga in lahko potrdim, da je svetilnost previsoka in me po nekaj urah začne malo boleti glava... In tudi jaz ne uspem nastaviti nižje svetilnosti.

Sicer gre za drug model zaslona, ampak nekaj mora biti na tem.

Sam sem nekako to rešil z prednastavljeno funkcijo Internet/Text in tam je svetilnost zelo nizka, da je delovanje omogočeno. Barve so sicer zelo sivkaste ampak vsaj delo je omogočeno...

Sem probal internet/tekst in znižata svetilnost. Ampak pri tistem linku še vedno ne vidim vseh kvadratkov in barve so malenkost drugačne - če primerjam z led lcd od laptopa, kjer je vidno vse. Verjetno ima gamma kaj zveze tukaj, ampak se je ne da ročno nastavit.

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 04 april 2013 - 09:09

Sem malo potestiral tole.

Imam 2, popolnoma enaka, sicer LGjeva monitorja in na enem vidim vse te kvadratke, na drugem pa samo prvi dve vrstici. Oba monitorja nastavljena popolnoma enako, spreminjaje game, svetilnosti, kontrasta, hue, saturation, nič ne spremeni.

#7 PHOBiA

PHOBiA

Pomagač

• Members
  • 387 objav

Objavljeno 04 april 2013 - 09:21

Imaš popolnoma isti model oba monitorja? Sta enako stara? 

Kolikor sem v teh dneh pregledoval vse možne rešitve je problem v tem, da se z leti monitorjem spreminjajo vse barvne vrednosti in da jih je potrebno kalibrirati z neko napravico, ki prepozna odstopanja od barvnega profila. Trenutno sem si zmanjšal kontrast in svetilnost, ampak še vedno problem ostaja.

#8 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 04 april 2013 - 09:43

Čist isto sta stara, enak model itd.

Edina razlika je, da je en na vga, drugi pa na hdmi.

#9 PHOBiA

PHOBiA

Pomagač

• Members
  • 387 objav

Objavljeno 04 april 2013 - 09:47

Kaj na tistem, ki je na hdmi vidiš vse kvadratke? 

Jaz imam vga in možnost priklopa dvi. Morda bi že to pomagalo?

Podobne teme s ključnimi besedami: monitor, Samsung, kontrast

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov