Skoči na vsebino

IPB

Slika

Slike In Avtorske Pravice?

Odgovorov v temi: 2

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 26 maj 2013 - 11:32

Pozdravljeni! Delam na komericalnem PDF-ju in bi rabil slike. Slike iščem preko flickerja. Pri flickrju imajo sledeče licence, a nisem čisto siguren kdaj jih lahko uporabim.

• Attribution License
  • Attribution-NoDerivs License
  • Attribution-NonCommercial-NoDerivs License
  • Attribution-NonCommercial License
  • Attribution-NonCommercial-ShareAlike License
  • Attribution-ShareAlike License

Non commercial licence ne morem uporabiti. Sedaj me pa zanima kako je s sledečimi licencami. 

• Attribution License
  • Attribution-ShareAlike License
  • Attribution-NoDerivs License

Kdaj lahko sliko uporabim, brez, da bi vprašal avtorja za dovoljenje? Kot jaz razumem Attribution License je licenca, ki dovoli uporabo slike za komercialna dela, pri tem pa lahko tudi popravim sliko. Pa moram tudi vprašati za dovoljenje, če lahko uporabim ? 

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 27 maj 2013 - 20:52

Ubistvu je pri vseh slikah "Attribution" licenca... tako da mislim da karkoli uporabiš, moraš avtorju dati v vednost oz. ga prositi za dovoljenje.

#3 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 28 maj 2013 - 15:49

Tukaj pa nastane problem, ker mi nobeden ne odgovori. Kaj pa naj sedaj, niti na profesionalnih straneh, ne prodajajo teh slik, če so pa že so pa čudne slike. Hmmm rabil bi pa nujno slike, ker PDF brez slik je po domače povedano kr neki :) oz. kdo bo pa bral samo tekst ;) 

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov