Skoči na vsebino

IPB

Slika

Pomoč Pri Izbiri Rešitve Za Globalno Spletno Stran

Pomoč in nasvet Strežnik Spletna stran Spletna trgovina

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 7

#1 kajtel4

kajtel4

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 30 junij 2013 - 13:58

Zdravo druščina,

trenutno delam na eni spletni strani, ki bo kmalu izšla, vsaj takšen je plan in upam, da uspe. Spletna stran bo globalna in pričakujem, da se bo promet s časom ali pa v zelo kratkem času hitro povečeval, ker ima zadeva dokaj veliko potenciala. Za začetek sem razmišljal o najemu VPS strežnika v Sloveniji (30 GB prostora, 2.6 GHz,2 GB RAM, 100 Mbit povezava, neomejen prenos podatkov). Cene za takšen strežnik se vrtijo od 30-50 €. Glede na to, da bo stran globalna, sem slišal, da ni v redu, da bo strežnik v Sloveniji, ker se baje potem tudi stran delno počasneje naloži tistim uporabnikom, ki niso locirani v Sloveniji ali pa sploh niso blizu Slovenije. Slišal sem tudi za nekakšne cloud rešitve, ampak se prvič srečujem s tem in praktično ne vem kaj bi bila najboljša opcija na dolgi rok v mojem primeru. Vprašanje je naslednje:

Kaj se mi najbolj splača vzeti na dolgi rok, je to VPS strežnik ali mogoče kaj drugega ali obstajajo kakšne boljše rešitve ?

Hvala za pomoč
Kajtel

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 30 junij 2013 - 15:44

Zelo odvisno od tvojega znanja...

Glede dostopa je tako, da če je oseba v ameriki, bo ping toliko daljši do strežnika v Sloveniji kot do strežnika v Ameriki... in s tem se bo povečal tudi čas nalaganja spletne strani, ki se ob velikem navalu že tako ali tako poveča... Če nimaš ciljnega trga in je to cel svet, potem najdi strežnik s čim boljšo linijo (EU, ZDA, morda enega tu enega tam...).

V primeru, da nisi prepričan da bo VPS strežnik dovolj lahko izbereš namenski strežnik - dedicated server... To pomeni da ti določeno podjetje (kjer zakupiš) skrbi za tvoj lasten strežnik, se pravi da imaš celoten strežnik zase in ga ne deliš skupaj z drugimi... če misliš da bo zadeva zares globalno uspela, bo slej kot prej verjetno treba iti na lasten strežnik... Nekatera podjetja ponujajo tudi najem opreme, kar je mogoče za začetek malo ceneje, je pa vsekakor tukaj potreben kar lep začetni vložek... 

#3 kajtel4

kajtel4

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 30 junij 2013 - 17:13

Zdravo Nejc,

kakšna je razlika med VPS-jom in Dedicated Server-jom ? A če kupiš VPS nimaš potem lastnega strežnika ?

Imaš kakšne izkušnje z zakupom Dedicated Serverja ? Kateri ponudniki so kaj v redu ?

V bistvu zelo pomembno bo, kako bo s povezavo same spletne strani, recimo za nekoga iz Amerike in drugih držav, ki niso locirane blizu Evrope, oz., da bo takšnim uporabnikom normalno naložilo našo spletno stran oz. v normalnem času. Na spletni strani bomo imeli v vsakem trenutku cca. 5.000 do 10.000 .pdf dokumentov (velikih od 300KB-20MB maximum), s tem da bodo še na spletni strani tudi fotografije, ki ne bodo za prenos, ampak samo na spletni strani. Fotografij pa bo cca. v vsakem trenutku od 50.000 do 100.000 (velike pa bodo od 300 KB do 4MB maximum). Ideja ima potencial, nočem se hvalit ali kaj podobnega, ampak je dost tržna niša, zato lahko začne tudi število uporabnikov znatno naraščati, v kakšnem času in kakšni količini je lahko samo špekulacija, ampak obstaja velika možnost, da se bo število uporabnikov začelo povečevati zelo hitro, prav tako pa posledično tudi prenos podatkov na spletni strani.

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 30 junij 2013 - 18:51

Priporočam hostgator ali pa žabec. Kakšna je razlika med VPS je, da sam upravljaš strežnik in je namenjen izkušenim uporabnikom. Glede tega kaj izbrati pa žal ne morem pomagati. Še nisem prišel niti, da bi porabil na svoji spletni stran 1GB :).

Pa vso srečo, ni lahko, a vseeno srečno;)

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 30 junij 2013 - 20:19

Pri VPS-ju ti določiš konfiguracijo kakšno bi imel in se strežnik s to konfiguracijo ustvari virtualno... zadaj stoji en veliko močnejši strežnik, ki potem tako gosti več VPS stežnikov dokler ne zapolni svojih razpoložlivih  virov...

#6 kajtel4

kajtel4

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 30 junij 2013 - 23:02

Hvala za odgovore obema.

Misliš, da bi bil v mojem primeru glede na zgoraj opisano bolj primeren VPS Server ali Dedicated Server ?

#7 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav

Objavljeno 01 julij 2013 - 06:47

Pozanimaj se glede cen... če ti denar ni ovira potem je dedicated server po mojem boljša izbira, ker če bo nekaj globalno uspelo (miljoni uporabnikov), boš slej kot prej moral iti na svoje... je pa to precej dražja zadeva (sploh na začetku , ko je potrebno kupiti še opremo)... 

#8 Lea Avsec

Lea Avsec

nOObie

• Members
  • 2 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 01 julij 2013 - 08:32

@Kajtel: V temle našem članku si lahko prebereš prednsoti VPS strežnikov pred namenskimi strežniki. Mogoče boš zvedel še kakšno novo informacijo.

http://www.domovanje...lednjo-stopnjo/

Če imaš pa še kakšno dodatno vprašanje, lahko pišeš tudi na ZS.

Podobne teme s ključnimi besedami: Pomoč in nasvet, Strežnik, Spletna stran, Spletna trgovina

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov