Skoči na vsebino

IPB

Slika

Znamke Avtomobilov

Odgovorov v temi: 11

#1 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 20 avgust 2013 - 01:42

Katere znamke vozil so vam dobre, meni osebno so samo nemci npr audi, bmw, volkswagen, mercedez, razen opel ne

In katere so potem še dobre npr ford, honda, seat, škoda, chevrolet, volvo to pa je tudi vse se mi zdi.

Ampak najbolj pa prisegam na Audi, ki je dober avto in najlepši.

lp.

#2 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 20 avgust 2013 - 09:18

Meni pa KIA. Za odštet denar dobim največ opreme, lahko rečem kvaliteto in 7 let garancije na omenjeno. Vozil KIA Ceed SW (2009-11) in vozim KIA Sportage (2011-...) brez kakšnih zapletov razen rednega servisa na 1 leto. S slednjim sem seveda dosti bolj zadovoljen.

Drugače pa, kaj ti bo Audi, Mercedes ali BMW, če si potem itak ne moreš privoščiti prenapihnjeno drage dodatne opreme, kot je avtomatska klima, bluetooth, zadnja kamera, itd?! Najbolj glupo mi je, ko vidim težki avto takih znamk in tipa s telefonom v roki med vožnjo. :SlapSelf:

#3 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 20 avgust 2013 - 15:09

Nemški avtomobili so zelo dobri avti, boljši  kot pa kia.

In kupujmo evropsko kjer so nemški avtomobili, ne azijsko,

No dodatna oprema to pa ima skorej vsak avto že vgrajeno npr avtomatska klima, če hočeš imeti zadnjo kamero jo lahko kupiš na mimovrste, ampak kdo pa ima sedaj še zadnjo kamero, mogoče tisti novi audiji, bluetooth pa je lahko slušalka, bluetooth, pa ni treba nubenega telefona držati v rokah, obstajajo bluetooth slušalke, pa tudi bluetooth brez slušalke, da imaš v avtu vgrajen zvočnik in se oglasiš, če te nekdo pokliče, saj to se sedaj dobi za mali denar ane.

#4 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 20 avgust 2013 - 16:09

Vprašal si kateri so VAM dobri, zdaj moje OSEBNO mnenje izpodbijaš in svetuješ kaj naj kupimo. :huh: Sicer pa je že iz prvega prispevka razvidno, da si z tebi dobro znamko omejen.

Jaz kupim od tiste firme, ki mi za moj denar ponudi največ. Torej, če upoštevam opremo, kvaliteto, garancijo, dobre vozne lastnosti, komfort, izgled, itd. Govorim pač iz lastnih izkušenj, ne kaj misli sodelavec, prijatelj ali sosed. Če pa že sprejmem mnenje, je to od profesionalcev, ki pišejo teste o vozilih. ;)

#5 mikimiška

mikimiška

Vajenec

• Members
  • 312 objav

Objavljeno 20 avgust 2013 - 22:46

MINI

v avto se praktično zaljubiš

#6 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 21 avgust 2013 - 08:20

A to originalni ali novejša verzija? Ker vsi tile remake starih avtomobilov (mini pa fičo) so meni grdi, in še bolj pomembno.. dragi kot žefran glede na to kaj dejansko ponujajo in velikost.

Vseč mi je marsikaj, gotovo se pri vsaki znamki najde vsaj 1 vozilo. Jaz mislim da imam rajši američane (ford, crysler) ampak se jih drži slab sloves požrešnežev. Isto z Audijem in BMW.

Cenovno so tako ugodnejše azijske znamke (Hyundai, KIA ) zato so mi te tudi všeč, ker manj obremenijo denarnico.

Pa kak Volvo bi se še našel.

#7 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 21 avgust 2013 - 10:27

saj nov avto se pa sedaj malo kdo lahko privošči, npr dober je audi a4 letnik od 2001 do 2003. ali vw passat isti letnik karavan, te dva avtomobila sta še kar vredu.

Ni treba sedaj kupovati avtomobile za 10.000eur ali 20.000eur.

#8 matejm1994

matejm1994

Mojster

• Members
  • 1 962 objav

Objavljeno 21 avgust 2013 - 22:47

Noben še ni omenil francozov :) Meni je najljubša znamke (v takem zaporedju) Renault, Citroen, Peugeot. Nekako se mi Francoski modeli bolj dopadejo kot ostali. Recimo, dosti jih hvali nemške avte. Ampak kot je že Medicius omenil, moraš plačati za vsako malenkost (klima, avtomatske šipe, kamera, tempomat...) In cena kmalu poleti v nebo... Recimo, Volkswagen po mojem mnenju vsekakor NI več ljudski avto. 

In tako je, kupi se tak avto, ki mi bo takrat za najmanj denarja ponujal največ(govorim za zname znamke, ssangyonga tudi jaz nebi kupil). In kupiš tisto, kar potrebuješ - predvsem pa tisto, kar si lahko privoščiš. Lahko dobiš nevem kako dober BMW za majhno ceno, a kdo ga bo vzdrževal. 

Zame, kot bodočemu študentu, tale avtek (klik - točno ta ;) ) povsem odgovara. Pije malo, majhen je, več ne rabim in sem zaenkrat povsem zadovoljen. Je avto tipa tankaj in vozi. Zaenrkat brez problemov. (tok tok na les). 

So mi pa nasplošno všeč Francoski avti, tako po obliki, kot tudi po udobnih sedežih - vsaj meni. (Recimo, ko sem se 14 dni vozil z KIO Sporatage, ki je mimogrede super avto in ima dosti pripomočkov, se mi sedeći niso zdeli tako udobni, kot recimo v kakšem Scenicu ali Peugeotu 307). 

#9 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 083 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 23 avgust 2013 - 07:49

Renaulta sem že imel (Kangooja) pa je šel motor.

Citroena je imel oče (celo novega) pa je imel skoz težave.

Peugeot 306 imam pa sedajle... zaenkrat nimam večjih pripomb. Vozi se lepo. Prostoren je tudi. Bomo videli kako se bo obnesel v prihodnje. Hotel sem nabaviti Ford Mondeo pa mi ga je nekdo speljal pred nosom.

Včasih nam lahko take negativne iskušnje povsem zagrenijo neko znamko vozila. Pa je bila lahko samo smola, da je ravno tisti avto problematičen.

#10 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 24 avgust 2013 - 20:06

Kako pa je s to opel vectro dizel letnik 2002 do 2004, a nimajo te avtomobili neke probleme z turbino, in da baje izgublja avto moč oz, na pospeških kako je s tem, ker nekje sem to že slišal, da so ti opli vectre problem posebej z dizli.

Kako je potem s tem

hvala.

#11 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 162 objav

Objavljeno 24 avgust 2013 - 22:26

Sicer upam, da boš dobil odgovore na taka vprašanja, drugače pa imaš na taka vprašanja bolj primerne forume. Glede statistike zanesljivosti vozil si pa lahko ogledaš naslednjo povezavo: http://www.reliabilityindex.com/

Boš prav presenečen kje se nahajajo tvoje "top" znamke. Vodijo Japonci, Korejci, ......, EU, .... :whistle2:

#12 Jan Multimedia1

Jan Multimedia1

Raziskovalec

• Members
  • 39 objav

Objavljeno 25 avgust 2013 - 19:40

Kolko časa pa traja da se dizel avto ogreje, če ima vgrajen webasto grelec, a to kaj pomaga, da se npr pozimi hitro ogreje.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov