Skoči na vsebino

IPB

Slika

Programi Za Obdelavo Fotografij

Odgovorov v temi: 13

#1 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 25 julij 2013 - 12:58

Pozdravljeni, mene pa zanima ali mogoče veste še za kakšen program za obdelavo fotografij kot je npr. picasa pa gimp mogoče še pixiz.

a obstaja še kakšen tak podobni program za obdelavo fotografij a so te trije vse.

hvala

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 25 julij 2013 - 14:42

Photoshop, Photoshop Elements?

Sicer če se ne motim je Picasa bolj spletni album ali nekaj podobnega in ne ravno program za obdelavo fotografij?

#3 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 26 julij 2013 - 10:58

Photoshop, Photoshop Elements?

Sicer če se ne motim je Picasa bolj spletni album ali nekaj podobnega in ne ravno program za obdelavo fotografij?

Imaš tudi nekaj osnovnih funkcij...

Drugače pa jaz največ uporabljam Photoshop in za HDR Photomatix... Ni pa noben od teh brezplačen... :(

#4 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 29 julij 2013 - 22:09

Ja če bi rad hud program, potem seveda uporabi Photoshop.

#5 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Members
  • 950 objav
  • Interesi:Imam rad adrenalinske športe, ko sem doma oblikujem, ob petkih pa rad hodimo ven na žurke;)

Objavljeno 30 julij 2013 - 10:11

Seveda Adobe Photoshop je res dober program. Na žalost imajo svoje cene, saj so vodilni v tem. 

#6 dzony006

dzony006

nOObie

• Members
  • 6 objav

Objavljeno 31 julij 2013 - 06:42

Pozdravljeni, mene pa zanima ali mogoče veste še za kakšen program za obdelavo fotografij kot je npr. picasa pa gimp mogoče še pixiz.

a obstaja še kakšen tak podobni program za obdelavo fotografij a so te trije vse.

hvala

Dobro jutro. Jaz občasno uporabljam: PhotoScape v 3.6.5 ,  je v slovenščini, uporabljal sem že starejše verzije, tako da sedaj samo "obnavljam", sem pa pozabil, ali je treba jezik nastavit pri nalaganju, ali je posebej datoteka. Program je brezplačen, in se da z njim marsikaj naredit. Link. www.photoscape.org/

in poišči eno izmed verzij, pa katerei jezik želiš imet za upravljanje z programom.

16. jul. 2013 - Portable Photoscape v3.6.5 | 18.4 Mb Photoscape is a ... Croatia, Italy, Monaco, Malta, Poland, Estonia, Romania, Slovenia, Czech

VSEM lep pozdrav.

#7 mirodel

mirodel

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 31 julij 2013 - 19:47

Picasa je za začetnika in še več kar dober in to brezplačen program za urejevanje fotografij. Sam ga dokaj uspešno uporabljam že nekaj časa. Drugo pa je, da Picasa omogoča tudi neposredno nalaganje fotografij na spletne albume, n. pr.

https://picasaweb.go...164406791269945

Seveda, o zadostnosti tega programa za profesionalce in druge zahtevneže pa jaz ne morem soditi.

#8 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 783 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 01 avgust 2013 - 14:34

GIMP...

#9 bgrlica7

bgrlica7

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 08 avgust 2013 - 11:03

Trije:

če so slike v Raw-u (drugače je bolj malo nastavitev, a so) - Digital Photo Professional (zastonjski)

nekaj se da naredit tud z Microsoftovim Office (predvsem 2010)

in seveda PhotoScape.

(Photoshop je ponavadi za začetnike prezahteven, prekompliciran ...., pa še drag)

#10 boris5novak

boris5novak

nOObie

• Members
  • 15 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 10:39

DxO Optix Pro 9   , tudi za zacetnike enostaven

#11 A Hecker

A Hecker

nOObie

• Members
  • 12 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 19 avgust 2014 - 16:43

Če bi rad kaj več od Microsoftovega Painta, je najbolje da si kupiš Adobe Photoshop. 

Glede zahtevnosti pa je tako. Najprej najdi kakšen vodič in po navodilih obdelaj 5 fotografij. Potem pa še malo raziskuješ in ga znaš uporabljati ;)

To je z moje strani. :)

#12 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 21 avgust 2014 - 07:42

Če bi rad kaj več od Microsoftovega Painta, je najbolje da si kupiš Adobe Photoshop. 

Glede zahtevnosti pa je tako. Najprej najdi kakšen vodič in po navodilih obdelaj 5 fotografij. Potem pa še malo raziskuješ in ga znaš uporabljati ;)

To je z moje strani. :)

Piratiziranja ne ponujamo in ne podpiramo, zato ne namiguj na nelegalno opremo.

#13 A Hecker

A Hecker

nOObie

• Members
  • 12 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 25 avgust 2014 - 14:59

Vredu ste forum bolj poštene sorte ;)

#14 denis-4

denis-4

nOObie

• Members
  • 24 objav

Objavljeno 15 oktober 2014 - 11:58

Če potrebuješ samo za obdelavo fotografij, je Adobe Lightroom najboljša izbira.

Namenjen zgolj fotografijam, hitreje se ga navadiš in spoznaš funkcije, ker nima v tvojem primeru odvečnih funkcij kot jih ima Adobe Photoshop.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov