Skoči na vsebino

IPB

Slika

Priklop Hdd Za Snemanje Na Tv

LED TV HDD snemanje

Odgovorov v temi: 9

#1 mardy

mardy

Pomagač

• Members
  • 367 objav
  • Kraj:sLOVEnija
  • Interesi:vse v zvezi z bite&byte

Objavljeno 05 junij 2013 - 17:18

Zdravo,

Želim kupiti ta TV: http://www.bigbang.s...-philips-526379, ki omogoča USB snemanje.

In zanima me ravno glede snemanja, a bo TV lahko snemala na npr. ta 2,5" HDD http://www.mimovrste...pck5000abk-eesn ki nima lastnega napajanja, ali moram kupiti trdi disk z lastnim napajanjem?

Hvala, in lep pozdrav! ;)

#2 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 05 junij 2013 - 20:03

Morala bi, da. Sicer pa za ziher še vprašaj ob nakupu.

#3 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 06 junij 2013 - 11:57

Vsaka naprava, ki deluje kot USB gostitelj mora zagotavljati 5V napajanje za priklopljeno napravo.

Enako velja za tvoj TV. Mora dati dovolj elektike, da napaja prenosni disk, če pa misliš, da bi TV s svojim lastnim napajalnikom ne zmogel tega pa lahko daš vmes aktivni USB hub, ki ima lastno napajanje in lahko nato mirno spiš.

Načeloma je pa moje mnenje, da težav n bi smelo biti tudi brez dodatkov.

#4 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 06 junij 2013 - 15:11

Edina, težava, ki jo vidim je USB3.0. Tudi sam sem predkratnim priključil nek nov zunanji disk na TV in ga ni zaznalo...

Tako da nebi bil čisto prepričan...

#5 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 06 junij 2013 - 15:29

Meni pa je USB 3.0 vedno zaznalo, na večih TV-jih. Še nikoli nisem naletel na to težavo. Po mojem, bi moralo delovati.

#6 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 06 junij 2013 - 16:24

Jaz imam televizor Philips 46PFL5007K in mi delujejo USB-ji in HDD-ji USB 2.0 in USB 3.0 verzije brez problemov. Vse filme gledam preko prenosnega diksa v HD tehniki.

#7 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 06 junij 2013 - 20:40

Okej potem imam očitno sam jaz ta problem. Sicer TV res ni najnovejši, ampak je star 3-4 leta.

#8 mardy

mardy

Pomagač

• Members
  • 367 objav
  • Kraj:sLOVEnija
  • Interesi:vse v zvezi z bite&byte

Objavljeno 07 junij 2013 - 06:42

Zdravo,

V bistvu kupujem ta TV za domače, sam pa sem včeraj na TV LG 26LD350 sprobal moj WD My Passport Essential II 2,5" HDD z USB 2.0 brez lastnega napajanja, in mi ga je OK zaznalo, lahko sem gledal slike in poslušal glasbo. Snemanja pa ta LG-jeva tv ne omogoča. 

Sem pa klical v Big Bang kjer mislim Philipsov TV kupiti, pa mi je oni na tehniki rekel da pa more imeti disk lastno napajanje. hmm?

Zdaj če vse skupaj potegnem...

Moj HDD je brez problema deloval na LGjevi TV, tudi tukaj ste nekateri rekli da bi moralo oz. vam deluje brez problema + na tujih forumih sem tudi zasledil da bi moralo delat ok.

Najbolje da grem konkretno z diskom v Big Bang in sprobam v živo če deluje, čeravno sem 99% da mora delovat :)

#9 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 07 junij 2013 - 07:14

Več ali manj trgovci nimajo pojma kaj prodajajo oz. kaj imajo na prodajnih policah. Iz lastnih izkušenj sem mogoče srečal 2 ali 3 trgovce v svojem življenju, ki so vedeli kaj pametnega povedati, ostali so pa streljali v temo. Sicer gre za drugo serijo TV-ja kot je moj, zato ti priporočam, da bi bilo vseeno pametno probati za vsak slučaj. Močno pa dvomim, da bo veljala trgovčeva trditev, saj imajo zdaj že vsi novi solidni TV-ji podporo za napajanje HDD-jev. 

Ti pa ob ogledu priporočam tudi malo brskanja po menijih TV-ja (Info, Smart TV, lista programov, ...). Mene namreč moti slaba odzivnost menijev in počasno delovanje Smart TV-ja. Drugače pa sem glede slike, ki je najpomembnejša izredno zadovoljen. Zaradi najboljše slike takrat v trgovini in seveda ostalih bonbončkov sem jo tudi kupil.

#10 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav

Objavljeno 07 junij 2013 - 18:45

Če disk nima lastnega napajanja je lahko problem pri priklopu na TV, ni pa nujno.

Zato verjetno avtomatsko svetujejo, da ni mogoče...

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: LED TV, HDD, snemanje

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov