Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Prenosnega Računalnika

laptop

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 2

#1 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 18 junij 2013 - 14:33

Mogoče kdo ve kje v kateri trgovini se dobi dober rabljen prenosnik, ker je zelo veliko teh trgovin z rabljeno računalniško opremo in kje bi se našel res dober rabljen prenosnik za majhno ceno, nekje sem gledal, da se dobi že za manj kot 200eur, v trgovini z rabljeno računalniško opremo.

Se mi zdi če se kupuje v teh trgovinah prenosne računalnike je bolj preverjeno kot pa npr če kupiš neki prenosnik na bolhi.com, ki te lahko nategne, ker je velika možnost, da te, v teh trgovinah pa ni take možnosti, če se malo bolje spoznaš na računalnik in, če veš kaj potrebuješ.

Zanimam pa se bolj za prenosnike, da je kolikor tolko vredu mora biti za e pošto dober, potem na splošno za internet za vse, potem za download filmov in glasbe, za gledanje filmov, in splošna vsakdanja dela na računalniku razen igric ne mogoče tudi kakšna ki dela na prenosniku, kot na vsakem računalniku.

Zato me zanima če bi mi lahko kdo opisal kakšen mora bit tak računalnik ko se ga opisal koliko mora imeti oz. kakšen mora biti procesor, koliko trdega diska, koliko GHZ, pa ram, pa še kakšna grafika.

hvala

#2 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 18 junij 2013 - 21:16

V bistvu vsak prenosnik, ki je prišel z Windows 7 bo to zmogel. Tudi z Visto, amapak dvomim da boš kupoval tako star računalnik. Od baterije ne pričakuj da bo dobra, po letu dveh, so ponavadi fuč.

Procesor išči dvojederni, RAM minimalno 2GB, grafike so pri teh ugodnejših laptopih integrirane, trdi disk pa po želji.

To je to na kratko.

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 048 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 01 julij 2013 - 08:36

Po moje kupovati rabljeno preko podjetja ni dosti drugače kot preko npr. bolhe.

Sam sem imel kar lepo srečo. Za 150€ dobil dual core procesor z windows 7, baterija zdrži brez težave 1h in več,.... je pa vedno riziko, da že čez 1 dan pa vse skupaj crkne (imam ga že več kot 1 leto).

V trgovini naj bi bila zadeva pregledana, in verjetnost natega tako malce manjša. Ponekod dajo še neko svojo garancijo za kak mesec ali več.

Podobne teme s ključnimi besedami: laptop

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov